امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

روند افزایش پی در پی نرخ ارز در بازار

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۸ مهر ۱۳۹۹ ۰
رشد نرخ ارز

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در حال حاظر رشد مستمر نرخ ارز  منجر به افزایش قیمت شمش و مقاطع فولادی در بورس کالا  و بازار آزاد شده است. با این حال، نهاد های دولتی قصد دارند با تمرکز بر کفه عرضه، بازار آهن را متعادل کنند. از این رو کارشناسان معتقدند که رشد نرخ ارز ظرف‌ ماه‌…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در حال حاظر رشد مستمر نرخ ارز  منجر به افزایش قیمت شمش و مقاطع فولادی در بورس کالا  و بازار آزاد شده است. با این حال، نهاد های دولتی قصد دارند با تمرکز بر کفه عرضه، بازار آهن را متعادل کنند. از این رو کارشناسان معتقدند که رشد نرخ ارز ظرف‌ ماه‌ های اخیر تقاضای غیر واقعی در رینگ بورس ‌کالا را نیز افزایش داده است پس  تمرکز بر کنترل بخش تقاضا نیز عاملی مهم در کنترل بازار به‌ شمار می‌ رود.

همچنین  تجمیع عرضه ‌ها در بورس کالا در کنار مدیریت پایش و پالایش تقاضا در چارچوب سامانه بهین ‌یاب و موارد جانبی تجربه‌ ای است که در بازار محصولات پتروشیمی امتحان شده و پس از نتیجه بخش بودن اثرات آن، در حال تجربه مجدد در فاز جدیدی در بازار آهن و فولاد می باشد به اظهارات کارشناسان ستاد تنظیم بازار، در خصوص برنامه وزارتخانه برای عرضه کل فولاد تولیدی در بورس بیان کردند، در جلسه‌ ای میان نماینده ستاد تنظیم بازار و وزارت صنعت، معدن و تولید کننده جهت عرضه کل فولاد تولیدی در بورس برگزار می‌ شود که  میزان کف عرضه هر یک از تولید کنندگان آهن و فولاد تعیین می شود و هر تولید کننده‌ ملزم به رعایت کف این عرضه نیز می باشد،که میزان کف عرضه تمام‌ شده بسته به محصول متفاوت بوده و در برخی کالاها شاهد الزام عرضه ۶۰ درصدی و در برخی موارد عرضه ۹۰ درصدی خواهیم بود، اما از آنجا که گاهی تولید کنندگان میزان کف عرضه تعیین شده را منطقی نمی‌دانند، کف تعیین‌ شده برای عرضه را رعایت نمی‌کنند.

موازی با این شرایط، وزارت‌ صمت در کنار نظارت برای افزایش عرضه در بازار داخل، قصد دارد بخش تقاضا را نیز مورد بازبینی قرار دهد. وی با این کار بر آن است تا با کاهش تقاضاهای غیر واقعی که از سوی تولیدکنندها راهی بازار می‌ شود و به کنترل بهتر بازار دست یابد.