امروز : یکشنبه 29 فروردین 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

افزایش

قیمت انواع ورق آهن:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 400 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان مجددا

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان مجددا

افزایش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300 تومان

افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

120 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تا 300 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

160 تومان

افزایش

گمانه زنی ها در مورد قیمت آهن آلات

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/10/11 0
گمانه زنی ها در مورد قیمت آهن آلات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار آهن الات در چند ماه اخیر شرایط مناسبی را تجربه نکرده و درگیر نوسانات بسیار زیادی بوده است. دلایل بسیار زیادی بر این شرایط تاثیرگذار بوده‌اند. عوامل داخلی از جمله تقاضا و مهمتر از آن سیاست‌های مدیریتی در سطح کلان و خرد و عوامل خارجی که در صدر آنها تحریم‌ها و به طبع…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار آهن الات در چند ماه اخیر شرایط مناسبی را تجربه نکرده و درگیر نوسانات بسیار زیادی بوده است. دلایل بسیار زیادی بر این شرایط تاثیرگذار بوده‌اند. عوامل داخلی از جمله تقاضا و مهمتر از آن سیاست‌های مدیریتی در سطح کلان و خرد و عوامل خارجی که در صدر آنها تحریم‌ها و به طبع آن نوسانات قیمت ارز قرار دارند، همه و همه دست به دست یکدیگر داده‌اند تا شرایط این محصولات فولادی مهم و تاثیرگذار بر شرایط اقتصادی و صنعتی جامعه را دستخوش بحران کنند.

و همچنین براساس نرخ‌های اعلام‌ شده روز گذشته از سوی نوردکاران فولادی، شاهد رشد ۵۰ تا ۴۰۰ تومانی و بعضا تا ۶۰۰ تومانی بیشتر نرخ انواع میلگرد آجدار در بازار آزاد هستیم و لازم به ذکر است که افزایش قیمت‌های شدید بیشتر مربوط به تولیدکنندگانی است که در روزهای گذشته از اعلام قیمت روزانه خودداری کرده بودند، البته در روز گذشته بعضا کاهش ۱۰۰ تا ۲۵۰ تومانی و ثبات نسبی هم در قیمت انواع میلگرد آجدار مشاهده می‌شود. 

در روز گذشته همچنین بیشتر تولیدکنندگان محصولات حوزه نبشی و ناودانی نرخ محصولاتشان را ثابت اعلام کرده‌اند و بعضا شاهد رشد ۵۰ تا ۲۰۰ تومانی در نرخ اجناس این حوزه هستیم و همچنین بیشتر تولیدکنندگان تیرآهن هم نرخ هر کیلو از اجناس خود را بین ۵۰ تا ۳۰۰ تومان بالاتر برده‌اند و بعضا ثبات نسبی هم در نرخ محصولات این حوزه مشاهده می‌شود. قیمت سایزهای پرفروش تیرآهن ذوبی در بنگاه‌های تهران هم بنا به شنیده‌های ما بین ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان افزایش یافته است. 

برخی تولیدکنندگان محصولات حوزه لوله و پروفیل نیز در روز گذشته قیمت محصولاتشان را بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان افزایش داده‌اند و البته بعضا ثبات نسبی و کاهش ۵۰ تا ۵۰۰ تومانی هم در نرخ اجناس برخی دیگر از تولیدکنندگان این حوزه مشاهده می‌شود که محدوده قیمتی پروفیل با ضخامت ۲ بسته به تولیدکنندگان آن در کانال ۲۲ هزار و ۵۰۰ تا حوالی ۲۴ هزار تومان قرار گرفته است.

پیش‌بینی ما برای قیمت‌های پایه هفته آینده محصولات فولادی در بورس کالا نیز براساس نرخ دلار نیمایی ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی، میلگرد صادراتی ۶۴۰ دلاری منطقه CIS، ورق گرم صادراتی ۷۲۸ دلاری صادراتی منطقه CIS و بیلت صادراتی ۵۸۰ دلاری صادراتی منطقه CIS، با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به ترتیب ۱۴ هزار و ۲۳۰ تومان برای سبد مخلوط میلگرد، ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برای شمش بلوم و ۱۶ هزار و ۱۹۰ تومان برای ورق گرم است و اگر هم فاصله بین نرخ میلگرد در بورس کالا و بازار آزاد را فقط ۳ درصد در نظر بگیریم، بعید نیست فاجعه میلگرد بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومانی هم در بازار آزاد به وقوع بپیوندد؛ گرچه از شمال و غرب کشور خبر رسیده که شاید میلگرد ۱۵ هزار تومان هم بشود.