امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : از 400 تا 700 تومان افزایش

قیمت انواع لوله : 350 تا 1000 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

رکورد بی سابقه نرخ میلگرد در بازار آهن امروز

1399/04/19 0
رکورد بی سابقه نرخ میگرد در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بار دیگران بی کفایتی مدیران و مسئولان باعث شد که قیمت ها در بازار آهن سر به فلک کشیده شود. بازار آهن باز هم از افزایش بی رویه قیمت ها به آتش کشیده شد، آتشی که با رسیدن نرخ دلار از مرز 22 هزار و 500 تومان هیزم آن است. این موضوع…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بار دیگران بی کفایتی مدیران و مسئولان باعث شد که قیمت ها در بازار آهن سر به فلک کشیده شود. بازار آهن باز هم از افزایش بی رویه قیمت ها به آتش کشیده شد، آتشی که با رسیدن نرخ دلار از مرز 22 هزار و 500 تومان هیزم آن است.

این موضوع به همراه داغ شدن رقابت بر سر خرید شمش‌های کوره‌ای دربورس کالا و صعود مجدد قیمت شمش‌های القایی در بازار آزاد باعث شد که دوباره طوفانی در بازار آهن به پا شود و آتشی به جان قیمت انواع مقاطع فولادی بیافتد. آتشی که البته هنوز سودای داغ‌تر شدن دارد و با نرخ‌های فضایی شمش در بورس کالا خیلی زود باید منتظر وقوع فاجعه میلگرد بالای ۱۰هزار تومانی نیز باشیم.

بر اساس آخرین قیمت‌های اعلام ‌شده از سوی نوردکاران فولادی شاهد افزایش صفر تا ۲۰۰ تومانی نرخ انواع میلگرد آجدار، تیرآهن، نبشی و ناودانی و البته نرخ محصولات حوزه قوطی و پروفیل نیز تا ۵۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته و حتی در برخی شرکت‌ها تا بیش از هزار تومان نسبت به دو روز پیش بالا رفته است. البته بسیاری از نوردکاران به‌ویژه تولیدکنندگان قوطی و پروفیل ترجیح داده‌اند فی الحال نظاره‌گر اوضاع بازار باشند و از فروش محصولاتشان دست بکشند.

 این در حالی است که در روز گذشته همچنین در معاملات بورس کالا نیز شاهد رقابت داغ بر سر خرید شمش‌های عرضه‌شده بودیم و برخی از این نهاده‌های عرضه‌شده از سوی فولادسازان حتی نزدیک ۴۳ درصد بالای قیمت پایه معامله شدند. به نحوی که امروز میانگین قیمت انواع شمش در بورس کالا بدون احتساب مالیات به ۸۱۰۰ تا ۸۲۰۰ تومان رسید و با یک حساب سرانگشتی بعید نیست که هفته آینده نرخ میلگرد آجدار حتی در بورس کالا به ۱۰ هزار تومان هم برسد، چه رسد به بازار آزاد.

در این شرایط دولتِ همچنان ناتوان از کنترل بازار ارز و سکه، در تعیین نحوه قیمت‌گذاری محصولات زنجیره فولاد و مهمتر از آن نظارت بر افزایش قیمت افسارگسیخته مقاطع فولادی نیز درمانده است و همچنان به عرضه قطره‌چکانی مواد اولیه بخصوص شمش و ورق در میان نوردکاران ادامه می‌دهد. البته امروز هنوز بسیاری از تولیدکنندگان مقاطع فولادی قیمت روز محصولات خود را اعلام نکرده‌اند و معلوم نیست این قیمت‌ها تا کجا سودای افزایش داشته باشند.