امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

ثبات بازار میلگرد چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/14 ۱
ثبات بازار میلگرد چین

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی و صادرات کشور چین هم اکنون قیمت میلگرد در چین روند ثابتی را طی می‌کند و رونق زیادی در بازار دیده نمی‌شود. قیمت میلگرد در بازار داخلی در بازه قیمت 521 تا 525 دلار هر تن درب کارخانه معامله می‌شود. قیمت هر تن فوب میلگرد نیز در بازار صادرات…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی و صادرات کشور چین هم اکنون قیمت میلگرد در چین روند ثابتی را طی می‌کند و رونق زیادی در بازار دیده نمی‌شود. قیمت میلگرد در بازار داخلی در بازه قیمت ۵۲۱ تا ۵۲۵ دلار هر تن درب کارخانه معامله می‌شود. قیمت هر تن فوب میلگرد نیز در بازار صادرات حدود ۴۴۹ دلار بوده و تغییرات خاصی نداشته‌است.

طبق بررسی‌های واحد خبر آهن ملل اصفهان، خریداران ترجیح می‌دهند فعلا منتظر کاهش قیمت بمانند. بنابراین، تکمیل انبارها را متوقف کرده‌اند. همانطور که می‌دانید در فصل سرد تقاضا برای میلگرد و همچنین ساخت و ساز کم می‌شود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در بازار صادرات نیز برای چند ماه آینده تقاضا با محدودیت روبه‌رو می‌شود و صادرکنندگان چینی ترجیح بر آن دارند که در بازار داخلی باقی بمانند. این روزها بازار بیلت شرایط متفاوتی از میلگرد دارد. قیمت بیلت در بازار واردات جنوب شرق آسیا دارای ثبات است. خریداران نیز تمایل ندارند که افزایش قیمت را بپذیرند.

دلیل این تمایل عدم نیاز خریدران به بیلت می‌باشد. هم اکنون قیمت بیلت هند و روسیه در بین ۴۰۵ تا ۴۱۰ دلار هر تن سی اف آر جنوب شرق آسیا می‌باشد. بیلت کشور مالزی نیز در حدود ۴۱۰ دلار هر تن سی اف آر می‌باشد، اما خریداران در پی بیلت با قیمت ۳۹۰ تا ۳۹۵ دلار هستند. بر اساس آمارها هم اکنون در جنوب شرق آسیا میانگین قیمت بیلت وارداتی ۵ دلار کاهش یافته‌ و با قیمت ۴۰۰ دلار هر تن سی اف آر معامله می‌شود. شواهد حاکی از آن است که دلیل افزایش قیمت قراضه آهن در ترکیه، مازاد عرضه بیلت هند و ژاپن در بازار آسیا می‌باشد.

نظرات

  • تقی

    دلیل اصلی کاهش قیمت میلگرد در فصل های سرد سال چی میتونه باشه؟؟