امروز : یکشنبه 29 فروردین 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

افزایش

قیمت انواع ورق آهن:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 400 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان مجددا

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان مجددا

افزایش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300 تومان

افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

120 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تا 300 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

160 تومان

افزایش

شرایط صادرات شمش القایی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/09/26 0
شرایط صادرات شمش القایی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، معاون امور صنایع معدنی وزارت صمت دیروز در جلسه مشترکی با شورای رسته تولیدکنندگان شمش القایی انجمن فولاد با پیشنهاد این تولیدکنندگان مبنی بر تخصیص سهمیه آهن اسفنجی موافقت کرد و تاکید داشت که صادرات شمش القایی منوط به رعایت کامل کف عرضه مجاز در بورس کالا خواهد بود.  در روز گذشته، شورای رسته…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، معاون امور صنایع معدنی وزارت صمت دیروز در جلسه مشترکی با شورای رسته تولیدکنندگان شمش القایی انجمن فولاد با پیشنهاد این تولیدکنندگان مبنی بر تخصیص سهمیه آهن اسفنجی موافقت کرد و تاکید داشت که صادرات شمش القایی منوط به رعایت کامل کف عرضه مجاز در بورس کالا خواهد بود. 

در روز گذشته، شورای رسته تولیدکنندگان شمش القایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، جلسه‌ای را با حضور داریوش اسماعیلی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی این وزارتخانه برگزار کردند. 

شنیده‌های ما از برخی منابع نزدیک به تولیدکنندگان شمش القایی حاکی از آن است که القایی‌ها در این نشست  مشکلات خود در رابطه با تامین مواد اولیه و عرضه شمش در بورس کالا را بیان کردند و خواستار همکاری و همراهی بیشتر دولت با بخش خصوصی شدند. این تولیدکنندگان در جلسه دیروز پیشنهاد دادند که جهت تشویق شرکت‌های این حوزه به حضور و عرضه بیشتر در بورس کالا، به شرکت‌هایی که تا کنون در بورس شمش عرضه کرده‌اند، سهمیه آهن اسفنجی تخصیص یابد. 

به نقل از برخی حاضران در این جلسه،  ظاهرا این پیشنهاد مورد موافقت معاون معدنی وزارت صمت نیز قرار گرفته و او دستورات لازم جهت اجرا و پیگیری موضوع را صادر کرده است و قرار بر این است که مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، اقدامات لازم را درباره قیمت و شرایط عرضه آهن اسفنجی به تولیدکنندگان القایی انجام دهد. همچنین تولیدکنندگان حاضر در این جلسه، از وزارت صمت درخواست کرده‌اند در زمینه تسهیل عرضه شمش توسط شرکت‌های القایی در بورس کالا و ضمانت‌های سنگینی که در این زمینه دریافت می‌شود، هماهنگی لازم را با شرکت‌ بورس کالای ایران انجام دهند. 

تولیدکنندگان حاضر در این نشست همچنین از دولت درخواست کردند در شرایطی که شمش فولادی عرضه‌ شده در بورس کالا در دو هفته بدون مشتری ماند، آنها بتوانند محصول خود را خارج از بورس به فروش رسانده و سپس معامله مذکور را در بورس کالا ثبت کنند. درباره این موضوع نیز قرارشد که موارد با هماهنگی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بررسی و راهکارهای لازم در این زمینه تعیین شود. به گفته برخی منابع آگاه، مسئولان دولتی نیز در پایان این نشست تاکید کردند که صادرات تولیدکنندگان شمش القایی منوط بر رعایت کامل کف عرضه مجاز در بورس کالا خواهد بود.