امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

مشکلات به وجود آمده به دنبال نوسانات بازار فولاد

1398/07/17 0
مشکلات به وجود آمده به دنبال نوسانات بازار

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اصلی‌ترین مشکلات واحدهای فولادسازی را می‎‌توان نوسانات مکرر قیمت مواد اولیه و نوسانات بازار فولاد دانست. تامین تجهیزات و قطعات یدکی خارجی مورد نیاز، در شرایط تحریمی، از دیگر چالش‌‌های پیش روی فولادسازان است. سعی بر این شده‌است که این مشکل با بومی‌سازی و مهندسی معکوس حل شود. در هر حال، در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اصلی‌ترین مشکلات واحدهای فولادسازی را می‎‌توان نوسانات مکرر قیمت مواد اولیه و نوسانات بازار فولاد دانست. تامین تجهیزات و قطعات یدکی خارجی مورد نیاز، در شرایط تحریمی، از دیگر چالش‌‌های پیش روی فولادسازان است. سعی بر این شده‌است که این مشکل با بومی‌سازی و مهندسی معکوس حل شود. در هر حال، در شرایط کنونی برای تامین برخی قطعات و تجهیزات مانند الکترود که فعلا امکان تولید آن در کشور امکان‌پذیر نیست، هم چنان نیازمند واردات می‌باشیم. البته گاهی با وجود تحریم‌ها این فرآیند به مراتب دشوارتر می‌شود.
طبق نظر کارشناسان بازار فولاد، در حال حاضر میلگرد آجدار از سایز ۸ تا ۳۲ میلی‌متر، محصول عمده تولید شده در واحد نورد کارخانه بوده و هدف‌گذاری عرضه این محصول بیشتر در بازار داخلی می‌باشد. به دلیل اهمیت حضور در بازارهای خارجی، به تازگی صادرات نیز جزو اهداف این کارخانه قرار گرفته‌است. به همین ترتیب، محصولات نوردی کارخانه‌ها به کشورهای نظیر پاکستان و عراق صادر می‌شود.
بازار جهانی امکان خوبی را برای تولیدکنندگان کشور ایجاد می‌‌کند و می‌تواند با توسعه طرح‌‌های عمرانی، گسترش یابد. در هر حال امیدواریم بخش‌‌های مربوطه در وزارت صمت که اخیرا حمایت‌‌های خوبی از فولادسازان کرده‌‌اند نیز همکاری‌‌های لازم را انجام دهند و به این ترتیب با کم شدن بروکراسی‌های اداری و مواردی مثل پروسه طولانی گمرک، در زمینه صادرات محصولات فولادی بهتر عمل کنند. از این رو متاسفانه برنامه‌ریزی‌ها و زمان‌‌بندی‌‌های انجام شده در مورد واحد فولادسازی، به دلیل مشکلات مالی مطابق انتظار پیش نرفته و در حال حاضر فعالیت‌های بازار فولاد نیز تا حدودی متوقف شده‌است.


برچسب‌ها: