امروز : شنبه 28 فروردین 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

رکورد تازه مجتمع فولاد صنعت بناب در تولید شمش فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/11/14 0
رکورد فولاد صنعت بناب در تولید شمش فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مجتمع فولاد صنعت بناب توانست در واحد ذوب 150 خود رکورد جدیدی برای تولید شمش فولادی کسب کند. این رکورد به مناسبت دهه فجر ثبت گردید. در روزهای دهه فجر، در حدود 1130 تن شمش فولادی در روز توسط واحد ذوب قوس 150 مجتمع فولاد بناب تولید شد. بررسی‌ها حاکی از آن…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مجتمع فولاد صنعت بناب توانست در واحد ذوب 150 خود رکورد جدیدی برای تولید شمش فولادی کسب کند. این رکورد به مناسبت دهه فجر ثبت گردید.
در روزهای دهه فجر، در حدود 1130 تن شمش فولادی در روز توسط واحد ذوب قوس 150 مجتمع فولاد بناب تولید شد. بررسی‌ها حاکی از آن هستند که این میزان از تولید پیش از این در واحد صنعتی بناب بی‌سابقه بوده‌است. در حال حاضر، شمش‌های 150 در 150 با گریدهای 5SP و 3SP در این واحد تولید می‌شود.
از سال 1392 واحد ذوب و ریخته‌گری 150 مجتمع فولاد صنعت بناب یا همان شاهین بناب راه‌اندازی شد. آمارها نشان می‌دهند که این واحد از توانایی تولید سالانه در حدود 320 هزار تن شمش فولادی با کیفیت بالا برخوردار است.
ذوب 150 این واحد از کوره قوس 50 تنی برخوردار بوده و علاوه بر این قابلیت شارژ و اتصال به خط نورد 18 استند را دارا می‌باشد. در حال حاضر، شمش‌های تولید شده توسط این واحد در خط نورد آن استفاده می‌شود. همچنین شمش تولیدی این واحد هم در بازار داخلی کشور و در بازارهای خارجی عرضه می‌شود.
لازم است اشاره کنیم که مجتمع فولاد صنعت بناب در شرایط فعلی دارای دو واحد ذوب و ریخته‌گری می‌باشد که این واحدها از توانایی تولید سالانه 600 هزار تن شمش فولادی برخوردار هستند. علاوه بر این، این واحد دارای 7 خط نورد می‌باشد. از همین رو، توانایی تولید سالانه بالغ بر 1 میلیون و 950 هزار تن از انواع مقاطع نوردی در قالب سبد کامل محصولات فولادی برخوردار است. به دلیل اینکه تولیدات این واحد از کیفیت بالایی برخوردار هستند، در بین مصرف‌کنندگان داخلی و خارجی جایگاه ویژه‌‌ای دارند.