امروز : شنبه 16 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

اثر نرخ ارز بر بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/08/01 0
اثر نرخ ارز بر بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در حالی که بازار در ابهام میان احتمال تداوم یا ریزش کم ‌سابقه نرخ ارز یا بازگشت آن به قیمت‌ های نجومی پیشین به سر می ‌برد، از این رو قیمت دلار نقدی در صرافی‌ ها در همان ساعت ‌های ابتدایی روز گذشته حدود ۶۰۰ تومان نسبت به قیمت عصر دیروز بالاتر…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در حالی که بازار در ابهام میان احتمال تداوم یا ریزش کم ‌سابقه نرخ ارز یا بازگشت آن به قیمت‌ های نجومی پیشین به سر می ‌برد، از این رو قیمت دلار نقدی در صرافی‌ ها در همان ساعت ‌های ابتدایی روز گذشته حدود ۶۰۰ تومان نسبت به قیمت عصر دیروز بالاتر رفت و در ادامه شاهد رشد ۹۰۰ تومان دیگر در نرخ دلار نقدی بوده ایم و البته آخرین قیمت دلار دستوری نیز ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است. 
مساله ‌ای که نشان می‌ دهد احتمالا بانک مرکزی نیز چندان به دنبال تداوم ریزش شدید نرخ ارز نیست و می‌ خواهد فعلا قیمت ارز را بالای ۲۸ و حتی ۲۹ هزار تومان نگاه دارد. البته برخی کارشناسان نیز این‌ طور گمانه‌ زنی می‌ کنند که دولت خود نرخ ارز را پایین آورده تا با بالا بردن مجدد آن بخشی از کسری بودجه شدید سال جاری خود را جبران کند.
بالاخره مقاومت بیشتر نوردکاران در برابر کاهش قیمت ‌ها شکسته شد و عمده تولیدکنندگان میلگرد آجدار، نبشی و ناودانی راضی به کاهش شدید نرخ‌ هایشان شدند و البته بخش زیادی از تولید کنندگان تیرآهن و محصولات حوزه لوله و پروفیل همچنان به مقاومت خود ادامه می‌ دهند. در این میان اما کم نیستند
تولیدکنندگان میلگردی که با وجود کاهش بیش از ۳ هزار تومانی نرخ ارز در روزهای گذشته راضی به کم کردن قیمت‌ هایشان نشده ‌اند و همچنین در بین تولیدکنندگان تمام مقاطع فولادی بخش مهم از شرکت‌ها هم چون تمایل به بازگشت بازار آهن به ریل صعودی دارند، در حالی که از فروش محصولاتشان دست کشیده و صراحتا اعلام می ‌کنند که به دلیل افت قیمت‌ ها فروش‌ هایشان را بسته ‌اند.
خبر دیگر از بازار آزاد این که ارائه تخفیف‌ های قابل توجه به‌ ویژه در میان نوردکارانی که قیمت‌ هایشان را پایین آورده‌ اند، مانند روزهای گذشته ادامه دارد و ظاهرا طرف تقاضای واقعی نیز کم‌ کم به این بازار بازگشته و با کاهش بیشتر نرخ ‌ها مصرف ‌کنندگان حقیقی بیشتری به خرید محصولات فولادی روی خواهند آورد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.