امروز : سه شنبه 7 بهمن 1399

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و برحی 100 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

50 تا 100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

20 تا 100 هزارتومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

450 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

550 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

نوسانات بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/30 1
نوسانات بازار آهن

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه گذشته واردات سنگ آهن در ایران به بالاترین حد خود نسبت به ماه‌های اخیر رسید. طبق نظر کارشناسان ما، تولید فولاد در آینده نه چندان دور بهبود خواهد یافت. علاوه بر این، ممکن است شاهد نوسانات بازار آهن و رشد قیمت فولاد در بازار داخلی نیز باشیم. شواهد حاکی از آن…

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه گذشته واردات سنگ آهن در ایران به بالاترین حد خود نسبت به ماه‌های اخیر رسید. طبق نظر کارشناسان ما، تولید فولاد در آینده نه چندان دور بهبود خواهد یافت. علاوه بر این، ممکن است شاهد نوسانات بازار آهن و رشد قیمت فولاد در بازار داخلی نیز باشیم.

شواهد حاکی از آن است که دولت چین سخت‌گیری‌های شدیدی را برای کاهش تولید فولاد در پی گرفته است. این امر باعث کاهش تولید فولاد و همچنین کاهش تقاضا برای سنگ آهن شده است. اما چیزی که برای فعالان صنعت فولاد عیان است، این است که هم اکنون میزان تقاضا برای سنگ آهن وارداتی افزایش یافته است. به احتمال زیاد با افزایش تقاضا واردات محصولات کم کیفیت به سمت محصولات با کیفیت سوق داده شود، اما این موضوع هنوز به قطعیت نرسیده است.

در ماه سپتامبر 99.36 میلیون تن را بالاترین مصرف‌کننده جهان خرید کرده است، که این میزان خرید بزرگترین خرید در چندین سال اخیر تا به امروز  در بازار آهن بوده است.

واردکننده‌های چینی در 9 ماه اول امسال حدود 784 میلیون تن سنگ آهن وارد کردند، که این میزان واردات حدود 2.4 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

نظرات

  • رحمتی

    سلام در حالی که به افزایش تولید فکر می کنیم باید روی کیفیت تولید هم تمرکز داشته باشیم تا در صادرات بتونیم موفق تر باشیم.