امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : با نوسانات قیمت متغیر اعلام شد

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 20 تا 100 هزار تومان تنها در برخی سایزها افزایش

قیمت قوطی آهن : 700 تا 800 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 70 تومان افزایش

نوسانات بازار آهن

1398/07/30 1
نوسانات بازار آهن

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه گذشته واردات سنگ آهن در ایران به بالاترین حد خود نسبت به ماه‌های اخیر رسید. طبق نظر کارشناسان ما، تولید فولاد در آینده نه چندان دور بهبود خواهد یافت. علاوه بر این، ممکن است شاهد نوسانات بازار آهن و رشد قیمت فولاد در بازار داخلی نیز باشیم. شواهد حاکی از آن…

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در ماه گذشته واردات سنگ آهن در ایران به بالاترین حد خود نسبت به ماه‌های اخیر رسید. طبق نظر کارشناسان ما، تولید فولاد در آینده نه چندان دور بهبود خواهد یافت. علاوه بر این، ممکن است شاهد نوسانات بازار آهن و رشد قیمت فولاد در بازار داخلی نیز باشیم.

شواهد حاکی از آن است که دولت چین سخت‌گیری‌های شدیدی را برای کاهش تولید فولاد در پی گرفته است. این امر باعث کاهش تولید فولاد و همچنین کاهش تقاضا برای سنگ آهن شده است. اما چیزی که برای فعالان صنعت فولاد عیان است، این است که هم اکنون میزان تقاضا برای سنگ آهن وارداتی افزایش یافته است. به احتمال زیاد با افزایش تقاضا واردات محصولات کم کیفیت به سمت محصولات با کیفیت سوق داده شود، اما این موضوع هنوز به قطعیت نرسیده است.

در ماه سپتامبر 99.36 میلیون تن را بالاترین مصرف‌کننده جهان خرید کرده است، که این میزان خرید بزرگترین خرید در چندین سال اخیر تا به امروز  در بازار آهن بوده است.

واردکننده‌های چینی در 9 ماه اول امسال حدود 784 میلیون تن سنگ آهن وارد کردند، که این میزان واردات حدود 2.4 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

نظرات

  • رحمتی

    سلام در حالی که به افزایش تولید فکر می کنیم باید روی کیفیت تولید هم تمرکز داشته باشیم تا در صادرات بتونیم موفق تر باشیم.