امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

بازار نیمه تعطیل آهن‌آلات

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/09 0
بازار نیمه تعطیل آهن‌آلات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، نرخ ارز در روز گذشته دچار نوسان بود و روند رو به پایینی داشت، در این بین اما قیمت‌ها در بازار آهن با ثبات نسبی همراه بود. البته لازم به ذکر است که عدم استقبال از عرضه مقاطع در بورس کالا نیز از موضوعاتی است که بهانه ای برای به وجود آمدن شرایط حال حاضر بازار…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، نرخ ارز در روز گذشته دچار نوسان بود و روند رو به پایینی داشت، در این بین اما قیمت‌ها در بازار آهن با ثبات نسبی همراه بود. البته لازم به ذکر است که عدم استقبال از عرضه مقاطع در بورس کالا نیز از موضوعاتی است که بهانه ای برای به وجود آمدن شرایط حال حاضر بازار شده است. برخی نیز در این میان بر این باورند که عدم استقبال از عرضه ها می تواند ناشی از نوعی برنامه ریزی در چینش سبدهای عرضه باشد.

با وجود تمام نوسانات این روزهای بازار، نکته ای که قابل توجه است عدم تغییر بخش عرضه می باشد که همچنان در این بخش تقاضایی دیده نمی شود، برخی از فعالان بازار معتقدند بازار در حالت نیمه تعطیل به سر می‌برد و حرکت چشم‌گیری در آن دیده نمی‌شود.

با وجود شرایط حاکم بر بازار، روز گذشته بر اساس قیمت‌هایی که از سوی تولیدکنندگان مقاطع مختلف اعلام شد شاهد ثبات در اغلب قیمت‌های میلگرد بودیم؛ برخی از تولیدکنندگان نیز قیمت‌های خود را چیزی حدود ۵۰ الی ۱۵۰ تومان افزایش دادند و تعداد کمی نیز قیمت‌های خود را با کاهش ۳۰ الی ۱۳۰ تومانی اعلام کردند. بالاترین قیمت میلگرد سایز ۱۴ همچون روزهای اخیر مربوط به میلگرد راد همدان بود که با قیمت ۱۴ هزار و ۴۳۵ تومان اعلام و روانه بازار شد.

تولیدکنندگان نبشی و ناودانی نیز همانند میلگردی ها ترجیح دادند قیمت هایی که اعلام می کنند بدون تغییر باشد و در این بین فقط یکی از شرکت های این حوزه قیمت نبشی های تولیدی خود را حدود۱۰۰ تومان افزایش داد و در مقابل برخی از محصولات خود را نیز حدود ۸۰ الی ۱۲۰ تومان با کاهش اعلام کرد.