امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : با نوسانات قیمت متغیر اعلام شد

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 20 تا 100 هزار تومان تنها در برخی سایزها افزایش

قیمت قوطی آهن : 700 تا 800 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 70 تومان افزایش

عملکرد صحیح شرکت فولاد مبارکه اصفهان

1398/08/09 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، فولادسازان کشور در شهریورماه خوش درخشیدند و توانستند بازار آهن را رونق ببخشند. میزان صادرات در ماه ششم امسال رشد مناسبی داشته‌است. حجم صادرات در این ماه در مجموع به 584 هزار تن رسید. این آمار نشان می‌دهد که صادرات کشور در این ماه 60 درصد نسبت به گذشته رشد داشته‌است. شرکت…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، فولادسازان کشور در شهریورماه خوش درخشیدند و توانستند بازار آهن را رونق ببخشند. میزان صادرات در ماه ششم امسال رشد مناسبی داشته‌است. حجم صادرات در این ماه در مجموع به 584 هزار تن رسید. این آمار نشان می‌دهد که صادرات کشور در این ماه 60 درصد نسبت به گذشته رشد داشته‌است. شرکت فولاد مبارکه اصفهان در صادرات صنایع فولادی پیشتاز بوده‌ و رشدی معادل 160 درصد داشته‌است. در شش ماه اول امسال شرکت فولاد 752 هزار تن فولاد صادر کرد.

شرکت فولاد مبارکه اعلام کرد که درآمد حاصل از صادرات در شش ماه اول امسال حدود 33 هزار و 549 میلیارد ریال بوده‌است. این میزان از درآمد نشان می‌دهد که شرکت فولاد نسبت به گذشته حدود 102 درصد در رونق اقتصادی کشور موثر بوده‌است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در پایان سال 98، میزان درآمد صادراتی این شرکت به 61 هزار و 381 میلیارد ریال می‌رسد. عملکرد 6 ماهه این شرکت نشان می‌دهد که شرکت فولاد تنها در صادرات پیش‌قدم نمی‌باشد، بلکه توانسته‌است وضعیت فروش داخلی را نیز بهبود ببخشد و رشدی معادل 104 درصد در فروش داخلی نسبت به ماه‌های گذشته داشته‌باشد. این حجم از فروش در حالی بوده‌ که قیمت سنگ آهن روندی صعودی داشته‌است.

شرکت مبارکه در این مدت شش‌ماهه، با سود و زیان‌های متفاوتی روبه‌رو بوده‌است. از جمله مواردی که این شرکت توانست به درستی آن را مدیریت کند، کنترل هزینه‌های مالی بود. در نهایت می‌توان گفت که شرکت فولاد در حدود 91 درصد سود خالص در این مدت شش‌ماهه از فروش محصولات خود در بازار داخلی و خارجی به دست آورده‌است.

نظرات

  • اکبر

    سلام در این شرایط تحریم پیشرفت کارخانه های فولادی بزرگ، کمک زیادی به صنعت فولاد در کشور می کند و وضعیت آهن آلات را در کشور رو به بهبودی می برد.