امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

نیاز سالانه کشور به 5 میلیون تن ورق فولادی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/08/21 0
نیاز سالانه به ورق فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در طی نشستی مشترک با محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس اشاره کرد که کشورمان به ۵ میلیون تن ورق فولادی در سال نیازمند است، به همین دلیل اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه آغاز شده و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در طی نشستی مشترک با محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس اشاره کرد که کشورمان به ۵ میلیون تن ورق فولادی در سال نیازمند است، به همین دلیل اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه آغاز شده و مقرر است که سرعت کار افزایش یابد.
در طی این جلسه موضوعات مختلفی در حوزه بازار فولاد و سیاست های مربوط به تنظیم بازار مورد بررسی قرار گرفت و توافقات خوبی انجام شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی طرح‌ های توسعه ‌ای در حوزه تولید فولاد به ویژه ورق را یکی دیگر از موضوعات بررسی شده در این جلسه برشمرد و افزود که نیاز سالانه کشور به ورق فولادی حدود ۵ میلیون تن است.

در ادامه اشاره شد که هرچند تحریم موجب ایجاد برخی موانع شده، اما می ‌توان از طریق همکاری با سایر شرکت ‌ها، که مذاکراتی در این زمینه صورت و تفاهم‌ هایی برای انعقاد قراردادهای اولیه انجام گرفته، نه تنها ورق کشور را تامین کرد بلکه مازاد آن را نیز صادر کرد.

افتتاح فاز نخست الکترود گرافیتی تا پایان سال

رزم حسینی با بیان اینکه دستور کار بعدی جلسه امروز موضوع الکترود گرافیتی بود که این محصول کالایی استراتژیک برای صنایع فولاد کشور است، ادامه دادکه به‌ رغم اینکه پروژه ‌ای در این حوزه در سال ‌های گذشته کلید خورده، اما فعالیت آن متوقف شده در نشست امروز مدیران ارشد این حوزه تعهد دادند در هفته آینده برنامه زمانبندی شده برای تکمیل این پروژه به ما ارائه دهند تا فاز نخست آن در انتهای سال افتتاح شود.