امروز : شنبه 28 فروردین 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

افزایش قیمت ورق ترکیه در مقابل کاهش تقاضا

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/19 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، تولیدکنندگان ورق گرم در بازار داخلی و صادرات قیمت‌ها را افزایش دادند. این در حالی است که تقاضای ورق در ترکیه با محدودیت روبه‌رو است. قیمت اعلام شده برای ورق گرم از 430 دلار تا 435 دلار افزایش یافت و به قیمت نهایی 440 دلار برای هر تن فوب دست یافت. برخی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، تولیدکنندگان ورق گرم در بازار داخلی و صادرات قیمت‌ها را افزایش دادند. این در حالی است که تقاضای ورق در ترکیه با محدودیت روبه‌رو است. قیمت اعلام شده برای ورق گرم از 430 دلار تا 435 دلار افزایش یافت و به قیمت نهایی 440 دلار برای هر تن فوب دست یافت. برخی از فعالان در صنعت فولاد بر این باورند که این تغییرات قیمت منطقی نمی‌باشد. بر همین اساس معامله‌ها با پایین‌ترین قیمت پیشنهادی 430 دلار هر تن درب کارخانه انجام شد.

در روزهای اخیر تولیدکنندگان در فکر افزایش قیمت بودند. دلیل این فکر افت موجودی بازار و رشد قیمت قراضه آهن بوده‌است. به دلیل محدودیت تقاضا در بازار داخلی، مصرف‌کنندگان قادر به پذیرش قیمت‌ها نیستند.

طبق بررسی کارشناسان واحد خبر آهن ملل اصفهان، قیمت‌های ارائه شده از طرف صادرکنندگان چینی برای ورق سرد افزایش یافت. این موضوع به دلیل بهبود تقاضا در بازار داخلی چین رخ داده‌است. با این حال، کسی حاضر به خرید ورق سرد با این قیمت نمی‌باشد. در هفته‌ای که گذشت قیمت ورق سرد از 485 دلار تا 500 دلار هر تن فوب حمل دسامبر شنیده‌شد. این در حالی است که در دو هفته قبل قیمت در بازه 485 دلار تا 495 دلار هر تن فوب بود. فعلا ورق سرد صادراتی چین دارای متقاضی نمی‌باشد. در جنوب شرق آسیا، قیمت ورق سرد چین حدود 480 دلار هر تن فوب بوده‌است. موجودی بازار هم اکنون کاهش یافته و این مسئله ناشی از افزایش خریدها از طرف تجار و مصرف‌کنندها می‌باشد.

 


نظرات

  • اکبر امینی

    کاربرد ورق سرد و ورق گرم برای چه مواردی می باشد؟