حجم تولید کارخانه‌های بزرگ فولادسازی در سال جاری

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در آبان‌ماه سال جاری، میزان تولید کنستانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش فولادی توسط کارخانه‌های بزرگ فولادسازی به ترتیب در حدود ۳ درصد، ۸ درصد، ۱۳ درصد و ۶ درصد رشد ‌یافته‌است. این رشد تولید در حالی است که افت ۴ درصدی برای محصولات فولادی ثبت شده‌است. شرکت‌های بزرگ تولید فولاد، در طی ۸ ماه شاهد رشد خود در تمامی محصولات زنجیره ارزش فولاد بودند. البته در مورد گندله، تغییرات محسوسی گزارش نشده‌است.

آمارها نشان می‌دهد که تا پایان آبان‌ماه، میزان رشد کنستانتره در حدود ۴ درصد بوده‌است. همین رشد تولید کارخانه‌های بزرگ فولادسازی باعث شد که تولید مجموعه محصولات فولادی به ۱۳ میلیون و ۵۴۹ هزار تن برسد.

تولید گندله نیز بر خلاف سال قبل به ۲۷ میلیون و ۷۳۶ هزار تن رسیده‌است. علاوه بر این، در حدود ۸ درصد میزان تولید آهن اسفنجی رشد کرده‌ و به ۱۸ میلیون و ۳۵۳ هزار تن دست یافته‌است. شمش فولادی نیز با رشدی ۴ درصدی به ۱۳ میلیون و ۶۶۹ هزار تن رسیده‌است. در نهایت تولید محصولات فولادی به میزان ۶ درصد افزایش یافت و به ۹ میلیون و ۱۱۷ هزار تن رسید.

فولاد مبارکه، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آهن اسفنجی حدود ۴ میلیون و ۸۷ هزار تن، فولاد خوزستان حدود ۲ میلیون و ۶۲۹ هزار تن و فولاد هرمزگان ۱ میلیون و ۸۷ هزار تن تولید داشته‌اند.

هرمزگان سبا با تولید ۶ میلیون و ۲۸۰ هزار تن شمش، در رتبه اول قرار دارند. تولید شمش فولاد خوزستان نیز به عنوان دومین تولیدکننده برتر فولاد از مرز ۲ میلیون و ۵۰۵ هزار تن عبور کرد.

ذوب آهن به عنوان سومین فولادساز برتر کشور در بخش تولید شمش فولادی، توانسته در این مدت به اندازه ۱ میلیون و ۶۰۳ هزار تن شمش تولید کند.

1 نظر
  1. مهینی می گوید

    رشد کارخانه های فولادی برای کشور خیلی خوبه و یکی از صنعت های مهم کشور که باید پیشرفت کنه، صنعت فولاده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.