امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

صنعت فولاد تحت تاثیر بازار سهام

1399/03/21 0
صنعت فولاد تحت تاثیر بازار سهام

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار سرمایه طی 3 ماه اخیر شرایط خاصی را شاهد بود. این در حالی بوده است که در دوران کرونا، تمام بورس های دنیا سقوط کردند و با نوسان های منفی پیاپی روبه رو بودند. با این وجود، بازار سرمایه در ایران روند مثبتی را طی کرد. بخشی از این مسئله به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار سرمایه طی 3 ماه اخیر شرایط خاصی را شاهد بود. این در حالی بوده است که در دوران کرونا، تمام بورس های دنیا سقوط کردند و با نوسان های منفی پیاپی روبه رو بودند. با این وجود، بازار سرمایه در ایران روند مثبتی را طی کرد.

بخشی از این مسئله به دلیل افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر دارایی شرکت‌ها بود و بخش دیگر این امر به دلیل هیجانات و نقدینگی 2500 هزار میلیارد تومانی است که اگر به هر جهتی سوق داده شود با هیجان همراه می ‌گردد.

در کل افزایش ارزش سهام پارامترهایی دارد اما طی روز‌های اخیر در مجموع بازار سهام با افت و خیزهای غیر منطقی روبه رو بود و در برخی نمادها نوسان ارزش سهام از چارچوب منطقی و علمی برخوردار نیست، از این رو کاهش ارزش سهام دلیل ضعف فولاد نیست.

سهام فولاد مبارکه از جمله سهام با ثبات و بنیادی بازار سرمایه است که خریداران آن همواره از آرامش خیال برخوردارند و جای نگرانی ویژه‌ای برای سهامداران وجود ندارد. هر چند که ابطال پیاپی معاملات محصولات در بورس‌کالا بر روند معاملات بازار سهام بی‌تاثیر نبوده، اما خوشبختانه با تغییر رویکرد وزارت صمت مبنی بر حمایت از واحدهای صنعتی و معدنی ثبات به این بازار بازگشت.

در راستای حمایت وزارت صمت از واحد های صنعتی و معدنی هم چنین محدودیت صادرات برای کل زنجیره فولاد برداشته شد و اصلاح سامانه بهین یاب مورد تایید قرار گرفت و قرار است اقدامات کارشناسی آن از هفته آینده شروع شود، این اتفاقات، علامت مثبتی است که حاکی از حرکت بازار به سوی رفتار کارشناسی و منطقی است.

این شرایط موجب می ‌شود علاوه بر عرضه ‌های مناسب از سوی ما، نظر دولت در زمینه قیمت منطقی ورق برای مصرف‌کننده تامین شود و هم چنین مصرف‌کننده نهایی هم بتواند کالای خود را با قیمت مناسب تامین کند. نکته جالب توجه اینکه افزایش ویژه قیمت‌ها در زمانی اتفاق افتاد که معاملات در بورس‌کالا ابطال شد.