امروز : یکشنبه 6 مهر 1399

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

کارخانه بائو استیل؛ بزرگترین فولادسازی چین

1398/10/18 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بزرگترین کارخانه فولادسازی چین را می‌توان کارخانه بائو استیل دانست. این کارخانه در سال 2019 معادل 96 میلیون تن فولاد خام تولید کرد. شاید همین امر باعث شده که این کارخانه به بزرگترین کارخانه فولادساز جهان تبدیل شود. به دلیل اینکه میزان تولید آرسلورمیتال به دلیل افت تقاضای بازارهای اروپا کمتر شده،…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بزرگترین کارخانه فولادسازی چین را می‌توان کارخانه بائو استیل دانست. این کارخانه در سال 2019 معادل 96 میلیون تن فولاد خام تولید کرد. شاید همین امر باعث شده که این کارخانه به بزرگترین کارخانه فولادساز جهان تبدیل شود.

به دلیل اینکه میزان تولید آرسلورمیتال به دلیل افت تقاضای بازارهای اروپا کمتر شده، احتمالا این کارخانه فولادسازی دولتی چین رتبه اول را از آن خود خواهد کرد.

طبق گزارشات ما، آرسلورمیتال سال 2018 حدود 92.5 میلیون تن فولاد تولید کرده‌بود.

نرخ قراضه آهن در بازارهای جهانی

طبق بررسی‌های واحد خبر آهن ملل اصفهان، قیمت نهایی قراضه آهن سنگین کلاس 1 و 2 با خلوص 20-80 وارداتی در ترکیه 302 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده‌است. این نرخ نشان می‌دهد که قیمت قراضه آهن به اندازه 1.50 دلار هر تن نسبت به دوشنبه اخیر بالا رفته‌است.

محدودیت عرضه و تمایل به خرید ترکیه موجب شده قیمت رایج بازار قراضه در بازه 300 تا 305 دلار هر تن سی اف آر باشد. بعید است با این قیمت معامله‌ای در کمتر از 300 دلار مشاهده شود.

بازار میلگرد و بیلت امارات در ثبات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته‌ای که گذشت، ثبات قیمت میلگرد و بیلت منجر به کمبود تقاضا شد. با این حال، برخی از فعالان بازار بر این باورند که اگر قیمت مواد اولیه افزایش یابد، بازار میلگرد و بیلت نیز روندی صعودی پیدا خواهد کرد.

قیمت بیلت وارداتی در امارات در بازه 460 تا 470 دلار برای هر تن سی اف آر می‌باشد. در این هفته معامله مهمی نهایی نشد. علاوه بر این، در بازار داخلی امارات، قیمت میلگرد در حدود 517 دلار برای هر تن درب کارخانه نهایی شد.