امروز : جمعه 7 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و ورق رنگی فولاد مبارکه 500 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

1000 تا 1500 تومان

کاهش

قیمت قوطی آهن:  

1000 تا 1300 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

اعلام شد

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

100تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

اعلام شد

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

روند بازار ورق آهن در هفته اخیر

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/06/02 0
روند بازار ورق آهن در هفته اخیر

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، ورق ضخامت ۲ میلی متر روز شنبه ۱۵۹۵۰۰ ریال در اصفهان قیمت داشت که تا آخر هفته به  ۱۵۴۰۰۰ ریال رسید. ورق های گرم محصول مبارکه ضخامت ۳ تا ۱۵ میلی متر روز شنبه به طور میانگین ۱۳۹۳۷۵ ریال بود که تا آخر هفته به ۱۳۷۶۲۵ ریال رسید. علت اصلی کاهش قیمت، افت تقاضا و سیاست صبر…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، ورق ضخامت ۲ میلی متر روز شنبه ۱۵۹۵۰۰ ریال در اصفهان قیمت داشت که تا آخر هفته به  ۱۵۴۰۰۰ ریال رسید. ورق های گرم محصول مبارکه ضخامت ۳ تا ۱۵ میلی متر روز شنبه به طور میانگین ۱۳۹۳۷۵ ریال بود که تا آخر هفته به ۱۳۷۶۲۵ ریال رسید. علت اصلی کاهش قیمت، افت تقاضا و سیاست صبر و انتظار بازار بود در حالی که در سمت عرضه اتفاق خاصی نیفتاده بود.

ورق های اکسین ضخامت ۱۰ تا ۴۰ میلی متر که روز شنبه ۱۴۲۰۰۰ ریال قیمت داشت تا آخر هفته به ۱۴۲۶۲۵ ریال رسید که بهبود تقاضای ضخامت های ۲۰ تا ۴۰ میلی متر عامل این قضیه بود. با توجه به سیاست دولت مبنی بر عرضه اسلب و ورق آن در بورس اکثر دست اندرکاران در انتظار روشن شدن وضعیت ورق گرم هستند. البته این فرایند به زودی در دسترس نخواهد بود بخصوص در مورد اکسین چون درگیر سفارش پروژه ملی است. ورق های کاویان که روز شنبه برای ضخامت های ۱۲ تا ۲۵ میلی متر ۱۳۰۷۵۰ ریال قیمت داشت تا آخر هفته به ۱۲۸۵۰۰ ریال افت کرد. ورق سرد با بازار تقریباً با ثباتی روبرو بود. میانگین قیمت شنبه که ۲۱۶۵۴۵ ریال بود تا آخر هفته به ۲۱۶۷۲۷ ریال رسید ولی بازار آرامی داشت و تقاضای آن جدی نبود. ورق گالوانیزه از میانگین ۳۰۷۳۸۸ ریال روز شنبه به ۲۰۴۲۱۹ ریال افت کرد. کاهش قیمت این کالا متاثر از افت قیمت ورق گرم و ثبات بازار ارز بود.

در شرایط فعلی بازار فولاد به استراحت رفته چرا که تقاضا پایین است و موجودی های ارزان قیمت در انبارها هست. صادرات مقاطع به علت مساله کرونا و افت تقاضا در کشورهای همجوار ضعیف شده، نرخ ارز هم تحت کنترل دولت است. دولت با دریافت مالیات ها در پایان مرداد و شهریور کیسه انباشته ای خواهد داشت که از آن طریق ارز را هم کمک خواهد کرد، از طرفی محرم هم به مدد دولت آمده تا بازار آرامش داشته باشد مگر آنکه اتفاق خاصی بیفتد .