امروز : شنبه 4 بهمن 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان در برخی کارخانه ها

افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

200 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

200 تا 250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

شرایط صادرات شمش القایی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/09/26 0
شرایط صادرات شمش القایی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، معاون امور صنایع معدنی وزارت صمت دیروز در جلسه مشترکی با شورای رسته تولیدکنندگان شمش القایی انجمن فولاد با پیشنهاد این تولیدکنندگان مبنی بر تخصیص سهمیه آهن اسفنجی موافقت کرد و تاکید داشت که صادرات شمش القایی منوط به رعایت کامل کف عرضه مجاز در بورس کالا خواهد بود.  در روز گذشته، شورای رسته…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، معاون امور صنایع معدنی وزارت صمت دیروز در جلسه مشترکی با شورای رسته تولیدکنندگان شمش القایی انجمن فولاد با پیشنهاد این تولیدکنندگان مبنی بر تخصیص سهمیه آهن اسفنجی موافقت کرد و تاکید داشت که صادرات شمش القایی منوط به رعایت کامل کف عرضه مجاز در بورس کالا خواهد بود. 

در روز گذشته، شورای رسته تولیدکنندگان شمش القایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، جلسه‌ای را با حضور داریوش اسماعیلی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی این وزارتخانه برگزار کردند. 

شنیده‌های ما از برخی منابع نزدیک به تولیدکنندگان شمش القایی حاکی از آن است که القایی‌ها در این نشست  مشکلات خود در رابطه با تامین مواد اولیه و عرضه شمش در بورس کالا را بیان کردند و خواستار همکاری و همراهی بیشتر دولت با بخش خصوصی شدند. این تولیدکنندگان در جلسه دیروز پیشنهاد دادند که جهت تشویق شرکت‌های این حوزه به حضور و عرضه بیشتر در بورس کالا، به شرکت‌هایی که تا کنون در بورس شمش عرضه کرده‌اند، سهمیه آهن اسفنجی تخصیص یابد. 

به نقل از برخی حاضران در این جلسه،  ظاهرا این پیشنهاد مورد موافقت معاون معدنی وزارت صمت نیز قرار گرفته و او دستورات لازم جهت اجرا و پیگیری موضوع را صادر کرده است و قرار بر این است که مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، اقدامات لازم را درباره قیمت و شرایط عرضه آهن اسفنجی به تولیدکنندگان القایی انجام دهد. همچنین تولیدکنندگان حاضر در این جلسه، از وزارت صمت درخواست کرده‌اند در زمینه تسهیل عرضه شمش توسط شرکت‌های القایی در بورس کالا و ضمانت‌های سنگینی که در این زمینه دریافت می‌شود، هماهنگی لازم را با شرکت‌ بورس کالای ایران انجام دهند. 

تولیدکنندگان حاضر در این نشست همچنین از دولت درخواست کردند در شرایطی که شمش فولادی عرضه‌ شده در بورس کالا در دو هفته بدون مشتری ماند، آنها بتوانند محصول خود را خارج از بورس به فروش رسانده و سپس معامله مذکور را در بورس کالا ثبت کنند. درباره این موضوع نیز قرارشد که موارد با هماهنگی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بررسی و راهکارهای لازم در این زمینه تعیین شود. به گفته برخی منابع آگاه، مسئولان دولتی نیز در پایان این نشست تاکید کردند که صادرات تولیدکنندگان شمش القایی منوط بر رعایت کامل کف عرضه مجاز در بورس کالا خواهد بود.