امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

اخبار آهن آلات

ثبات بازار ورق چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۸ آبان ۱۳۹۸ ۱
ثبات بازار ورق آهن چین

طبق بررسی تحلیگران آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی چین هم اکنون قیمت ورق گرم نوسان زیادی نداشته‌است. قیمت این کالا بین 495 تا 498 دلار هر تن درب کارخانه می‌باشد. در این روزها حجم معاملات در بازار چین متوسط گزارش شده‌است. از دو هفته قبل تا کنون پیشنهادات قیمت کمتری اعلام شده و در نتیجه معاملات بیشتری صورت گرفته‌است.…

طبق بررسی تحلیگران آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی چین هم اکنون قیمت ورق گرم نوسان زیادی نداشته‌است. قیمت این کالا بین ۴۹۵ تا ۴۹۸ دلار هر تن درب کارخانه می‌باشد. در این روزها حجم معاملات در بازار چین متوسط گزارش شده‌است. از دو هفته قبل تا کنون پیشنهادات قیمت کمتری اعلام شده و در نتیجه معاملات بیشتری صورت گرفته‌است. در حال حاضر بازار تقاضا دارای ثبات است، اما پیش‌بینی می‌شود که با نزدیک شدن به روزهای سرد سال این میزان تقاضا کاهش یابد.

متوسط قیمت ورق چین در بازار صادرات حدود ۳ دلار افزایش یافته‌ و قیمت نهایی این کالا ۴۳۰ دلار هر تن فوب اعلام شده‌است. ورق چین هم اکنون در بازار صادرات خریدار ندارد، زیرا قیمت این ورق نسبت به ورق بازارهای دیگر گران‌تر است. لازم است که فولادسازان چین نسبت به بازار داخلی خود توجه بیشتری کنند.

طبق بررسی‌های آهن ملل اصفهان، به دلیل پیش فروش سهم زیادی از تولیدات نوامبر، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان مقاطع فولادی قیمت‌های خود را افزایش دادند، در صورتی که خریدارن قادر به پذیرش این افزایش قیمت نمی‌باشند.

قیمت نهایی اسلب بین ۳۷۵ تا ۳۸۰ دلار هر تن فوب گزارش شده‌است، اما کسی با این قیمت خریدار این کالا نیست. قیمت گذشته این کالا بین ۳۶۵ تا ۳۷۵ دلار هر تن فوب دریای سیاه بوده‌است. در بازار ترکیه اسلب سی آی اس با قیمت کمتری معامله می‌شود. قیمت این کالا در این کشور ۳۵۰ تا ۳۵۵ دلار هر تن فوب می‌باشد. علاوه بر این، در آسیا اسلب با قیمت بین ۳۷۵ تا ۳۸۰ دلار هر تن سی اف آر است.

نظرات

  • شایان

    سلام پس چرا با کاهش تقاضا باز هم افزایش قیمت داریم. مگر وقتی تقاضا کم میشه قیمت ها هم پایین نمیاد؟