امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

یک وقفه کوتاه‌مدت و باز هم تداوم رشد قیمت‌ها در بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰
یک وقفه کوتاه‌مدت و باز هم تداوم رشد قیمت‌ها در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار مصنوعات فولادی بعد از یک وقفه کوتاه باز هم رشد قیمت‌ها در این روزها تداوم یافته‌است. به نظر می‌رسد که قرار نیست بازار به تعادل قیمتی و آرامش دست یابد. هم اکنون در بازار آزاد قیمت میلگرد با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده بالاتر از نرخ 6 هزار…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار مصنوعات فولادی بعد از یک وقفه کوتاه باز هم رشد قیمت‌ها در این روزها تداوم یافته‌است. به نظر می‌رسد که قرار نیست بازار به تعادل قیمتی و آرامش دست یابد.
هم اکنون در بازار آزاد قیمت میلگرد با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده بالاتر از نرخ ۶ هزار تومن در هر کیلوگرم در حال نوسان می‌باشد. اما و اگرهای فاز عرضه و حجم معاملات و قیمت کشف شده در بورس‌ کالا هنوز به قوت خود پایدار است و در نهایت بورس و بازار با یک سیکل رفت و برگشتی اثر صعودی یکدیگر را با یک وقفه زمانی تقویت می‌کنند.
این شرایط اگرچه از لحاظ رکورد‌های قیمتی بی‌‌سابقه است ولی وضعیت بازار فولاد و شیوه رشد قیمت‌ها، اگرچه نمی‌توان گفت بی‌سابقه ولی کم‌سابقه است. شتاب رشد قیمت‌ها به شدت بالاست و بعد از یک عقب‌گرد مقطعی در اوایل هفته گذشته شاهد جریان افزایشی جدیدی هستیم که گویی با وقفه ابتدای هفته، انگار قدرت جدیدی برای رشد قیمت‌ها پیدا شده و رکورد پیشین را هم در هم شکسته و به فکر رکورد شکنی‌‌های جدیدی است. این وضعیت همان‌گونه که بیان شد کم‌‌سابقه است و باید دلیل اصلی آن را نه تنها در فاز عرضه بلکه بیش از آن در فاز تقاضا جست‌ و جو کرد.
تا زمانی که التهاب خرید با افزایش روز شمار تزریق نقدینگی به بازار فولاد در جریان است، مدیریت بازار را بهتر است فراموش کنیم، آن‌ هم در شرایطی که سیگنال‌‌های روانی هم چون نوسان قیمت آزاد ارز و ذهنیت‌‌های عجیب از دورنمای بازارها به تداوم رشد قیمت‌‌ها منتهی شده‌است. البته جو روانی آن‌ هم در قیمت‌‌های بالای فعلی اغلب تاریخ مصرف محدودی داشته و نمی‌توان به استمرار رشد قیمت‌‌ها با قطعیت نگریست. موجودی انبارها هم ‌اکنون در کنار رشد قیمت‌ها به یک رکورد جدید نیز دست یافته و همین داده در صورت تغییر فاز قیمت‌ها در بازار می‌تواند بلای جان بازار فولاد باشد.