امروز : شنبه 28 فروردین 1400

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

100 تومان

افزایش

یک وقفه کوتاه‌مدت و باز هم تداوم رشد قیمت‌ها در بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/03 0
یک وقفه کوتاه مدت و تداوم رشد قیمت‌ها در بازار آهن - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار مصنوعات فولادی بعد از یک وقفه کوتاه باز هم رشد قیمت‌ها در این روزها تداوم یافته‌است. به نظر می‌رسد که قرار نیست بازار به تعادل قیمتی و آرامش دست یابد. هم اکنون در بازار آزاد قیمت میلگرد با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده بالاتر از نرخ 6 هزار…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار مصنوعات فولادی بعد از یک وقفه کوتاه باز هم رشد قیمت‌ها در این روزها تداوم یافته‌است. به نظر می‌رسد که قرار نیست بازار به تعادل قیمتی و آرامش دست یابد.
هم اکنون در بازار آزاد قیمت میلگرد با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده بالاتر از نرخ 6 هزار تومن در هر کیلوگرم در حال نوسان می‌باشد. اما و اگرهای فاز عرضه و حجم معاملات و قیمت کشف شده در بورس‌ کالا هنوز به قوت خود پایدار است و در نهایت بورس و بازار با یک سیکل رفت و برگشتی اثر صعودی یکدیگر را با یک وقفه زمانی تقویت می‌کنند.
این شرایط اگرچه از لحاظ رکورد‌های قیمتی بی‌‌سابقه است ولی وضعیت بازار فولاد و شیوه رشد قیمت‌ها، اگرچه نمی‌توان گفت بی‌سابقه ولی کم‌سابقه است. شتاب رشد قیمت‌ها به شدت بالاست و بعد از یک عقب‌گرد مقطعی در اوایل هفته گذشته شاهد جریان افزایشی جدیدی هستیم که گویی با وقفه ابتدای هفته، انگار قدرت جدیدی برای رشد قیمت‌ها پیدا شده و رکورد پیشین را هم در هم شکسته و به فکر رکورد شکنی‌‌های جدیدی است. این وضعیت همان‌گونه که بیان شد کم‌‌سابقه است و باید دلیل اصلی آن را نه تنها در فاز عرضه بلکه بیش از آن در فاز تقاضا جست‌ و جو کرد.
تا زمانی که التهاب خرید با افزایش روز شمار تزریق نقدینگی به بازار فولاد در جریان است، مدیریت بازار را بهتر است فراموش کنیم، آن‌ هم در شرایطی که سیگنال‌‌های روانی هم چون نوسان قیمت آزاد ارز و ذهنیت‌‌های عجیب از دورنمای بازارها به تداوم رشد قیمت‌‌ها منتهی شده‌است. البته جو روانی آن‌ هم در قیمت‌‌های بالای فعلی اغلب تاریخ مصرف محدودی داشته و نمی‌توان به استمرار رشد قیمت‌‌ها با قطعیت نگریست. موجودی انبارها هم ‌اکنون در کنار رشد قیمت‌ها به یک رکورد جدید نیز دست یافته و همین داده در صورت تغییر فاز قیمت‌ها در بازار می‌تواند بلای جان بازار فولاد باشد.


برچسب‌ها: