امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

بخشیدن جان تازه به بازار آهن با انعقاد قرارداد تولید ریل

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/26 ۰
بخشیدن جان تازه به بازار آهن با انعقاد قرارداد تولید ریل

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اکثر تحریم‌های تازه اعمال شده بر ایران در حوزه فولاد و آهن بوده تا با استفاده از این تحریم بتوانند اقتصاد ایران را با اختلال مواجه سازند. به این ترتیب، دولت آمریکا می‌تواند ضربه بزرگی به تولید داخلی کشور ما وارد کند. به تازگی در مورد حمایت از صنایع فولادی ایران، خبرهای…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اکثر تحریم‌های تازه اعمال شده بر ایران در حوزه فولاد و آهن بوده تا با استفاده از این تحریم بتوانند اقتصاد ایران را با اختلال مواجه سازند. به این ترتیب، دولت آمریکا می‌تواند ضربه بزرگی به تولید داخلی کشور ما وارد کند.

به تازگی در مورد حمایت از صنایع فولادی ایران، خبرهای خوبی شنیده می‌شود. تازه‌ترین خبرها حاکی از انعقاد قرارداد تولید ریل بین شرکت بهره‌برداری متروی تهران و ذوب آهن اصفهان می‌باشد. انعقاد این قرارداد می‌تواند جان تازه‌ای به بازار آهن ببخشد.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در مورد این قرارداد اشاره کرد که در حاشیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، برای اولین بار توسط تولیدکنندگان داخلی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، قرارداد تولید ۸۰۰ تن ریل مترو منعقد شد. این جریان با حضور مدیر عامل شرکت ذوب آهن و مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در برج میلاد صورت گرفت.

گزارشات رسیده حاکی از آن هستند که شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه مدت زیادی است که از تولید‌کنندگان و صنعتگران داخلی در جهت تامین تجهیزات مورد نیاز مترو حمایت می‌کند. همین موضوع توسعه و پیشرفت تولیدکنندگان داخلی و خدمت به صنعت حمل و نقل ریلی را در پی داشته‌است.

تحلیل‌گران بر این باورند که قرارداد مذکور بر اساس اهداف عالی شهرداری تهران می‌باشد که با توجه به توان داخلی، مهم‌ترین راه برای رهایی از تحریم‌ها و خروج ارز داخلی می‌باشد.

قطعا در صورتی که این روند ادامه یابد، در ارز صرفه‌جویی و در این حوزه خودکفا خواهیم شد.

در طی این قرارداد مقرر شده که ۸۰۰ تن ریل تامین شود تا این ریل‌ها در تمامی خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه مورد استفاده قرار گیرند. بر اساس این قرارداد ۵۰۰ تن از این ریل‌‌ها برای خطوط درون‌شهری و ۳۰۰ تن دیگر نیز برای ریل‌های برون‌شهری آماده می‌شود.

در ادامه مدیر عامل شرکت بهر‌ه‌برداری متروی تهران و حومه افزود که در صورتی که ‌ذوب آهن اصفهان طبق زمان مقرر،‌ ریل مورد نیاز متروی تهران را مطابق استانداردهای بین‌المللی تولید کند، ما نیز به عنوان نخستین بهره‌بردار مترو در ایران متعهد به خرید این محصول می‌باشیم. این مسئله به این دلیل است که بازار خوبی در کشور به دلیل ساخت و توسعه مترو فراهم می‌باشد.