امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : با نوسانات قیمت متغیر اعلام شد

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 20 تا 100 هزار تومان تنها در برخی سایزها افزایش

قیمت قوطی آهن : 700 تا 800 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 70 تومان افزایش

افزایش قیمت ورق ترکیه در مقابل کاهش تقاضا

1398/08/19 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، تولیدکنندگان ورق گرم در بازار داخلی و صادرات قیمت‌ها را افزایش دادند. این در حالی است که تقاضای ورق در ترکیه با محدودیت روبه‌رو است. قیمت اعلام شده برای ورق گرم از 430 دلار تا 435 دلار افزایش یافت و به قیمت نهایی 440 دلار برای هر تن فوب دست یافت. برخی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، تولیدکنندگان ورق گرم در بازار داخلی و صادرات قیمت‌ها را افزایش دادند. این در حالی است که تقاضای ورق در ترکیه با محدودیت روبه‌رو است. قیمت اعلام شده برای ورق گرم از 430 دلار تا 435 دلار افزایش یافت و به قیمت نهایی 440 دلار برای هر تن فوب دست یافت. برخی از فعالان در صنعت فولاد بر این باورند که این تغییرات قیمت منطقی نمی‌باشد. بر همین اساس معامله‌ها با پایین‌ترین قیمت پیشنهادی 430 دلار هر تن درب کارخانه انجام شد.

در روزهای اخیر تولیدکنندگان در فکر افزایش قیمت بودند. دلیل این فکر افت موجودی بازار و رشد قیمت قراضه آهن بوده‌است. به دلیل محدودیت تقاضا در بازار داخلی، مصرف‌کنندگان قادر به پذیرش قیمت‌ها نیستند.

طبق بررسی کارشناسان واحد خبر آهن ملل اصفهان، قیمت‌های ارائه شده از طرف صادرکنندگان چینی برای ورق سرد افزایش یافت. این موضوع به دلیل بهبود تقاضا در بازار داخلی چین رخ داده‌است. با این حال، کسی حاضر به خرید ورق سرد با این قیمت نمی‌باشد. در هفته‌ای که گذشت قیمت ورق سرد از 485 دلار تا 500 دلار هر تن فوب حمل دسامبر شنیده‌شد. این در حالی است که در دو هفته قبل قیمت در بازه 485 دلار تا 495 دلار هر تن فوب بود. فعلا ورق سرد صادراتی چین دارای متقاضی نمی‌باشد. در جنوب شرق آسیا، قیمت ورق سرد چین حدود 480 دلار هر تن فوب بوده‌است. موجودی بازار هم اکنون کاهش یافته و این مسئله ناشی از افزایش خریدها از طرف تجار و مصرف‌کنندها می‌باشد.

 


نظرات

  • اکبر امینی

    کاربرد ورق سرد و ورق گرم برای چه مواردی می باشد؟