امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

بررسی بازار ورق آهن در روزهای اخیر

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰
بررسی بازار ورق آهن در روزهای اخیر

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز شنبه قیمت ورق گرم با ضخامت ۲ میلی در حدود ۱۵۴۰۰۰ ریال در اصفهان قیمت داشت که تا آخر هفته به  ۱۵۰۰۰۰ ریال رسید. روز شنبه، ورق های گرم محصول مبارکه با ضخامت ۳ تا ۱۵ میلی متر به طور میانگین ۱۳۹۸۱۳ ریال بود که این نرخ قیمت تا آخر هفته به ۱۳۶۷۵۰…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز شنبه قیمت ورق گرم با ضخامت ۲ میلی در حدود ۱۵۴۰۰۰ ریال در اصفهان قیمت داشت که تا آخر هفته به  ۱۵۰۰۰۰ ریال رسید. روز شنبه، ورق های گرم محصول مبارکه با ضخامت ۳ تا ۱۵ میلی متر به طور میانگین ۱۳۹۸۱۳ ریال بود که این نرخ قیمت تا آخر هفته به ۱۳۶۷۵۰ ریال افت کرد. دلیل این مسئله را می توان سکوت بازار به خاطر در پیش بودن تعطیلات از یک طرف و ضعف تقاضا از طرف دیگر است. اکثر دست اندرکاران اعتقاد دارند که با توجه به مدیریت مبارکه ورق گرم به پایین تر از این قیمت نخواهد رسید. در روز شنبه، قیمت ورق های اکسین با ضخامت ۱۰ تا ۴۰ میلی متر ۱۴۱۸۷۵ ریال قیمت داشت که تا آخر هفته به ۱۴۱۱۲۵ریال افت کرد. ورق کاویان هم با ضخامت ۱۲ تا ۲۵ میلی متر به طور میانگین ۱۲۹۲۵۰ ریال بود که تا آخر هفته به ۱۲۷۱۲۵ ریال کاهش یافت. علت این کاهش قیمت ها ذهنیت بازار و کاهش تقاضا می باشد. نباید فراموش کرد که قیمت ورق گرم در ارتباط با اسلب صادراتی و همین طور اسلب عرضه شده در بورس خواهد بود در نتیجه این دو عامل روی قیمت ورق گرم فارغ از تقاضای آن در هفته های آینده تاثیر خواهد گذاشت.  
ورق سرد  ضخامت ۵۰/۰ تا ۵/۲ میلی متر که روز شنبه ۲۱۴۹۰۰ ریال قیمت داشت تا چهارشنبه به ۱۹۳۱۷۰ ریال رسید. کاهش تقاضا یکی از عوامل این افت قیمت بود ضمن آنکه بعضی پیگیری ها خارج از فضای کسب و کار روی قیمت این کالا اثر گذاشت به همین دلیل ابطال معاملات ورق سرد در بورس فلزات تغییری در روند نزولی قیمت نداشت.  
ورق گالوانیزه ضخامت ۵۰ تا ۵/۱ میلی متر روز شنبه ۲۰۵۲۹۴ ریال قیمت داشت که تا چهارشنبه به ۲۰۰۹۶۹ ریال رسید علت این امر روند نزولی قیمت ورق گرم و اشتهای سرد بازار بود. از همین روی شروع نوسان در بازار آهن در هفته جاری مسئله ای دور از ذهن نمی باشد.
از این روی شروع نوسان در بازارآهن در هفته جاری امری دور از ذهن نمی باشد.