امروز : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

130 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

ثبات بازار میلگرد چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/14 1
ثبات بازار میلگرد چین

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی و صادرات کشور چین هم اکنون قیمت میلگرد در چین روند ثابتی را طی می‌کند و رونق زیادی در بازار دیده نمی‌شود. قیمت میلگرد در بازار داخلی در بازه قیمت 521 تا 525 دلار هر تن درب کارخانه معامله می‌شود. قیمت هر تن فوب میلگرد نیز در بازار صادرات…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی و صادرات کشور چین هم اکنون قیمت میلگرد در چین روند ثابتی را طی می‌کند و رونق زیادی در بازار دیده نمی‌شود. قیمت میلگرد در بازار داخلی در بازه قیمت 521 تا 525 دلار هر تن درب کارخانه معامله می‌شود. قیمت هر تن فوب میلگرد نیز در بازار صادرات حدود 449 دلار بوده و تغییرات خاصی نداشته‌است.

طبق بررسی‌های واحد خبر آهن ملل اصفهان، خریداران ترجیح می‌دهند فعلا منتظر کاهش قیمت بمانند. بنابراین، تکمیل انبارها را متوقف کرده‌اند. همانطور که می‌دانید در فصل سرد تقاضا برای میلگرد و همچنین ساخت و ساز کم می‌شود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در بازار صادرات نیز برای چند ماه آینده تقاضا با محدودیت روبه‌رو می‌شود و صادرکنندگان چینی ترجیح بر آن دارند که در بازار داخلی باقی بمانند. این روزها بازار بیلت شرایط متفاوتی از میلگرد دارد. قیمت بیلت در بازار واردات جنوب شرق آسیا دارای ثبات است. خریداران نیز تمایل ندارند که افزایش قیمت را بپذیرند.

دلیل این تمایل عدم نیاز خریدران به بیلت می‌باشد. هم اکنون قیمت بیلت هند و روسیه در بین 405 تا 410 دلار هر تن سی اف آر جنوب شرق آسیا می‌باشد. بیلت کشور مالزی نیز در حدود 410 دلار هر تن سی اف آر می‌باشد، اما خریداران در پی بیلت با قیمت 390 تا 395 دلار هستند. بر اساس آمارها هم اکنون در جنوب شرق آسیا میانگین قیمت بیلت وارداتی 5 دلار کاهش یافته‌ و با قیمت 400 دلار هر تن سی اف آر معامله می‌شود. شواهد حاکی از آن است که دلیل افزایش قیمت قراضه آهن در ترکیه، مازاد عرضه بیلت هند و ژاپن در بازار آسیا می‌باشد.

نظرات

  • تقی

    دلیل اصلی کاهش قیمت میلگرد در فصل های سرد سال چی میتونه باشه؟؟