امروز : جمعه 3 بهمن 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان در برخی کارخانه ها

افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

200 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

200 تا 250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

نقش موثر فولاد خوزستان

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/09/05 0
نقش مهم شرکت فولاد خوزستان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کشورما برخی صنایع را با تاکید بر صادرات غیرنفتی در اولویت قرار داده است. یکی از این صنایع قابل توجه برای ارزآوری می ‌تواند صنعت فولاد باشد. در واقع توسعه صادرات، یکی از چشم ‌اندازهای بلندمدتی است که برای صنعت فولاد در نظر گرفته شده. در سال ۲۰۱۹ میلادی، تولید فولاد خام ایران با…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کشورما برخی صنایع را با تاکید بر صادرات غیرنفتی در اولویت قرار داده است. یکی از این صنایع قابل توجه برای ارزآوری می ‌تواند صنعت فولاد باشد. در واقع توسعه صادرات، یکی از چشم ‌اندازهای بلندمدتی است که برای صنعت فولاد در نظر گرفته شده.

در سال ۲۰۱۹ میلادی، تولید فولاد خام ایران با رشد چشمگیری روبه ‌رو شد و با ۳/ ۴ درصد رشد به تولید ۶/ ۲۵ میلیون تن رسید و با این میزان تولید به جایگاه دهم در زمینه تولید فولاد دست یافت.

در این میان شرکت فولاد خوزستان به عنوان دومین قطب فولادساز کشور و داشتن ویژگی هایی مانند دسترسی آسان به آب های آزاد برای صادرات، از ویژگی های بسیاری برای تولید و صادرات برخوردار است تا نقش مهم و کلیدی را در جهت توسعه اقتصادی و ارزآوری کشور ایفا کند. از سوی دیگر، شرکت فولاد خوزستان در سال  ۱۳۶۸ با تاسیس نخستین واحد احیای‌ مستقیم و کوره قوس الکتریکی، فعالیت خود را با ظرفیت اسمی ۵/ ۱میلیون تن در سال آغاز کرد و وارد مدار تولید شد. این شرکت فولاد سازی هم اکنون قادر است با توسعه خطوط تولید، ظرفیت اسمی خود را به ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع شمش‌های فولادی در سال برساند. علاوه بر این، همچنین این شرکت در نظر دارد با احداث و راه‌اندازی واحدهای توسعه ‌ای و اقدام‌ هایی در راستای تکمیل زنجیره، ظرفیت تولید خود را به ۲/ ۵ میلیون تن در سال برساند.

همچنین، این مجتمع فولادی با بهبود خطوط تولید و ارزیابی بازار تقاضای محصولات فولادی، توانسته زمینه مناسبی را برای اشتغال‌ زایی در استان خوزستان فراهم آورد و در حال حاضر به صورت مستقیم برای ۱۱ هزار نفر و به صورت غیرمستقیم  برای ۱۰۰ هزار نفر اشتغال ‌زایی ایجاد شده است. فولاد خوزستان از سه واحد اصلی و مجزا شامل واحد گندله‌ سازی، واحد احیای مستقیم و واحد فولادسازی تشکیل شده است. واحد گندله ‌سازی این مجموعه خود دارای دو واحد گندله ‌سازی است که در مجموع با ظرفیت اسمی ۵ میلیون تن در سال در حال فعالیت هستند. در بخش احیای مستقیم این کارخانه نیز سالانه حدود ۴ میلیون تن آهن ‌اسفنجی تولید می ‌شود.  در واحد فولادسازی نیز تولید شمش صورت می‌ گیرد که طی سال ‌های گذشته با اتخاذ سیاست‌ های راهبردی و صحیح، مدیران این شرکت توانسته اند تولید شمش‌ فولادی را به میزان چشمگیری افزایش دهند.