امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

ثبات بازار ورق چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/08 1
ثبات بازار ورق آهن چین

طبق بررسی تحلیگران آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی چین هم اکنون قیمت ورق گرم نوسان زیادی نداشته‌است. قیمت این کالا بین 495 تا 498 دلار هر تن درب کارخانه می‌باشد. در این روزها حجم معاملات در بازار چین متوسط گزارش شده‌است. از دو هفته قبل تا کنون پیشنهادات قیمت کمتری اعلام شده و در نتیجه معاملات بیشتری صورت گرفته‌است.…

طبق بررسی تحلیگران آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی چین هم اکنون قیمت ورق گرم نوسان زیادی نداشته‌است. قیمت این کالا بین 495 تا 498 دلار هر تن درب کارخانه می‌باشد. در این روزها حجم معاملات در بازار چین متوسط گزارش شده‌است. از دو هفته قبل تا کنون پیشنهادات قیمت کمتری اعلام شده و در نتیجه معاملات بیشتری صورت گرفته‌است. در حال حاضر بازار تقاضا دارای ثبات است، اما پیش‌بینی می‌شود که با نزدیک شدن به روزهای سرد سال این میزان تقاضا کاهش یابد.

متوسط قیمت ورق چین در بازار صادرات حدود 3 دلار افزایش یافته‌ و قیمت نهایی این کالا 430 دلار هر تن فوب اعلام شده‌است. ورق چین هم اکنون در بازار صادرات خریدار ندارد، زیرا قیمت این ورق نسبت به ورق بازارهای دیگر گران‌تر است. لازم است که فولادسازان چین نسبت به بازار داخلی خود توجه بیشتری کنند.

طبق بررسی‌های آهن ملل اصفهان، به دلیل پیش فروش سهم زیادی از تولیدات نوامبر، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان مقاطع فولادی قیمت‌های خود را افزایش دادند، در صورتی که خریدارن قادر به پذیرش این افزایش قیمت نمی‌باشند.

قیمت نهایی اسلب بین 375 تا 380 دلار هر تن فوب گزارش شده‌است، اما کسی با این قیمت خریدار این کالا نیست. قیمت گذشته این کالا بین 365 تا 375 دلار هر تن فوب دریای سیاه بوده‌است. در بازار ترکیه اسلب سی آی اس با قیمت کمتری معامله می‌شود. قیمت این کالا در این کشور 350 تا 355 دلار هر تن فوب می‌باشد. علاوه بر این، در آسیا اسلب با قیمت بین 375 تا 380 دلار هر تن سی اف آر است.

نظرات

  • شایان

    سلام پس چرا با کاهش تقاضا باز هم افزایش قیمت داریم. مگر وقتی تقاضا کم میشه قیمت ها هم پایین نمیاد؟