امروز : چهارشنبه 25 تیر 1399

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد میانه : اعلام شد

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 300 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : ثابت

قیمت میلگرد گلستان : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

بازار آهن نیازمند تدبیر برای حفظ ثبات قیمت‌ها

1398/11/29 0
بازار آهن نیازمند تدبیر برای حفظ ثبات قیمت ها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ثبات قیمت در بازار آهن، برخی از تولیدکنندگان محصولات فولادی اعلام کردند که علت کمبود مواد اولیه، گرانی می‌باشد. علاوه بر این، روند توزیع محصولات فولادی به صورت قطره چکانی در بازار آهن باعث می‌شود که کسانی که خارج از حوزه فولاد و آهن هستند، سود زیادی نصیب‌شان گردد. از…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ثبات قیمت در بازار آهن، برخی از تولیدکنندگان محصولات فولادی اعلام کردند که علت کمبود مواد اولیه، گرانی می‌باشد. علاوه بر این، روند توزیع محصولات فولادی به صورت قطره چکانی در بازار آهن باعث می‌شود که کسانی که خارج از حوزه فولاد و آهن هستند، سود زیادی نصیب‌شان گردد.
از دیگر عوامل گرانی می‌توان به محدودیت‌‌ها در حوزه عرضه کالا در بازار بورس کالا اشاره کرد. به عقیده بسیاری از کارشناسان بازار فولاد و اتحادیه‌های تخصصی، بازار بورس کالا جای مناسبی برای کشف قیمت نمی‌باشد. دلیل این موضوع عدم شفافیت قیمت‌ها در بازار بورس کالا است.
کارشناسان بر این باورند که مسئولانی که به صورت مویرگی در بازار آهن و فولاد توزیع می‌کنند، از هیچ یک از تصمیمات اتخاذ شده اطلاع ندارند. از نظر آنان برخی جریانات مالی را دست‌هایی پشت پرده به صورت مخفیانه رقم می‌زنند.
بر اساس نامه‌ای، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد و فلزات تهران از حقوق تضییع شده همکاران در صنف فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران حمایت و اعلام کرد که یکی از خواسته‌های مشروع صنف، تعدیل ضرایب عمده‌فروشان و خرده‌فروشان می‌باشد. این موضوع با پیگیری‌های سرسختانه در اتاق اصناف و سازمان مالیاتی و کمسیون ضرایب به نتیجه رسیده و تغییر یافته‌است. در نهایت ضریب عمده‌فروشان آهن‌آلات از 2.5 درصد به 1.5 درصد کاهش یافته و ضریب خرده‌فروشان نیز از 3.5 درصد به 3 درصد افت پیدا کرده‌است.
برخی از مسئولین دلایلی منطقی، اسناد و مدارکی قانونی به جهت اثبات اینکه سود آهن‌فروشان بسیار کمتر از ارقامی است که سازمان مالیاتی برای همکاران در صنعت فولاد اعمال می‌کند، ارائه کردند.
امید بر این است مسئولان راه‌کاری مناسب برای ثبات قیمت در بازار آهن اندیشه کنند تا صنعت فولاد همچون گذشته رشد چشمگیری داشته باشد.


برچسب‌ها: