امروز : شنبه 3 آبان 1399

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 300 افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 200تا 300تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : ثابت

قیمت میلگرد هشترود : 100تا 150تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 550 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد گلستان : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 100 تا 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان مجدد افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 170 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان : ثابت

نوسانات بازار آهن

1398/07/30 1
نوسانات بازار آهن

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه گذشته واردات سنگ آهن در ایران به بالاترین حد خود نسبت به ماه‌های اخیر رسید. طبق نظر کارشناسان ما، تولید فولاد در آینده نه چندان دور بهبود خواهد یافت. علاوه بر این، ممکن است شاهد نوسانات بازار آهن و رشد قیمت فولاد در بازار داخلی نیز باشیم. شواهد حاکی از آن…

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه گذشته واردات سنگ آهن در ایران به بالاترین حد خود نسبت به ماه‌های اخیر رسید. طبق نظر کارشناسان ما، تولید فولاد در آینده نه چندان دور بهبود خواهد یافت. علاوه بر این، ممکن است شاهد نوسانات بازار آهن و رشد قیمت فولاد در بازار داخلی نیز باشیم.

شواهد حاکی از آن است که دولت چین سخت‌گیری‌های شدیدی را برای کاهش تولید فولاد در پی گرفته است. این امر باعث کاهش تولید فولاد و همچنین کاهش تقاضا برای سنگ آهن شده است. اما چیزی که برای فعالان صنعت فولاد عیان است، این است که هم اکنون میزان تقاضا برای سنگ آهن وارداتی افزایش یافته است. به احتمال زیاد با افزایش تقاضا واردات محصولات کم کیفیت به سمت محصولات با کیفیت سوق داده شود، اما این موضوع هنوز به قطعیت نرسیده است.

در ماه سپتامبر 99.36 میلیون تن را بالاترین مصرف‌کننده جهان خرید کرده است، که این میزان خرید بزرگترین خرید در چندین سال اخیر تا به امروز  در بازار آهن بوده است.

واردکننده‌های چینی در 9 ماه اول امسال حدود 784 میلیون تن سنگ آهن وارد کردند، که این میزان واردات حدود 2.4 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

نظرات

  • رحمتی

    سلام در حالی که به افزایش تولید فکر می کنیم باید روی کیفیت تولید هم تمرکز داشته باشیم تا در صادرات بتونیم موفق تر باشیم.