امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

ایستادگی بازار آهن بر افزایش قیمت ها

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰
ایستادگی بازار آهن بر افزایش قیمت ها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، ریزش بازار سرمایه و افزایش نرخ ارز نیمایی و آزاد سبب سرریز شدن نقدینگی به بازارهای کالایی ظرف یک هفته اخیر شد که بازار فولاد نیز از این سرریز شدن در امان نماند و با افزایش قیمت روبه رو شد. رشد نرخ ارز نیمایی بالا رفتن قیمت های پایه در بورس کالا را به دنبال داشت…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، ریزش بازار سرمایه و افزایش نرخ ارز نیمایی و آزاد سبب سرریز شدن نقدینگی به بازارهای کالایی ظرف یک هفته اخیر شد که بازار فولاد نیز از این سرریز شدن در امان نماند و با افزایش قیمت روبه رو شد. رشد نرخ ارز نیمایی بالا رفتن قیمت های پایه در بورس کالا را به دنبال داشت و با افزایش نرخ ارز آزاد، میزان رقابت برای خرید شمش و مقاطع شدت گرفت، چرا که در این وضعیت تعویق خرید برای هفته های بعد به معنی زیان خواهد بود.
با وجود بازار داغ شمش و مقاطع در رینگ بورس کالا اما بازار آزاد مقاطع طویل فولادی این روزها رونقی داشت و با وجود اینکه پیش بینی می شد بهای هر کیلوگرم میلگرد در بازار آزاد به ۱۱ هزار تومان برسد، نبود مشتری خرد و بزرگ در این بازار اجازه نداد که قیمت میلگرد در این هفته به ۱۱ هزار تومان برسد.
در این بین اگر مسئولان امر نتوانند فکری برای نقدینگی فزاینده در کشور کنند، افزایش قیمت شمش و مقاطع طویل فولادی حتی با وجود نبود تقاضای مصرفی امر گریز ناپذیری خواهد بود که در صورت وقوع سبب می شود تا شرایط رکود تورمی در بازار رقم بخورد.
در روز سه شنبه ۱۸ شهریورماه، بورس کالا شاهد عرضه ۸۶ هزار تن شمش فولاد با نرخ پایه ۷۹۰۰۰ تومان بود. با وجود اینکه معاملات ابتدایی این محصول در رینگ شاهد رقابتی قابل توجه بود به این صورت که نرخ هر کیلوگرم شمش به ۹۵۰۰۰ تومان رسید ولی در ادامه بعد از وقفه ای کوتاه در روند معاملات ، میزان رقابت منطقی تر شد و در نهایت نیز میانگین قیمت هر کیلوگرم شمش معامله شده در این روز به ۹ هزار و ۵۰ تومان رسید.
با احتساب مالیات ارزش افزوده و کارمزد بورس، نرخ هر کیلوگرم شمش برای تولیدکننده نهایی ۹۸۵۰ تومان خواهد بود. در هفته های گذشته صحبت از معامله هر کیلوگرم شمش با نرخ ۹ هزار تومان در بورس کالا و تایید آن دور از ذهن بود ولی افزایش نرخ ارز نیمایی از طرفی سبب بالا رفتن قیمت پایه شد و از سوی دیگر نیز افزایش نرخ ارز آزاد با ایجاد ذهنیت مجدد رشد قیمت ها و درکنار آن ریزش بازار سرمایه، افزایش قیمت در بورس کالا و بازار آزاد را در پی داشت.