امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

مشکلات به وجود آمده به دنبال نوسانات بازار فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/17 0
مشکلات به وجود آمده به دنبال نوسانات بازار

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اصلی‌ترین مشکلات واحدهای فولادسازی را می‎‌توان نوسانات مکرر قیمت مواد اولیه و نوسانات بازار فولاد دانست. تامین تجهیزات و قطعات یدکی خارجی مورد نیاز، در شرایط تحریمی، از دیگر چالش‌‌های پیش روی فولادسازان است. سعی بر این شده‌است که این مشکل با بومی‌سازی و مهندسی معکوس حل شود. در هر حال، در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اصلی‌ترین مشکلات واحدهای فولادسازی را می‎‌توان نوسانات مکرر قیمت مواد اولیه و نوسانات بازار فولاد دانست. تامین تجهیزات و قطعات یدکی خارجی مورد نیاز، در شرایط تحریمی، از دیگر چالش‌‌های پیش روی فولادسازان است. سعی بر این شده‌است که این مشکل با بومی‌سازی و مهندسی معکوس حل شود. در هر حال، در شرایط کنونی برای تامین برخی قطعات و تجهیزات مانند الکترود که فعلا امکان تولید آن در کشور امکان‌پذیر نیست، هم چنان نیازمند واردات می‌باشیم. البته گاهی با وجود تحریم‌ها این فرآیند به مراتب دشوارتر می‌شود.
طبق نظر کارشناسان بازار فولاد، در حال حاضر میلگرد آجدار از سایز ۸ تا ۳۲ میلی‌متر، محصول عمده تولید شده در واحد نورد کارخانه بوده و هدف‌گذاری عرضه این محصول بیشتر در بازار داخلی می‌باشد. به دلیل اهمیت حضور در بازارهای خارجی، به تازگی صادرات نیز جزو اهداف این کارخانه قرار گرفته‌است. به همین ترتیب، محصولات نوردی کارخانه‌ها به کشورهای نظیر پاکستان و عراق صادر می‌شود.
بازار جهانی امکان خوبی را برای تولیدکنندگان کشور ایجاد می‌‌کند و می‌تواند با توسعه طرح‌‌های عمرانی، گسترش یابد.

در هر حال امیدواریم بخش‌‌های مربوطه در وزارت صمت که اخیرا حمایت‌‌های خوبی از فولادسازان کرده‌‌اند نیز همکاری‌‌های لازم را انجام دهند و به این ترتیب با کم شدن بروکراسی‌های اداری و مواردی مثل پروسه طولانی گمرک، در زمینه صادرات محصولات فولادی بهتر عمل کنند. از این رو متاسفانه برنامه‌ریزی‌ها و زمان‌‌بندی‌‌های انجام شده در مورد واحد فولادسازی، به دلیل مشکلات مالی مطابق انتظار پیش نرفته و در حال حاضر فعالیت‌های بازار فولاد نیز تا حدودی متوقف شده‌است.