امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

کرونا و تاثیرات آن بر بازار آهن و صادرات محصولات فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/07 0
کرونا و تاثیرات آن بر بازار آهن و صادرات محصولات فولادی - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تاثیر کرونا بر بازار آهن، طبق آمار منتشر شده از وزارت بهداشت، در پی بالا رفتن آمار رسمی قربانیان کرونا در کشور، تعداد قربانیان آن تا روز گذشته به 16 نفر رسیده‌است. شنیده‌‌ها حاکی از آن هستند که همسایگان ایران مثل عراق و ترکیه مرزهای خود را به روی ایران…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تاثیر کرونا بر بازار آهن، طبق آمار منتشر شده از وزارت بهداشت، در پی بالا رفتن آمار رسمی قربانیان کرونا در کشور، تعداد قربانیان آن تا روز گذشته به 16 نفر رسیده‌است. شنیده‌‌ها حاکی از آن هستند که همسایگان ایران مثل عراق و ترکیه مرزهای خود را به روی ایران بسته‌اند.
با توجه به اینکه کشور ما از سوی آمریکا با تحریم‌های شدیدی روبه‌رو است، به دلیل محدودیت روابط ایران با کشورهای همسایه خود، صدمات زیادی را متحمل می‌شود. امید است که صادرات و معاملات تجاری با کشورهایی نظیر عراق و ترکیه که یکی از روزنه‌های امید برای رونق اقتصاد کشور ما می‌باشد به زودی حاصل شود.
در پی شیوع کرونا که منجر به بسته شدن مرز ایران با عراق و ترکیه به‌ عنوان بازارهای اصلی صادرات آهن شده، ضربه‌ای جدی به اقتصاد کشورمان وارد خواهد شد. احتمال می‌رود که این محدودیت‌ها ماه‌ها برقرار باشد و اقتصاد ایران را که پس از 18 ماه رکود شدید ناشی از بازگشت تحریم‌های ثانویه دولت ترامپ در نوامبر سال 2018 نشانه‌هایی از بهبود بروز داده بود را در هم بکوبد.
ارزش پول ملی در پی بازگشت ایران به فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی، مجددا کاهش یافته‌است. از همین رو لازم است که خاطر نشان کرد ترس از شیوع کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران، بر بی‌ثباتی بازارهای ارزی کشور دامن خواهد زد و نرخ تورم را که رو به کاهش بود، تشدید خواهد کرد.
به استناد آمار صندوق بین‌المللی پول، به دلیل انقباض 9.5 درصدی اقتصاد ایران در سال گذشته میلادی، میانگین صادرات ماهانه به عراق حدود 650 میلیون دلار و میانگین صادرات به ترکیه بالغ بر 400 میلیون دلار بوده‌است. در یک سال گذشته میزان مصرف نیز با وجود تورم 40 درصدی، از ثبات خوبی برخوردار بود، اما بازاریان ایرانی به رسم هر سال، روی رونق فروش در آستانه نوروز حساب ویژه‌ای کرده بودند. اکنون این ویروس به‌گونه‌ای ایران را منزوی کرده که تحریم‌ها نیز نتوانسته‌اند تا این حد بر آن تاثیر بگذارند. با شیوع ویروس کرونا، حتی تقاضا برای قالی‌شویی، که بخشی از سنت خانه‌تکانی پیش از نوروز است، کاهشی 40 درصدی نشان می‌دهد. حال چه برسد به صادرات آهن و سایر تولیدات داخلی در کشور.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.