امروز : سه شنبه 1 تیر 1400

اخبار آهن آلات

بازار آهن متاثر از شیوع ویروس کرونا در کشور چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/24 0
بازار آهن متاثر از شیوع ویروس کرونا در کشور چین

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بازار آهن متاثر از ویروس کرونا ، مهم‌ترین دلیل رشد قیمت‌ها در بازار سنگ‌آهن را می‌توان افت عرضه این کالا توسط کشور برزیل دانست. برزیل در شرایط میزان عرضه خود را کاهش داده که انتظار بهبود تقاضا در ماه‌های آینده به خصوص بعد از سال نو در بازار داخلی کشور…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بازار آهن متاثر از ویروس کرونا ، مهم‌ترین دلیل رشد قیمت‌ها در بازار سنگ‌آهن را می‌توان افت عرضه این کالا توسط کشور برزیل دانست. برزیل در شرایط میزان عرضه خود را کاهش داده که انتظار بهبود تقاضا در ماه‌های آینده به خصوص بعد از سال نو در بازار داخلی کشور ما تقویت شده‌است.

بازار جهانی فولاد با افت نرخ همراه شده و سایر بازارهای موازی و غیرموازی با آن نیز از شرایط خوبی برخوردار نیستند. همین مسئله احتمال پتانسیل رشد تقاضای فولاد در آینده نزدیک را با ابهام همراه می‌سازد، ولی در هر حال قیمت‌ها در بازار سنگ‌آهن افزایشی است و می‌تواند یک داده مثبت برای کل بازار فولاد در جهان به‌شمار آورد.

در همین راستا بارش‌های شدید فصلی در برزیل منجر به احتمال کاهش حجم تولید سنگ‌آهن در این کشور شده‌است. این موضوع در حالی اتفاق افتاده که هفته ابتدایی ماه مارس شاهد افت جدی حجم عرضه شرکت‌های تولیدکننده این کالا در برزیل بودیم. سفر شی‌جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین به ووهان نیز سیگنال مهمی برای بازارهای جهانی بود که نشان می‌دهد اما و اگرهای شیوع ویروس کرونا در این کشور تعدیل شده و می‌توان به روزهای بهتری در این بازار خوش‌بین بود. علاوه بر این، رئیس‌جمهور این کشور از تزریق منابع مالی برای تقویت اقتصاد چین در آینده نزدیک خبر داد، آن هم در شرایطی که تاکنون دولت در تزریق نقدینگی به بازار سهام چین کم نگذاشته‌است. این در حالی است که تقاضای واقعی فولاد و سنگ‌آهن در بازار داخلی چین در هفته‌ها و ماه‌های اخیر با افت جدی روبه‌رو شده بود که بازگشت همین تقاضا در بازار داخلی این کشور می‌تواند محرک مهمی برای بازار فولاد باشد که تاکنون بیش از همه بازار سنگ‌آهن از آن سود برده‌است.

طبق تجربه‌های اخیر، بازار آهن متاثر از ویروس کرونا ، در گام اول بیشترین تاثیر را بر بازار میلگرد چین و به تبع آن بر بازار آهن سایر کشورها خواهد داشت.