امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

ثبات بازار آهن و فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/22 0
ثبات بازار آهن و فولاد

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شواهد در بازار فولاد نشان می‌دهد که آرامشی نسبی بر بازار حاکم شده‌است. درحال حاضر خبری از جرقه‌های رشد قیمت در بازار وجود ندارد. به این ترتیب، نمی‌توان با استفاده از سفته‌بازی در بازار به افزایش قیمت‌ها منجر شد. در هر صورت، با اینکه عواملی که پیش از این ذکر کردیم، نمی‌تواند منجر…

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شواهد در بازار فولاد نشان می‌دهد که آرامشی نسبی بر بازار حاکم شده‌است. درحال حاضر خبری از جرقه‌های رشد قیمت در بازار وجود ندارد. به این ترتیب، نمی‌توان با استفاده از سفته‌بازی در بازار به افزایش قیمت‌ها منجر شد.

در هر صورت، با اینکه عواملی که پیش از این ذکر کردیم، نمی‌تواند منجر به نوسانات چشمگیر قیمت‌ها شود، اما قادر است مانند یک سرعت‌گیر از کاهش قیمت‌ها جلوگیری کند. به همین ترتیب، بازار نمی‌تواند با وجود این عوامل، کاهش قیمت بزرگی را تجربه کند.

با اینکه وضعیت بازار نسبت به روزهای گرم سال از نظر تقاضا اندکی متفاوت است، اما تا کنون شاهد نوسان چشمگیری نبوده‌ایم و روند قیمت‌ها مانند شهریورماه است. این موضوع نشان می‌دهد که یک استمرار قیمت بر بازار داخلی آهن و فولاد حاکم شده‌است. اگر همین روند قیمت ادامه یابد، ثبات نرخ در بازار ادامه می‌یابد.
از این رو قیمت تمام شده تولیدات در واحدهای نوردی معمولا جوابگوی تمامی هزینه‌‌های تولید یا مطالبات مرسوم در صنف و صنعت فولاد نیست و همین سیگنال مهم‌‌ترین مقاومت بنیادین در بازار فولاد به‌ شمار می‌‌رود.

با توجه به اینکه هر از گاهی جرقه‌های رشد تقاضا در بازار فولاد رخ می‌دهد، امکان سرایت همین جرقه‌های افزایشی از بورس کالا به بازار داخلی وجود دارد. پیرو همین مسئله، می‌توان به طور مقطعی شاهد رشد بازار بود. با این حال این رشد قیمت جدی نخواهد بود و باز هم امکان سفته‌بازی در بازار وجود ندارد.
این سیگنال نشان‌دهنده آن است که احتمال بخش مهمی از تقاضای واقعی در کشور با محدودیت روبه‌رو شده و یا شاید در آینده نه چندان دور هویدا شود. بازار امروز فولاد باید خود را برای بارش‌های فصلی و مشکلات حمل و نقل آینده که منجر به کاهش تقاضا می‌شود، آماده کند.