امروز : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

130 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

بازار آهن نیازمند تدبیر برای حفظ ثبات قیمت‌ها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/11/29 0
بازار آهن نیازمند تدبیر برای حفظ ثبات قیمت ها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ثبات قیمت در بازار آهن، برخی از تولیدکنندگان محصولات فولادی اعلام کردند که علت کمبود مواد اولیه، گرانی می‌باشد. علاوه بر این، روند توزیع محصولات فولادی به صورت قطره چکانی در بازار آهن باعث می‌شود که کسانی که خارج از حوزه فولاد و آهن هستند، سود زیادی نصیب‌شان گردد. از…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ثبات قیمت در بازار آهن، برخی از تولیدکنندگان محصولات فولادی اعلام کردند که علت کمبود مواد اولیه، گرانی می‌باشد. علاوه بر این، روند توزیع محصولات فولادی به صورت قطره چکانی در بازار آهن باعث می‌شود که کسانی که خارج از حوزه فولاد و آهن هستند، سود زیادی نصیب‌شان گردد.
از دیگر عوامل گرانی می‌توان به محدودیت‌‌ها در حوزه عرضه کالا در بازار بورس کالا اشاره کرد. به عقیده بسیاری از کارشناسان بازار فولاد و اتحادیه‌های تخصصی، بازار بورس کالا جای مناسبی برای کشف قیمت نمی‌باشد. دلیل این موضوع عدم شفافیت قیمت‌ها در بازار بورس کالا است.
کارشناسان بر این باورند که مسئولانی که به صورت مویرگی در بازار آهن و فولاد توزیع می‌کنند، از هیچ یک از تصمیمات اتخاذ شده اطلاع ندارند. از نظر آنان برخی جریانات مالی را دست‌هایی پشت پرده به صورت مخفیانه رقم می‌زنند.
بر اساس نامه‌ای، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد و فلزات تهران از حقوق تضییع شده همکاران در صنف فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران حمایت و اعلام کرد که یکی از خواسته‌های مشروع صنف، تعدیل ضرایب عمده‌فروشان و خرده‌فروشان می‌باشد. این موضوع با پیگیری‌های سرسختانه در اتاق اصناف و سازمان مالیاتی و کمسیون ضرایب به نتیجه رسیده و تغییر یافته‌است. در نهایت ضریب عمده‌فروشان آهن‌آلات از 2.5 درصد به 1.5 درصد کاهش یافته و ضریب خرده‌فروشان نیز از 3.5 درصد به 3 درصد افت پیدا کرده‌است.
برخی از مسئولین دلایلی منطقی، اسناد و مدارکی قانونی به جهت اثبات اینکه سود آهن‌فروشان بسیار کمتر از ارقامی است که سازمان مالیاتی برای همکاران در صنعت فولاد اعمال می‌کند، ارائه کردند.
امید بر این است مسئولان راه‌کاری مناسب برای ثبات قیمت در بازار آهن اندیشه کنند تا صنعت فولاد همچون گذشته رشد چشمگیری داشته باشد.