امروز : چهارشنبه 8 بهمن 1399

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و برحی 100 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

50 تا 100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

20 تا 100 هزارتومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

450 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

550 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

نوسانات قیمت میلگرد آجدار در بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/27 بیشتر

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، روند یکباره جهت بازار به سمت رشد قیمت‌ها، در میان عوام این تصور را ایجاد کرد که فولادی‌ها در تلاشند که عدم هم‌خوانی اعداد و ارقام قیمت‌ها در بازار بورس کالا را با افت قیمت اخیر ایجاد شده در بازار بیرون و نوسانات قیمت میلگرد جبران کنند. با این حال، در یکی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، روند یکباره جهت بازار به سمت رشد قیمت‌ها، در میان عوام این تصور را ایجاد کرد که فولادی‌ها در تلاشند که عدم هم‌خوانی اعداد و ارقام قیمت‌ها در بازار بورس کالا را با افت قیمت اخیر ایجاد شده در بازار بیرون و نوسانات قیمت میلگرد جبران کنند. با این حال، در یکی دو روز اخیر، عرضه‌ فراوان میلگرد آجدار باعث شد بار دیگر قیمت این کالای پرکاربرد وارد رکود شود. این در حالی است که میزان عرضه‌‌ها کاملا محتاطانه و حساب شده نسبتا کم برنامه‌ریزی شده‌اند. از این رو فعالان این حوزه در تلاشند تا این بازار را در خصوص نرخ‌های مهندسی شده بورس کالا با یکدیگر تا حدوی هماهنگ کنند تا شاید در تحریک و ترغیب تقاضای سفته‌بازان با اقبال مجدد این تقاضا برای عرضه‌های روز جاری مواجه شود.

بر اساس تحلیل کارشناسان ما، روز گذشته نرخ پایه عرضه میلگرد آجدار برای هفته آتی بیش از ۴۷۰۰ تومان با احتساب نرخ‌های معاملاتی دو هفته اخیر شمش در بورس کالا رقم خورده‌است. این مسئله در حالی است که همین میلگرد آجدار در بازار خارج از بورس روز گذشته در مرز ۴۶۰۰ تومان در دسترس خریداران قرار گرفته‌است. اکنون می‌بایست منتظر ماند و دید که آیا شارژ این چنینی بازار می‌تواند کوره سفته‌بازان و اقبال نقدینگی به بازار داخلی میلگرد آجدار را بار دیگر شعله‌ور سازد یا خیر. قدر مسلم روند بازار ارز نیز در روز جاری می‌تواند نقش بسزایی را در ترغیب این نقدینگی برای جذب عرضه‌های بورس کالا ایفا کند.

در وضعیت کنونی بازار، بارها تجربه ثابت کرده که باید از خریدهای هیجانی به خصوص در حوزه آهن و میلگرد خودداری کرد تا از ضرر و خسارت ناشی از وضع موجود در امان باشیم.

نظرات

 • کریم حسن‌زاده

  میلگرد آجدار با کیفیت چه کارخونه ای داخل بازار است؟

  • مدیر سایت

   جناب حسن‌زاده عزیز
   محصولات اکثر کارخانه‌های میلگردی ایران کیفیت قابل قبولی دارند؛ و در این میان میلگرد ذوب آهن اصفهان , میلگرد کویر کاشان , میلگرد نیشابور و تعدادی دیگر که سابقه تولید بیشتری دارند و براساس استانداردهای جهانی فعالیت دارند؛ از کیفیت خوبی برخوردار هستند. جهت ارتباط با کارشناسان ما در واحد فروش میلگرد و کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید همه‌روزه از ساعت 09:00 الی 17:00 با شماره 03137736660 داخلی 101 الی 105 تماس بگیرید.