امروز : یکشنبه 9 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت ورق روغنی:  

با نوسانات قیمت متغیر

اعلام شد

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه:  

400 تومان

کاهش

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز:  

50 تومان

کاهش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا:  

300 تومان

اعلام شد

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه:  

300 تومان

افزایش

قیمت پروفیل زد:  

200 تا 400 تومان

کاهش

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت لوله گالوانیزه:  

500 تومان

کاهش

قیمت لوله گازی مانسیمان رده 80:  

10 تا 50 هزار تومان

افزایش

قیمت لوله گازی مانیسمان رده 40:  

10 تا 30 هزار تومان

افزایش

قیمت لوله گازی روکار و توکار:  

ثابت

قیمت لوله مبلی:  

ثابت

قیمت لوله داربستی:  

500 تا 600 تومان

کاهش

قیمت لوله صنعتی:  

600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

اعلام شد

قیمت میلگرد گلستان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

100 تومان

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

اعلام شد

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

150 تومان

کاهش

شرایط و روند بازار آهن در این روزها

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/08/11 0
روند بازار آهن در این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، نرخ دلار در بازار آزاد ابتدا به صورت ثابت حدود ۲۸ هزار تومان اعلام شد و رفته‌ رفته با سرعتی بالا در مسیر نزولی گام برداشت؛ به نحوی که اکنون آخرین قیمت دلار نقدی در بازار آزاد با افت هزار تومانی حدود ۲۷ هزار تومان اعلام شده است. در این شرایط، همان‌…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، نرخ دلار در بازار آزاد ابتدا به صورت ثابت حدود ۲۸ هزار تومان اعلام شد و رفته‌ رفته با سرعتی بالا در مسیر نزولی گام برداشت؛ به نحوی که اکنون آخرین قیمت دلار نقدی در بازار آزاد با افت هزار تومانی حدود ۲۷ هزار تومان اعلام شده است. در این شرایط، همان‌ طور که پیش‌ بینی می ‌شد، قیمت انواع مقاطع فولادی نیز در ادامه روند نزولی هفته گذشته، امروز هم رو به سقوط گذاشته که در این میان سرعت افت نرخ انواع نبشی، ناودانی و تیرآهن از شیب نزولی قیمت انواع میلگرد و محصولات حوزه قوطی و پروفیل بیشتر است. به نحوی که قیمت عمده انواع میلگرد و پروفیل یا ثابت مانده یا بین ۵۰ تا ۲۰۰ تومان کاهش یافته است، اما در میان قیمت انواع تیرآهن و محصولات حوزه نبشی و ناودانی حتی بعضا ریزش‌ های ۵۰۰ تا ۸۰۰ تومانی نیز نسبت به نرخ‌ های اعلامی روز پنجشنبه مشاهده می‌ شود.

در این شرایط، به نظر می ‌رسد که تقویت بیش از پیش احتمال پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا بیشترین تاثیر را در کاهش نسبتا شدید قیمت امروز دلار در بازار آزاد گذاشته است. البته نباید از تداوم نزدیکی نرخ دلار نیمایی به دلار آزاد برای ایجاد جذابیت جهت بازگرداندن ارزهای حاصل از صادرات از سوی بانک مرکزی نیز غافل شد؛ به گونه‌ ای که اکنون میانگین موزون هفتگی نرخ حواله ‌جات دلار نیمایی تنها حدود ۳۵۰ تومان از آخرین قیمت دلار نقدی کمتر است و به نظر می‌ رسد بانک مرکزی با در پیش گرفتن این سیاست و سوار شدن روی جو روانی مثبت بازار بر اثر تقویت احتمال پیروزی بایدن توانسته است در هفته ‌های اخیر تا حدودی در کاهش نرخ ارز موفق عمل کند.

همچنین نباید از این نکته نیز غافل شد که امروز هم به روال همیشگی بخش قابل توجهی از نوردکاران بخصوص تولیدکنندگان میلگرد در برابر کاهش بیشتر نرخ‌ هایشان مقاومت می ‌کنند و هنوز هم بر قیمت ‌های نجومی بالای ۱۳ هزار تومان با وجود کاهش نسبتا شدید نرخ دلار در روز جاری اصرار دارند. این دسته از نوردکاران که خوب بلدند در روزهای افزایشی نرخ دلار، با نگاه به تابلوی صرافی‌ ها قیمت های چهارم و پنجم اعلام کنند، امروز هم مانند دیگر روزهای کاهشی دلار فقط یک بار اعلام قیمت کرده ‌اند و چون این کار را در ساعت‌ های ابتدایی صبح یعنی زمانی که نرخ دلار در بازار آزاد ثابت اعلام شده بود، انجام داده‌ اند، بخش زیادی از آن ها قیمت هایشان را ثابت نگه داشته و برخی نیز فقط ۵۰ یا ۱۰۰ تومان تعدیل قیمت کرده ‌اند.
در این شرایط، با توجه به تداوم رشد نسبی نرخ میانگین موزون هفتگی حواله جات دلار در سامانه نیما تا امروز و ثبات نسبی قیمت میلگرد صادراتی CIS در هفته گذشته، انتظار این است که قیمت پایه مقاطع فولادی در بورس کالا در عرضه روز چهارشنبه حتی کمی بیشتر از قمیت‌های هفته گذشته اعلام شود.