امروز : چهارشنبه 8 بهمن 1399

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و برحی 100 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

50 تا 100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

20 تا 100 هزارتومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

450 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

550 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

مشکلات اساسی صنعت فولاد ایران

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/15 0
مشکلات اساسی صنعت فولاد ایران

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، یکی از مشکلات بنیادی در صنعت فولاد، عدم سیاست‌گذاری صحیح می‌باشد. این مسئله باعث شده که برخی‌ها در قالب شرکت و یا مجتمع، دیدگاهی بخشی در مورد صنعت فولاد داشته‌باشند. برای اصلاح این شرایط، نیاز است که تولیدکنندگان با یکدیگر همکاری صنفی انجام دهند. به این ترتیب، از این طریق خواهند توانست…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، یکی از مشکلات بنیادی در صنعت فولاد، عدم سیاست‌گذاری صحیح می‌باشد. این مسئله باعث شده که برخی‌ها در قالب شرکت و یا مجتمع، دیدگاهی بخشی در مورد صنعت فولاد داشته‌باشند.

برای اصلاح این شرایط، نیاز است که تولیدکنندگان با یکدیگر همکاری صنفی انجام دهند. به این ترتیب، از این طریق خواهند توانست که شرایط را به طور دقیق تحلیل کنند و موانع و دغدغه‌ها را با نهادهایه‌ متولی و تصمیم‌گیر برطرف کنند. بنابراین، به این صورت قادر خواهند بود که از منافع سرمایه‌گذاران و شاغلین این بخش نگهداری کنند.

این مسئله زمانی تحقق می‌یابد که نسبت به وضعیت بازار آگاهی کامل داشته‌باشند. علاوه بر این، باید برنامه‌ریزی مدونی برای متقاعد کردن تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان وجود داشته‌باشد. مادامی که این عوامل در نظر گرفته نشوند، و هر کدام از فعالان بازار فولاد تصمیم بگیرند که به صورت انفرادی و بخشی، تفکرات خود را بر بازار پیاده کنند، چیزی به جز نتیجه بی‌حاصل و اتخاذ سیاست‌های اشتباه حاصل نمی‌شود.

برخی از کارشناسان معتقدند که برای حل مشکلات صنعت فولاد، باید با توجه به مقتضیات محلی و خرد در چارچوبی ملی و به شکل پیوندی تنگاتنگ با فعالان بازار عمل کرد.
با توجه به بیان صریح دولت، توانمندسازی نیروی انسانی به عنوان بزرگترین و موثرترین سرمایه می‌باشد. بنابراین، در راستای تحقق این مسئله، میدان دادن به نیروهای جوان و تحصیل‌کرده، برگزیدن مدیران شایسته پیگیری شد. پیرو همین موضوع، انگیزش و مشارکت نیروی انسانی در تولید و بهبود راندمان آن تحقق یافت.

به همین ترتیب، قرار بر این شده که توجه به موضوعات اجتماعی محیط تولیدی اعم از کارخانه و جوار آن شامل بهره‌گیری از نظرات و دیدگاه‌ سازمان‌های مردم نهاد، رسانه‌های اجتماعی و بسترسازی برای مقابله با آسیب‌ها و تهدیدات زیست‌محیطی از جمله آلودگی‌های هوا با توجه و جدیت بیشتری دنبال شود.


برچسب‌ها: