امروز : شنبه 21 تیر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت لوله مبلی : ثابت

قیمت لوله گالوانیزه : ثابت

قیمت پروفیل زد : ثابت

قیمت قوطی آهن : ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : اعلام شد

قیمت میلگرد راد همدان : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 580 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : 450 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 370 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 190 تومان افزایش

بازار بیلت سی آی اس رو به صعود

1398/11/27 0
بازار بیلت سی آی اس رو به صعود

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای صعود بازار بیلت سی آی اس، با توجه به رشد بازار قراضه آهن ترکیه، قیمت بیلت صادراتی افزایش یافته‌است. برخی از خریداران رشد قیمت این کالا را پذیرفتند، اما به طور کلی میزان تقاضا در کل بازارهای اصلی ضعیف است. هم اکنون قیمت پیشنهادی کارخانه‌جات بین 395 تا 400 دلار…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای صعود بازار بیلت سی آی اس، با توجه به رشد بازار قراضه آهن ترکیه، قیمت بیلت صادراتی افزایش یافته‌است. برخی از خریداران رشد قیمت این کالا را پذیرفتند، اما به طور کلی میزان تقاضا در کل بازارهای اصلی ضعیف است.
هم اکنون قیمت پیشنهادی کارخانه‌جات بین 395 تا 400 دلار هر تن فوب دریای سیاه می‌باشد. این رنج قیمت در حالی است که در هفته قبل قیمت در بازه 380 تا 385 دلار بود. اغلب بیلت حمل ماه مارس پیش‌فروش شده ولی محموله‌هایی برای حمل فوری نیز هنوز توسط برخی از تجار و تولیدکننده‌ها عرضه می‌شوند. در این روزها بازار روندی صعودی را در پیش گرفته، اما با این حال ممکن است این روند به زودی متوقف شود.
با حاکم شدن روندی صعودی بر بازار، تجار فعالیت خود را آغاز کردند و انتظار تداوم رشد را دارند. آخرین معامله برای 10 هزار تن بیلت اوکراین اخیرا در 385 دلار هر تن فوب حمل ماه مارس نهایی شده‌است. خریداران در ترکیه نیز تمایلی به صعود بیلت سی آی اس و همچنین خرید بیلت سی آی اس نشان نمی‌دهند و بیشتر بر بازار داخلی و صادرات بیلت خود متکی هستند.
طبق بررسی‌های ما، شرکت معدنی واله برزیل هدف تولید گندله و سنگ‌آهن خود را در سال 2020 حدود 44 میلیون تن اعلام کرده که 10 درصد از تخمین قبلی که دسامبر سال قبل اعلام شده بود کمتر است. در دسامبر گذشته این شرکت اعلام کرده بود که انتظار دارد 49 میلیون تن گندله در سال 2020 بفروشد، در حالی که در سال 2019 این رقم را 43.2 میلیون تن تخمین زده‌بود.
در سال 2019، تولید گندله نیز 15 درصد افت داشته و در نهایت 41.8 میلیون تن شد. ظاهرا تقاضا در بازارهای قراردادی واله به دلیل حاشیه سود پایین‌تر فولادسازان رو به ضعف رفته‌است.


برچسب‌ها: