امروز : دوشنبه 30 فروردین 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

افزایش

قیمت انواع ورق آهن:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 400 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان مجددا

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان مجددا

افزایش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300 تومان

افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

120 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تا 300 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

160 تومان

افزایش

نقش موثر فولاد خوزستان

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/09/05 0
نقش مهم شرکت فولاد خوزستان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کشورما برخی صنایع را با تاکید بر صادرات غیرنفتی در اولویت قرار داده است. یکی از این صنایع قابل توجه برای ارزآوری می ‌تواند صنعت فولاد باشد. در واقع توسعه صادرات، یکی از چشم ‌اندازهای بلندمدتی است که برای صنعت فولاد در نظر گرفته شده. در سال ۲۰۱۹ میلادی، تولید فولاد خام ایران با…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کشورما برخی صنایع را با تاکید بر صادرات غیرنفتی در اولویت قرار داده است. یکی از این صنایع قابل توجه برای ارزآوری می ‌تواند صنعت فولاد باشد. در واقع توسعه صادرات، یکی از چشم ‌اندازهای بلندمدتی است که برای صنعت فولاد در نظر گرفته شده.

در سال ۲۰۱۹ میلادی، تولید فولاد خام ایران با رشد چشمگیری روبه ‌رو شد و با ۳/ ۴ درصد رشد به تولید ۶/ ۲۵ میلیون تن رسید و با این میزان تولید به جایگاه دهم در زمینه تولید فولاد دست یافت.

در این میان شرکت فولاد خوزستان به عنوان دومین قطب فولادساز کشور و داشتن ویژگی هایی مانند دسترسی آسان به آب های آزاد برای صادرات، از ویژگی های بسیاری برای تولید و صادرات برخوردار است تا نقش مهم و کلیدی را در جهت توسعه اقتصادی و ارزآوری کشور ایفا کند. از سوی دیگر، شرکت فولاد خوزستان در سال  ۱۳۶۸ با تاسیس نخستین واحد احیای‌ مستقیم و کوره قوس الکتریکی، فعالیت خود را با ظرفیت اسمی ۵/ ۱میلیون تن در سال آغاز کرد و وارد مدار تولید شد. این شرکت فولاد سازی هم اکنون قادر است با توسعه خطوط تولید، ظرفیت اسمی خود را به ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع شمش‌های فولادی در سال برساند. علاوه بر این، همچنین این شرکت در نظر دارد با احداث و راه‌اندازی واحدهای توسعه ‌ای و اقدام‌ هایی در راستای تکمیل زنجیره، ظرفیت تولید خود را به ۲/ ۵ میلیون تن در سال برساند.

همچنین، این مجتمع فولادی با بهبود خطوط تولید و ارزیابی بازار تقاضای محصولات فولادی، توانسته زمینه مناسبی را برای اشتغال‌ زایی در استان خوزستان فراهم آورد و در حال حاضر به صورت مستقیم برای ۱۱ هزار نفر و به صورت غیرمستقیم  برای ۱۰۰ هزار نفر اشتغال ‌زایی ایجاد شده است. فولاد خوزستان از سه واحد اصلی و مجزا شامل واحد گندله‌ سازی، واحد احیای مستقیم و واحد فولادسازی تشکیل شده است. واحد گندله ‌سازی این مجموعه خود دارای دو واحد گندله ‌سازی است که در مجموع با ظرفیت اسمی ۵ میلیون تن در سال در حال فعالیت هستند. در بخش احیای مستقیم این کارخانه نیز سالانه حدود ۴ میلیون تن آهن ‌اسفنجی تولید می ‌شود.  در واحد فولادسازی نیز تولید شمش صورت می‌ گیرد که طی سال ‌های گذشته با اتخاذ سیاست‌ های راهبردی و صحیح، مدیران این شرکت توانسته اند تولید شمش‌ فولادی را به میزان چشمگیری افزایش دهند.