امروز : شنبه 5 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

ثبات بازار آهن و فولاد

1398/07/22 0
ثبات بازار آهن و فولاد

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شواهد در بازار فولاد نشان می‌دهد که آرامشی نسبی بر بازار حاکم شده‌است. درحال حاضر خبری از جرقه‌های رشد قیمت در بازار وجود ندارد. به این ترتیب، نمی‌توان با استفاده از سفته‌بازی در بازار به افزایش قیمت‌ها منجر شد. در هر صورت، با اینکه عواملی که پیش از این ذکر کردیم، نمی‌تواند منجر…

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شواهد در بازار فولاد نشان می‌دهد که آرامشی نسبی بر بازار حاکم شده‌است. درحال حاضر خبری از جرقه‌های رشد قیمت در بازار وجود ندارد. به این ترتیب، نمی‌توان با استفاده از سفته‌بازی در بازار به افزایش قیمت‌ها منجر شد.

در هر صورت، با اینکه عواملی که پیش از این ذکر کردیم، نمی‌تواند منجر به نوسانات چشمگیر قیمت‌ها شود، اما قادر است مانند یک سرعت‌گیر از کاهش قیمت‌ها جلوگیری کند. به همین ترتیب، بازار نمی‌تواند با وجود این عوامل، کاهش قیمت بزرگی را تجربه کند.

با اینکه وضعیت بازار نسبت به روزهای گرم سال از نظر تقاضا اندکی متفاوت است، اما تا کنون شاهد نوسان چشمگیری نبوده‌ایم و روند قیمت‌ها مانند شهریورماه است. این موضوع نشان می‌دهد که یک استمرار قیمت بر بازار داخلی آهن و فولاد حاکم شده‌است. اگر همین روند قیمت ادامه یابد، ثبات نرخ در بازار ادامه می‌یابد.
از این رو قیمت تمام شده تولیدات در واحدهای نوردی معمولا جوابگوی تمامی هزینه‌‌های تولید یا مطالبات مرسوم در صنف و صنعت فولاد نیست و همین سیگنال مهم‌‌ترین مقاومت بنیادین در بازار فولاد به‌ شمار می‌‌رود.

با توجه به اینکه هر از گاهی جرقه‌های رشد تقاضا در بازار فولاد رخ می‌دهد، امکان سرایت همین جرقه‌های افزایشی از بورس کالا به بازار داخلی وجود دارد. پیرو همین مسئله، می‌توان به طور مقطعی شاهد رشد بازار بود. با این حال این رشد قیمت جدی نخواهد بود و باز هم امکان سفته‌بازی در بازار وجود ندارد.
این سیگنال نشان‌دهنده آن است که احتمال بخش مهمی از تقاضای واقعی در کشور با محدودیت روبه‌رو شده و یا شاید در آینده نه چندان دور هویدا شود. بازار امروز فولاد باید خود را برای بارش‌های فصلی و مشکلات حمل و نقل آینده که منجر به کاهش تقاضا می‌شود، آماده کند.


برچسب‌ها: