امروز : سه شنبه 30 دی 1399

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اتحاد و همدلی، راه نجات بازار فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/13 0
اتحاد و همدلی , راه نجات بازار فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از کارشناسان بازار فولاد بر این عقیده‌اند که باید تمامی بخش‌ها با هم در جهت رسیدن به انقلاب معدنی هم‌صدا شوند. برای توسعه در کشور، نیاز است که نگاه‌ و دیدگاه افراد به بخش معدن تغییر کند. علاوه بر این، بزرگترین خدمت در راستای نجات بازار فولاد، بکارگیری مدیران آگاه و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از کارشناسان بازار فولاد بر این عقیده‌اند که باید تمامی بخش‌ها با هم در جهت رسیدن به انقلاب معدنی هم‌صدا شوند. برای توسعه در کشور، نیاز است که نگاه‌ و دیدگاه افراد به بخش معدن تغییر کند. علاوه بر این، بزرگترین خدمت در راستای نجات بازار فولاد، بکارگیری مدیران آگاه و متخصص می‌باشد.
فعالان معدنی مواردی که ذکر شد را تایید می‌کنند و همواره بر تعطیلی معادن به دلیل دستورالعمل‌های مخرب حاشیه این سیاست‌گذاری‌ها هشدار می‌دهند.

کارشناسان یکی از کلیدواژه‌های اصلی برنامه‌های وزارت صمت را توسعه اکتشافات می‌دانند. آنان معتقدند که جلوی واردات ۱۰ میلیارد دلاری انواع اقلام کالایی به کشور تا پایان سال 1400 و با سرمایه‌گذاری 4 میلیارد دلاری روی ساخت داخلی صنایع گرفته می‌شود. ایجاد رونق در معادن کشور، یکی از وعده‌های مسئولان هنگام ورود به کابینه یازدهم بود.
فعالان حوزه معدن اظهار دارند، صنایع معدنی نه از تحریم‌های خارجی بلکه از تحریم‌های داخلی کاسه صبرشان لبریز شده‌است. حالا نه تنها خبری از رفت و آمد هیات‌های تجاری و سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در ایران نیست، بلکه قوانین ضد تولید بسیاری در کشور وجود دارد که عزمی برای اصلاح آن‌ها مشاهده نمی‌شود.
هرچند مسئولان برای توسعه محصولات معدنی و فعال‌سازی معادن کوچک عزم جزم دارد، اما صاحب‌نظران در این بخش معتقدند فرآیند اجرای برنامه‌هایی که از سوی وزارت صنعت تبیین می‌شود با مشکلات زیادی مواجه است که مانع توسعه این بخش خواهد شد. از این رو متاسفانه هم‌صدایی در توسعه این بخش شنیده نمی‌شود. کوچک‌سازی بازارهای صادرات مغایرت با تحول در زنجیره فعالیت‌های معدنی از اکتشاف تا تولید دارد.


برچسب‌ها: