امروز : دوشنبه 31 شهریور 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع لوله : ثابت و برخی 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 100 تومان افزایش

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه : با نوسانات قیمت متغیر در هر سایز اعلام شد

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : ثابت

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 400 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب : 70 تومان افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

نوسانات بازار آهن در پی رشد نرخ قیمت‌ها در بورس کالا

1398/08/29 0

یکی از مهمترین عواملی که در شدت التهاب بازار آهن نقش مهمی داشته‌است، افزایش نرخ قیمت‌ها در بورس کالا می‌باشد. دلیل افزایش قیمت‌ها در بورس را می‌توان روند رشد تقاضا دانست. همواره می‌توان به صورت مستند التهاب روانی پیش آمده در بازار را بررسی کرد. آن طور که برای بسیاری از افراد فعال در حوزه فولاد هویداست، قیمت‌ها در بورس…

یکی از مهمترین عواملی که در شدت التهاب بازار آهن نقش مهمی داشته‌است، افزایش نرخ قیمت‌ها در بورس کالا می‌باشد. دلیل افزایش قیمت‌ها در بورس را می‌توان روند رشد تقاضا دانست. همواره می‌توان به صورت مستند التهاب روانی پیش آمده در بازار را بررسی کرد. آن طور که برای بسیاری از افراد فعال در حوزه فولاد هویداست، قیمت‌ها در بورس کالا تمایل به آرامش ندارند.

بر اساس نظر کارشناسان آهن ملل اصفهان، در صورتی که نرخ قیمت‌ها در بازار بورس افزایش یابد، ممکن است بازار آهن نیز با رشد قیمت همراه شود. همانطور که اطلاع دارید بازار، بورس کالا را یک بازار رسمی می‌داند، بنابراین قطعا هر نوع تغییری در بورس کالا بر بازار اثر می‌گذارد. آمارها نشان می‌دهند که در بورس کالا قیمت میلگرد در روزهای اخیر حدود 4 هزار تومان افزایش یافته‌است. این مسئله می‌تواند یک سیگنال رسمی از بورس به بازار تلقی شود. هم اکنون میلگرد نیشابور یا میلگرد فولاد آذربایجان با قیمت کمتری نسبت به میلگرد ذوب آهن اصفهان در بازار عرضه می‌شود. با توجه به این مسئله احتمال می‌رود که بازار در روند قیمتی که به خود گرفته‌است، تغییر ایجاد کند. زمان تحویل کالاها نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. ذوب آهن قرار است در روزهای پایانی دی‌ماه میلگرد خود را به خریدران تحویل دهد.

شواهد حاکی از آن است که در بورس کالا معاملات شمش فولادی همین جریان را در پیش گرفته‌اند. قیمت هر تن شمش 3 هزار و 581 تومان در بورس کالا ثبت شده‌است. در هفته‌های پیشین تاکنون نرخ قیمت ثبت شده برای شمش، بالاترین نرخ بوده‌است. با توجه به اینکه قیمت میلگرد همواره رو به رشد است، امکان افزایش بیشتر قیمت برای شمش وجود دارد.


برچسب‌ها: