امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

آشوب و بی‌تدبیری در بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰
آشوب و بی‌تدبیری در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات کشور در رابطه با قیمت آهن و فولاد اظهار کرد که مشخص نیست که بیش از ۶۰ درصد از ۱۵ میلیون تن فولاد مصرفی با چه قیمتی در داخل کشور در دسترس مردم قرار گرفته و همچنین قیمت گذاری ها بر چه مبنایی و با چه سیستمی انجام…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات کشور در رابطه با قیمت آهن و فولاد اظهار کرد که مشخص نیست که بیش از ۶۰ درصد از ۱۵ میلیون تن فولاد مصرفی با چه قیمتی در داخل کشور در دسترس مردم قرار گرفته و همچنین قیمت گذاری ها بر چه مبنایی و با چه سیستمی انجام شده است.

با اینکه بیش از یک ماه از آغاز سال جدید نگذشته است، اما قیمت آهن، میلگرد و فولاد مجددا گران شده است. رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات تهران نسبت به روند افزایشی قیمت آهن و فولاد اعلام نارضایتی کرد و در این رابطه گفت: قیمت آهن و فولاد به صورت دستوری و بخش نامه ای معین شده است و این قیمت گذاری از سوی دولت و بدون اطلاع اتحادیه و فعالان صنفی صورت گرفته است.

وی بر این مسئله تاکید کرد که روش های قیمت گذاری محصولات فولادی مورد تایید اتحادیه نیست و در این رابطه افزود: سالیانه هزاران میلیارد تومان تراکنش و نقل و انتقال پولی فولاد صورت می گیرد و مشخص نشده است که این تراکنش ها از چه کانالی انجام می گیرد. بر اساس اظهارات رئیس اتحادیه آهن و فولاد تهران، وزارت صمت برای قیمت گذاری آهن و فولاد جلساتی را تشکیل می دهد که این جلسات بدون حضور نماینده اصناف و همچنین نماینده توزیع کننده برگزار می شود.