امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

شرایط و روند بازار آهن در این روزها

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/08/11 0
روند بازار آهن در این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، نرخ دلار در بازار آزاد ابتدا به صورت ثابت حدود ۲۸ هزار تومان اعلام شد و رفته‌ رفته با سرعتی بالا در مسیر نزولی گام برداشت؛ به نحوی که اکنون آخرین قیمت دلار نقدی در بازار آزاد با افت هزار تومانی حدود ۲۷ هزار تومان اعلام شده است. در این شرایط، همان‌…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، نرخ دلار در بازار آزاد ابتدا به صورت ثابت حدود ۲۸ هزار تومان اعلام شد و رفته‌ رفته با سرعتی بالا در مسیر نزولی گام برداشت؛ به نحوی که اکنون آخرین قیمت دلار نقدی در بازار آزاد با افت هزار تومانی حدود ۲۷ هزار تومان اعلام شده است. در این شرایط، همان‌ طور که پیش‌ بینی می ‌شد، قیمت انواع مقاطع فولادی نیز در ادامه روند نزولی هفته گذشته، امروز هم رو به سقوط گذاشته که در این میان سرعت افت نرخ انواع نبشی، ناودانی و تیرآهن از شیب نزولی قیمت انواع میلگرد و محصولات حوزه قوطی پروفیل بیشتر است. به نحوی که قیمت عمده انواع میلگرد و پروفیل یا ثابت مانده یا بین ۵۰ تا ۲۰۰ تومان کاهش یافته است، اما در میان قیمت انواع تیرآهن و محصولات حوزه نبشی و ناودانی حتی بعضا ریزش‌ های ۵۰۰ تا ۸۰۰ تومانی نیز نسبت به نرخ‌ های اعلامی روز پنجشنبه مشاهده می‌ شود.

در این شرایط، به نظر می ‌رسد که تقویت بیش از پیش احتمال پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا بیشترین تاثیر را در کاهش نسبتا شدید قیمت امروز دلار در بازار آزاد گذاشته است. البته نباید از تداوم نزدیکی نرخ دلار نیمایی به دلار آزاد برای ایجاد جذابیت جهت بازگرداندن ارزهای حاصل از صادرات از سوی بانک مرکزی نیز غافل شد؛ به گونه‌ ای که اکنون میانگین موزون هفتگی نرخ حواله ‌جات دلار نیمایی تنها حدود ۳۵۰ تومان از آخرین قیمت دلار نقدی کمتر است و به نظر می‌ رسد بانک مرکزی با در پیش گرفتن این سیاست و سوار شدن روی جو روانی مثبت بازار بر اثر تقویت احتمال پیروزی بایدن توانسته است در هفته ‌های اخیر تا حدودی در کاهش نرخ ارز موفق عمل کند.

همچنین نباید از این نکته نیز غافل شد که امروز هم به روال همیشگی بخش قابل توجهی از نوردکاران بخصوص تولیدکنندگان میلگرد در برابر کاهش بیشتر نرخ‌ هایشان مقاومت می ‌کنند و هنوز هم بر قیمت ‌های نجومی بالای ۱۳ هزار تومان با وجود کاهش نسبتا شدید نرخ دلار در روز جاری اصرار دارند. این دسته از نوردکاران که خوب بلدند در روزهای افزایشی نرخ دلار، با نگاه به تابلوی صرافی‌ ها قیمت های چهارم و پنجم اعلام کنند، امروز هم مانند دیگر روزهای کاهشی دلار فقط یک بار اعلام قیمت کرده ‌اند و چون این کار را در ساعت‌ های ابتدایی صبح یعنی زمانی که نرخ دلار در بازار آزاد ثابت اعلام شده بود، انجام داده‌ اند، بخش زیادی از آن ها قیمت هایشان را ثابت نگه داشته و برخی نیز فقط ۵۰ یا ۱۰۰ تومان تعدیل قیمت کرده ‌اند.
در این شرایط، با توجه به تداوم رشد نسبی نرخ میانگین موزون هفتگی حواله جات دلار در سامانه نیما تا امروز و ثبات نسبی قیمت میلگرد صادراتی CIS در هفته گذشته، انتظار این است که قیمت پایه مقاطع فولادی در بورس کالا در عرضه روز چهارشنبه حتی کمی بیشتر از قمیت‌های هفته گذشته اعلام شود.