کارخانه بائو استیل؛ بزرگترین فولادسازی چین

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بزرگترین کارخانه فولادسازی چین را می‌توان کارخانه بائو استیل دانست. این کارخانه در سال ۲۰۱۹ معادل ۹۶ میلیون تن فولاد خام تولید کرد. شاید همین امر باعث شده که این کارخانه به بزرگترین کارخانه فولادساز جهان تبدیل شود. به دلیل اینکه میزان تولید آرسلورمیتال به دلیل افت تقاضای بازارهای اروپا کمتر شده، احتمالا این کارخانه فولادسازی دولتی چین رتبه اول را از آن خود خواهد کرد. طبق گزارشات ما، آرسلورمیتال سال ۲۰۱۸ حدود ۹۲.۵ میلیون تن فولاد تولید کرده‌بود.

نرخ قراضه آهن در بازارهای جهانی

طبق بررسی‌های واحد خبر آهن ملل اصفهان، قیمت نهایی قراضه آهن سنگین کلاس ۱ و ۲ با خلوص ۲۰-۸۰ وارداتی در ترکیه ۳۰۲ دلار هر تن سی اف آر ثبت شده‌است. این نرخ نشان می‌دهد که قیمت قراضه آهن به اندازه ۱.۵۰ دلار هر تن نسبت به دوشنبه اخیر بالا رفته‌است. محدودیت عرضه و تمایل به خرید ترکیه موجب شده قیمت رایج بازار قراضه در بازه ۳۰۰ تا ۳۰۵ دلار هر تن سی اف آر باشد. بعید است با این قیمت معامله‌ای در کمتر از ۳۰۰ دلار مشاهده شود.

بازار میلگرد و بیلت امارات در ثبات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته‌ای که گذشت، ثبات قیمت میلگرد و بیلت منجر به کمبود تقاضا شد. با این حال، برخی از فعالان بازار بر این باورند که اگر قیمت مواد اولیه افزایش یابد، بازار میلگرد و بیلت نیز روندی صعودی پیدا خواهد کرد. قیمت بیلت وارداتی در امارات در بازه ۴۶۰ تا ۴۷۰ دلار برای هر تن سی اف آر می‌باشد. در این هفته معامله مهمی نهایی نشد. علاوه بر این، در بازار داخلی امارات، قیمت میلگرد در حدود ۵۱۷ دلار برای هر تن درب کارخانه نهایی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.