امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

روبه‌رو شدن صادرات مواد اولیه با ممنوعیت

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/05 0
روبرو شدن صادرات مواد اولیه با ممنوعیت

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، سیف الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در رابطه با صادرات سنگ آهن اظهار کرد: با تعیین عوارض صادراتی برای سنگ آهن، وزارت صمت تلاش می کند تا تولیدکنندگان این محصولات را به سمت فروش در داخل و همچنین بازارهای صادراتی سوق دهد و با وضع قوانین عوارض، از حجم صادرات کشور…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، سیف الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در رابطه با صادرات سنگ آهن اظهار کرد: با تعیین عوارض صادراتی برای سنگ آهن، وزارت صمت تلاش می کند تا تولیدکنندگان این محصولات را به سمت فروش در داخل و همچنین بازارهای صادراتی سوق دهد و با وضع قوانین عوارض، از حجم صادرات کشور کاسته شده و به تامین مواد اولیه در داخل بیشتر توجه گردد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در گفتگو با خبرنگاران افزود: رفع موانع تولید مهمترین سیاستی است که در این زمینه اتخاذ کرده ایم. ساختارهای اداری و غیرشفاف یکی از مهمترین موانعی است که در تلاش هستیم تا در مدت زمان معین با حذف صادرات در تمامی بخش های زنجیره فولاد اقدامات مهمی در این زمینه انجام شود. 

هفته گذشته وزارت صمت تصمیمی درجهت حذف صادرات مقاطع اتخاذ کرد، این مقام مسئول در این رابطه بیان کرد: با وجود اینکه میزان عوارض در رابطه با سنگ آهن هنوز قطعی نشده است، اما با وضع این قانون، وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه صادرات سنگ آهن را نخواهد داد. وی تصریح کرد: با مشخص شدن عوارض سنگ آهن، تولیدکننگان این محصولات می توانند به فروش محصولاتشان در داخل و همچنین در بازارهای صادراتی اقدام کنند.