امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

فعالان صنعت فولاد در اندیشه رشد تولید

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/11 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از کارشناسان معتقدند که حضور کشورهای دیگر در حوزه بازار فولاد باعث می‌شود که رقبای سرسختی در مقابل کشورمان تشکیل شوند. این مسئله به عنوان زنگ خطری برای رشد تولید، توسعه و صادرات صنعت فولاد کشورمان قلمداد می‌شود. تولید و صادرات فولاد توسط دیگر کشورها برای سرمایه‌گذاری و افزایش صادرات فولاد…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از کارشناسان معتقدند که حضور کشورهای دیگر در حوزه بازار فولاد باعث می‌شود که رقبای سرسختی در مقابل کشورمان تشکیل شوند. این مسئله به عنوان زنگ خطری برای رشد تولید، توسعه و صادرات صنعت فولاد کشورمان قلمداد می‌شود. تولید و صادرات فولاد توسط دیگر کشورها برای سرمایه‌گذاری و افزایش صادرات فولاد بر کشور‌های همجوار هدفی تاثیرگذار می‌باشد.

کشور هایی از جمله تایلند و سایر کشورها بر کاهش حجم صادرات فولاد کشورمان در صورت افزایش تولید داخلی، تاثیر بسزایی خواهند گذاشت. هر چند که تاثیر آن را هم اکنون در بازار فولاد کشورمان مشاهده می‌کنیم.

بر همین اساس، طبیعأ صادرات فولاد با شرایط مطرح شده خیلی ارزشمند است. در صورت امکان، همه باید برای افزایش توان صادرات بکوشند و برای محصولاتی که ارزش افزوده بالا دارند اقدام کنند، هر چند این امکان به دلیل شرایط سیاسی اقتصادی موجود بسیار سخت است. با این حال، با پشتکار بیشتر می‌توان ضمن حفظ صادرات با اعداد و ارقام فعلی، طی پیش بینی مدت زمان دو سال آینده، شرایط را به گونه‌ای که جهت ارتقای توسعه صنعت فولاد کشور هدف‌گذاری شده است، تغییر داد.

فعالان اقتصادی و تحلیلگر مسائل بین‌المللی فولاد بیان کردند که باید سیاستی اتخاذ کرد که ما را به هدف اصلی یعنی همان صادرات بالغ بر ۱۰ میلیون تن فولاد در دو سال آینده برساند. تغییرات فصلی یکی از موضوعاتی بود که توانست بر تحولات قیمتی فولاد جهان اثرگذار باشد.

تولیدکنندگان چینی و همچنین واردکنندگان این کشور، هر چند وقت یکبار به دلیل تشدید آلودگی هوا مجبور به کاهش تولید می‌شود. از سوی دیگر جنگ تجاری چین و آمریکا نیز در قیمت فولاد تاثیرگذار بوده‌است.


برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.