امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : از 400 تا 700 تومان افزایش

قیمت انواع لوله : 350 تا 1000 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

رشد بی اندازه قیمت محصولات فولادی در بازار آهن

1399/04/02 0
رشد بی اندازه قیمت محصولات فولادی در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، طبق بررسی های به عمل آمده از وضعیت نابه سامان بازار آهن، التهابات بازار ارز به نوعی اکنون  بهترین دلیل و دستاویز برای فتح قلل بالاتر قیمت ها در اکثر حوزه های تولیدی آهن شده است. به طوریکه علاوه بر شرایط اسفناک بازار ورق، در حوزه قوطی و پروفیل هم برخی شنیده ها حکایت از این موضوع دارد که فعالان این حوزه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، طبق بررسی های به عمل آمده از وضعیت نابه سامان بازار آهن، التهابات بازار ارز به نوعی اکنون  بهترین دلیل و دستاویز برای فتح قلل بالاتر قیمت ها در اکثر حوزه های تولیدی آهن شده است. به طوریکه علاوه بر شرایط اسفناک بازار ورق، در حوزه قوطی و پروفیل هم برخی شنیده ها حکایت از این موضوع دارد که فعالان این حوزه هم شانه به شانه التهابات ورق در تلاش هستند تا از این قافله رشد قیمت عقب‌ نمانند. به طوریکه محصول پرمصرف تولید شده از ورق ضخامت 2 میلی‌متر در سقف قیمت 10700 تا 10800 تومان بر کیلوگرم در حال معامله می باشد.

اوضاع بازار و قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان نیز بهتر از شرایط بازار ورق نبوده و به شدت وخیم است و شنیده ها در این بخش حاکی از افزایش قیمت های ترسناک در موجودی اعلامی انبارها می باشد؛ از این رو کارشناسان معتقدند که بازار مقاطع طویل فولادی در یکی از پرتلاطم‌ترین ایام التهابی خود دیده می‌شود به طوریکه شعله های سرکش قیمت های صعودی متاسفانه به صورت افسار گسیخته به هر سو زبانه می‌کشد و هیچ نیرویی در جهت اطفاء آن همت نمی کند؛ شاید جماعتی از  افزایش های نجومی آن که در برخی مبادی فروش حدود شاخه‌ای 100 یا حتی در مواردی تا 150 هزار تومان افزایش قیمت داشته است سود می برند که آرام و بدون دغدغه در گوشه ای نشسته و نظاره گر این شرایط می باشند.

طی یکی و دوماه گذشته وضعیت بازارها به هیچ عنوان عادی نبوده و کاملا تحت تاثیر هیجانات مسموم دلار، عدم عرضه شمش، خیز فروشندگان شمش بخش خصوصی در نبود عرضه شمش بورسی، گزارشات نرخ صعودی شمش ایران در بازارهای صادراتی و از همه مهمتر مکانیزم فعلی تنطیم بازار بر مبنای ضریب نرخ دلار و فولاد صادراتی قرار گرفته است. این روزها تنها چیزی که می توان به راحتی بدون اندکی تامل دریافت این است که متاسفانه بازارها بدون متولی یا هرگونه نظارتی در سرچشمه به حال خود رها شده اند و معلوم نیست تا چه وقت به طول می انجامد.