امروز : شنبه 28 فروردین 1400

تداوم امیدواری‌ها به صنعت فولاد

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/01/18 بیشتر
تداوم امیدواری‌ها به صنعت فولاد

براساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم در سال اخیر و هم در برنامه‌ریزی‌های تولیدی در سال جاری، صنایع فولادی از وضعیت متعادلی برخوردار بوده‌اند. بر همین مبنا می‌توان به آمدن روزهایی بهتر در این صنعت امیدوار بود. آمارها حاکی از آن هستند که  افزایش 11.7 درصدی تولید در مجتمع فولاد سبا در کنار برنامه‌ریزی برای تولید بیش از…

براساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم در سال اخیر و هم در برنامه‌ریزی‌های تولیدی در سال جاری، صنایع فولادی از وضعیت متعادلی برخوردار بوده‌اند.
بر همین مبنا می‌توان به آمدن روزهایی بهتر در این صنعت امیدوار بود. آمارها حاکی از آن هستند که  افزایش 11.7 درصدی تولید در مجتمع فولاد سبا در کنار برنامه‌ریزی برای تولید بیش از 6.6 میلیون تن تختال که در دستور کار ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه در سال جاری قرار گرفته نمونه‌هایی از این امیدواری‌ها به شمار می‌رود.

با وجود تحریم‌هایی که بر کشور ما حاکم است، مجتمع فولاد سبا موفق به افزایش میزان تولید به 1 میلیون و 239 هزار تن کلاف گرم شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 11.7 درصدی را تجربه کرد. مدیر مجتمع فولاد سبا، مصطفی عطایی‌‎پور اشاره کرد که حدود 80 درصد از این میزان با ضخامت ورق 2 میلی‌متر و کیفیت مطلوب تولید شده که یکی از محصولات پرکاربرد در صنعت تولید لوله و پروفیل کشور به شمار می‌رود.

او در ادامه اشاره کرد که در صورت تأمین مواد اولیه مورد نیاز و اجرای پروژه‌های طرح توسعه، چابکی و سرعت در تعمیرات نواحی، برطرف کردن توقفات غیرضروری و افزایش انگیزه همکاران، قطعا توانایی رسیدن به ظرفیت اسمی تعیین شده و تحقق شعار جهش تولید سال را خواهیم داشت.
وی در ادامه افزود که همزمان با تولید، در حال آماده‌سازی فعالیت‌های نوسازی اتوماسیون نورد گرم و ریخته‌گری قدیمی و نصب قفسه هفتم نورد گرم سبا هستیم و در آینده شاهد نصب و به کارگیری این تجهیزات در خط تولید خواهیم بود.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه افزود که همچنین شرکت فنی و مهندسی و شرکت فولادسنگ با توزیع بسته‌های سلامت مشتمل بر مواد ضدعفونی‌کننده مانند الکل، ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده سطوح و شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با خرید و تحویل 10 دستگاه ونتیلاتور تنفسی به ارزش بیش از 15 میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی کاشان توانستند در این پویش مردمی شرکت کنند. وی گفت شرکت فولاد مبارکه با مساعدت بیش از 60 میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را در خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز درمان بیماران کرونا و با مساعدت بیش از 7 میلیارد ریالی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه را یاری کرد.

نظرات

  • محمد

    اهن خیلی گران شده فکری به حال این مردم بکنید

    • آهن ملل

      محمد عزیز ما تعیین کننده قیمت میلگرد در بازار نیستیم.