امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : با نوسانات قیمت متغیر اعلام شد

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 20 تا 100 هزار تومان تنها در برخی سایزها افزایش

قیمت قوطی آهن : 700 تا 800 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 70 تومان افزایش

کسب منفعت و سوءاستفاده از التهابات بازار آهن این روزها

1399/03/10 0
کسب منفعت از التهابات بازار آهن این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هر روز شاهد موجی افزایشی در مورد قیمت میلگرد در بازار هستیم. روند قیمت ها به گونه ای است که اگر یک روز تغییری در قیمت های اعلامی رخ ندهد، باید منتظر شرایط غافلگیرکننده جدیدی باشیم. از طرفی تقاضا هنوز در شوک افزایش پی در پی قیمت آهن آلات در بازار می باشد و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هر روز شاهد موجی افزایشی در مورد قیمت میلگرد در بازار هستیم. روند قیمت ها به گونه ای است که اگر یک روز تغییری در قیمت های اعلامی رخ ندهد، باید منتظر شرایط غافلگیرکننده جدیدی باشیم.

از طرفی تقاضا هنوز در شوک افزایش پی در پی قیمت آهن آلات در بازار می باشد و شنیده ها نیز حاکی از این است که تقاضا در بازار عقب‌نشینی کرده و هیچ میلی برای ورود به میدان معاملات از خود نشان نمی دهد. از طرفی دیگر، میزان عرضه فعلا به واسطه معاملات صورت گرفته در بورس کالا راه خودش را در پیش گرفته و فعالان بازار را در انتظار تعیین و تکلیف های خود در روزهای بورسی نگه می دارد. به طوری که در روز چهارشنبه هفته گذشته در بورس کالا و تشنگی حوزه نورد، فرش قرمز پهن شده سقف باز قیمت شمش تنها به آشفتگی بیشتر این حوزه دامن زد و سبب گشت تا آن هایی که بی مهابا شمش را با قیمت‌های پرریسک از بورس کالا و بالاتر از نرخ جهانی خریده‌اند، به امید ولع خرید و استقبال خریداران از کالای نهایی در بورس کالا ایام را سپری کنند.

در بازار آهن این روزها با وجود ابهام گسترده، حداقل کار این است که توزیع کنندگان محصولات فولادی به التهابات موجود در بازار دامن نزده و به ذوق اینکه هر آنچه که موجودی دارند، حال می توانند با بهایی بالاتر بفروشند دل خوش نکنند.

دامن زدن به اینکار، سواستفاده از التهابات موجود و کسب پول بیشتر، سود به حساب نمی‌آید و دو روز دیگر همین کالاها را باید بسیار بالاتر خرید کنند.

 به بیانی ساده تر می توان گفت که به طور کلی زنجیره های میانی نباید سود مقطعی خود را قربانی روند کوتاه مدت نمایند و این فرصت را به دلالان بدهند تا از روی هیجانات زنجیره انتهایی بازار هم چون انبارهای خرد و آهن فروشان کسب سود و منفعت نمایند.