امروز : یکشنبه 28 دی 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

100 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

180 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

200 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

بخشیدن جان تازه به بازار آهن با انعقاد قرارداد تولید ریل

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/26 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اکثر تحریم‌های تازه اعمال شده بر ایران در حوزه فولاد و آهن بوده تا با استفاده از این تحریم بتوانند اقتصاد ایران را با اختلال مواجه سازند. به این ترتیب، دولت آمریکا می‌تواند ضربه بزرگی به تولید داخلی کشور ما وارد کند. به تازگی در مورد حمایت از صنایع فولادی ایران، خبرهای…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اکثر تحریم‌های تازه اعمال شده بر ایران در حوزه فولاد و آهن بوده تا با استفاده از این تحریم بتوانند اقتصاد ایران را با اختلال مواجه سازند. به این ترتیب، دولت آمریکا می‌تواند ضربه بزرگی به تولید داخلی کشور ما وارد کند.

به تازگی در مورد حمایت از صنایع فولادی ایران، خبرهای خوبی شنیده می‌شود. تازه‌ترین خبرها حاکی از انعقاد قرارداد تولید ریل بین شرکت بهره‌برداری متروی تهران و ذوب آهن اصفهان می‌باشد. انعقاد این قرارداد می‌تواند جان تازه‌ای به بازار آهن ببخشد.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در مورد این قرارداد اشاره کرد که در حاشیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، برای اولین بار توسط تولیدکنندگان داخلی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، قرارداد تولید 800 تن ریل مترو منعقد شد. این جریان با حضور مدیر عامل شرکت ذوب آهن و مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در برج میلاد صورت گرفت.

گزارشات رسیده حاکی از آن هستند که شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه مدت زیادی است که از تولید‌کنندگان و صنعتگران داخلی در جهت تامین تجهیزات مورد نیاز مترو حمایت می‌کند. همین موضوع توسعه و پیشرفت تولیدکنندگان داخلی و خدمت به صنعت حمل و نقل ریلی را در پی داشته‌است.

تحلیل‌گران بر این باورند که قرارداد مذکور بر اساس اهداف عالی شهرداری تهران می‌باشد که با توجه به توان داخلی، مهم‌ترین راه برای رهایی از تحریم‌ها و خروج ارز داخلی می‌باشد.

قطعا در صورتی که این روند ادامه یابد، در ارز صرفه‌جویی و در این حوزه خودکفا خواهیم شد.

در طی این قرارداد مقرر شده که 800 تن ریل تامین شود تا این ریل‌ها در تمامی خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه مورد استفاده قرار گیرند. بر اساس این قرارداد 500 تن از این ریل‌‌ها برای خطوط درون‌شهری و 300 تن دیگر نیز برای ریل‌های برون‌شهری آماده می‌شود.

در ادامه مدیر عامل شرکت بهر‌ه‌برداری متروی تهران و حومه افزود که در صورتی که ‌ذوب آهن اصفهان طبق زمان مقرر،‌ ریل مورد نیاز متروی تهران را مطابق استانداردهای بین‌المللی تولید کند، ما نیز به عنوان نخستین بهره‌بردار مترو در ایران متعهد به خرید این محصول می‌باشیم. این مسئله به این دلیل است که بازار خوبی در کشور به دلیل ساخت و توسعه مترو فراهم می‌باشد.


برچسب‌ها: