امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

کسب منفعت و سوءاستفاده از التهابات بازار آهن این روزها

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۰
کسب منفعت از التهابات بازار آهن این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هر روز شاهد موجی افزایشی در مورد قیمت میلگرد در بازار هستیم. روند قیمت ها به گونه ای است که اگر یک روز تغییری در قیمت های اعلامی رخ ندهد، باید منتظر شرایط غافلگیرکننده جدیدی باشیم. از طرفی تقاضا هنوز در شوک افزایش پی در پی قیمت آهن آلات در بازار می باشد و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هر روز شاهد موجی افزایشی در مورد قیمت میلگرد در بازار هستیم. روند قیمت ها به گونه ای است که اگر یک روز تغییری در قیمت های اعلامی رخ ندهد، باید منتظر شرایط غافلگیرکننده جدیدی باشیم.

از طرفی تقاضا هنوز در شوک افزایش پی در پی قیمت آهن آلات در بازار می باشد و شنیده ها نیز حاکی از این است که تقاضا در بازار عقب‌نشینی کرده و هیچ میلی برای ورود به میدان معاملات از خود نشان نمی دهد. از طرفی دیگر، میزان عرضه فعلا به واسطه معاملات صورت گرفته در بورس کالا راه خودش را در پیش گرفته و فعالان بازار را در انتظار تعیین و تکلیف های خود در روزهای بورسی نگه می دارد. به طوری که در روز چهارشنبه هفته گذشته در بورس کالا و تشنگی حوزه نورد، فرش قرمز پهن شده سقف باز قیمت شمش تنها به آشفتگی بیشتر این حوزه دامن زد و سبب گشت تا آن هایی که بی مهابا شمش را با قیمت‌های پرریسک از بورس کالا و بالاتر از نرخ جهانی خریده‌اند، به امید ولع خرید و استقبال خریداران از کالای نهایی در بورس کالا ایام را سپری کنند.

در بازار آهن این روزها با وجود ابهام گسترده، حداقل کار این است که توزیع کنندگان محصولات فولادی به التهابات موجود در بازار دامن نزده و به ذوق اینکه هر آنچه که موجودی دارند، حال می توانند با بهایی بالاتر بفروشند دل خوش نکنند.

دامن زدن به اینکار، سواستفاده از التهابات موجود و کسب پول بیشتر، سود به حساب نمی‌آید و دو روز دیگر همین کالاها را باید بسیار بالاتر خرید کنند.

 به بیانی ساده تر می توان گفت که به طور کلی زنجیره های میانی نباید سود مقطعی خود را قربانی روند کوتاه مدت نمایند و این فرصت را به دلالان بدهند تا از روی هیجانات زنجیره انتهایی بازار هم چون انبارهای خرد و آهن فروشان کسب سود و منفعت نمایند.