امروز : چهارشنبه 25 تیر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : 1000 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 700 تا 1700 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 700 تا 1700 تومان افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه : 150 تا 500 تومان افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان در کارخانه : 1000 تومان افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : اعلام شد

قیمت لوله داربستی : ثابت

قیمت لوله صنعتی : 150 تومان افزایش

قیمت لوله گالوانیزه : ثابت

قیمت لوله مبلی : 1000 تومان افزایش

قیمت پروفیل زد : ثابت

قیمت قوطی آهن : ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

قیمت میلگرد گلستان : اعلام شد

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : ثابت

قیمت میلگرد نیشابور : 300 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : اعلام شد

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 200 تا 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

قیمت پروفیل درب و پنجره : اعلام شد

مشکلات اساسی صنعت فولاد ایران

1398/07/15 0
مشکلات اساسی صنعت فولاد ایران

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، یکی از مشکلات بنیادی در صنعت فولاد، عدم سیاست‌گذاری صحیح می‌باشد. این مسئله باعث شده که برخی‌ها در قالب شرکت و یا مجتمع، دیدگاهی بخشی در مورد صنعت فولاد داشته‌باشند. برای اصلاح این شرایط، نیاز است که تولیدکنندگان با یکدیگر همکاری صنفی انجام دهند. به این ترتیب، از این طریق خواهند توانست…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، یکی از مشکلات بنیادی در صنعت فولاد، عدم سیاست‌گذاری صحیح می‌باشد. این مسئله باعث شده که برخی‌ها در قالب شرکت و یا مجتمع، دیدگاهی بخشی در مورد صنعت فولاد داشته‌باشند.

برای اصلاح این شرایط، نیاز است که تولیدکنندگان با یکدیگر همکاری صنفی انجام دهند. به این ترتیب، از این طریق خواهند توانست که شرایط را به طور دقیق تحلیل کنند و موانع و دغدغه‌ها را با نهادهایه‌ متولی و تصمیم‌گیر برطرف کنند. بنابراین، به این صورت قادر خواهند بود که از منافع سرمایه‌گذاران و شاغلین این بخش نگهداری کنند.

این مسئله زمانی تحقق می‌یابد که نسبت به وضعیت بازار آگاهی کامل داشته‌باشند. علاوه بر این، باید برنامه‌ریزی مدونی برای متقاعد کردن تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان وجود داشته‌باشد. مادامی که این عوامل در نظر گرفته نشوند، و هر کدام از فعالان بازار فولاد تصمیم بگیرند که به صورت انفرادی و بخشی، تفکرات خود را بر بازار پیاده کنند، چیزی به جز نتیجه بی‌حاصل و اتخاذ سیاست‌های اشتباه حاصل نمی‌شود.

برخی از کارشناسان معتقدند که برای حل مشکلات صنعت فولاد، باید با توجه به مقتضیات محلی و خرد در چارچوبی ملی و به شکل پیوندی تنگاتنگ با فعالان بازار عمل کرد.
با توجه به بیان صریح دولت، توانمندسازی نیروی انسانی به عنوان بزرگترین و موثرترین سرمایه می‌باشد. بنابراین، در راستای تحقق این مسئله، میدان دادن به نیروهای جوان و تحصیل‌کرده، برگزیدن مدیران شایسته پیگیری شد. پیرو همین موضوع، انگیزش و مشارکت نیروی انسانی در تولید و بهبود راندمان آن تحقق یافت.

به همین ترتیب، قرار بر این شده که توجه به موضوعات اجتماعی محیط تولیدی اعم از کارخانه و جوار آن شامل بهره‌گیری از نظرات و دیدگاه‌ سازمان‌های مردم نهاد، رسانه‌های اجتماعی و بسترسازی برای مقابله با آسیب‌ها و تهدیدات زیست‌محیطی از جمله آلودگی‌های هوا با توجه و جدیت بیشتری دنبال شود.


برچسب‌ها: