امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

رونق بازار ورق چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/04 ۱
رونق بازار ورق چین

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از کارخانه‌های تولیدکننده چینی در هفته اخیر، موجودی سنگ آهن خود را بالا بردند. طبق بررسی‌ها موجودی سنگ آهن 64 کارخانه‌ها، مای استیل در حدود 2.7 درصد بهبود داشتند. در مجموع تولید کلی این کارخانه‌ها 15.5 میلیون تن ثبت شده‌است. آمارها حاکی از آن است که قیمت سنگ آهن در هفته‌ای…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، برخی از کارخانه‌های تولیدکننده چینی در هفته اخیر، موجودی سنگ آهن خود را بالا بردند. طبق بررسی‌ها موجودی سنگ آهن ۶۴ کارخانه‌ها، مای استیل در حدود ۲.۷ درصد بهبود داشتند. در مجموع تولید کلی این کارخانه‌ها ۱۵.۵ میلیون تن ثبت شده‌است. آمارها حاکی از آن است که قیمت سنگ آهن در هفته‌ای که گذشت در بازار نقدی چین رشد داشته‌است. به دلیل افزایش قیمت فولاد در این بازار، جو بازار روانی مثبت شد. به این ترتیب، کارخانه‌های بیشتری توانستند با اطمینان لازم خرید سنگ آهن خود را انجام دهند.

بازار صادرات بیلت سی آی اس در هفته‌ای که گذشت رشد کرد. دلیل رشد قیمت بیلت را می‌توان رشد قیمت قراضه آهن دانست. به این ترتیب، میزان تقاضا برای بیلت افزایش یافت. در هفته‌های پیشین قیمت اعلام شده برای بیلت بین ۳۸۵ تا ۳۹۰ دلار برای هر تن فوب دریا سیاه بوده‌است. با همین رنج قیمت میزان صادرات زیادی به کشورهای آفریقا، خاورمیانه و آسیا انجام شد. طبق بررسی‌های آهن ملل اصفهان، جو بازار مثبت است.

بر همین اساس عرضه‌کننده‌های زیادی می‌توانند با قیمت‌های مورد نظر خود معاملات را انجام دهند. امکان سوق بازار به قیمت ۳۹۰ دلار به راحتی وجود دارد. در حال حاضر قیمت‌ بر روی ۳۸۲ دلار هر تن فوب دریای سیاه است. در بازار داخلی ترکیه شرایط متفاوتی حاکم است. در این بازار قیمت ورق گرم چین در بازه قیمت بین ۵۲۲ تا ۵۲۶ دلار برای هر تن درب کارخانه معامله شده‌است. در واقع ورق چین به میزان ۳ دلار نسبت به گذشته رشد داشته‌است.

شواهد حاکی از آن است که قیمت ورق رشد داشته و بازار آن رونق گرفته‌است. برای بازار صادرات قیمتی معادل ۴۵۵ دلار برای هر تن فوب شنیده شده‌است. در واقع قیمت نهایی در حدود ۲ دلار رشد یافته‌است. بعضی کارخانه حتی قیمت ۴۶۰ دلار نیز پیشنهاد داده‌اند. این در حالی است که بیشتر خریدکنندگان از کشورهای دیگر که قیمت‌های مناسب‌تری پیشنهاد می‌دهند، خرید می‌کنند.

نظرات

  • مسعود

    سلام. بیشترین افزایش قیمت برای آهن آلات در مواقعی که بازار رو به رشد است کدام نوع محصول فولادی می باشد؟