امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

افزایش قیمت ورق گرم ترکیه

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/06 ۱
افزایش قیمت ورق گرم ترکیه

بازار ورق ترکیه در هفته پایانی اکتبر سال جاری روند رو به رشدی را طی کرده‌، که این مسئله به دلیل بهبود بازار مواد اولیه و تاثیر آن بر بازار مقاطع فولادی بوده‌است. کارخانه‌ها تصمیم گرفتند قیمت‌ محصولات خود را در بازار داخلی افزایش دهند و می‌توان گفت به طور کلی هم اکنون میزان تقاضا در سطحی متوسط است. قیمت‌ها…

بازار ورق ترکیه در هفته پایانی اکتبر سال جاری روند رو به رشدی را طی کرده‌، که این مسئله به دلیل بهبود بازار مواد اولیه و تاثیر آن بر بازار مقاطع فولادی بوده‌است. کارخانه‌ها تصمیم گرفتند قیمت‌ محصولات خود را در بازار داخلی افزایش دهند و می‌توان گفت به طور کلی هم اکنون میزان تقاضا در سطحی متوسط است. قیمت‌ها بین ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار اعلام شده‌است، اما برخی تا حدود ۴۴۰ دلار نیز پیشنهاد داده‌اند. به دلیل کاهش تقاضا در بازار داخلی، بعید است که پیشنهاد قیمت ۴۴۰ دلار از طرف خریداران پذیرفته شود. طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون در ترکیه قیمت ورق گرم صادراتی از ۴۱۰ به ۴۱۵ دلار هر تن فوب رسیده‌است.

بر اساس گزارش آهن ملل اصفهان، در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر سال جاری حدود ۲۱.۵۳ میلیون تن آهن اسفنجی در داخل کشور تولید شده که این میزان نسبت به سال گذشته ارتقا یافته‌است. در خاورمیانه و شمال آفریقا نیز در این ۹ ماه میزان تولید آهن اسفنجی افزایش داشته‌است که این مسئله به دلیل رشد افزایش صنایع فولادی ایران بوده‌است. میزان تولید آهن اسفنجی در خاورمیانه و شمال آفریقا حدود ۳۳.۸۱ میلیون اعلام شده‌ که رشدی ۶.۸ درصدی داشته‌است.

طبق بررسی واحد خبر آهن ملل اصفهان، شرکت معدنی واله برزیل در سال جاری حدود ۸۵.۱۱ میلیون تن سنگ آهن را به فروش رسانده‌است. این حجم از سنگ آهن نسبت به سال قبل در حدود ۱۳ درصد کاهش داشته‌است. از این حجم فروش حدود ۷۳.۶۱ میلیون تن سنگ آهن فاین بوده که ۱۳ درصد نسبت به قبل کاهش یافته‌است. آخرین مقدار فروش گندله ۱۱.۰۷ اعلام شده‌ که با توجه به گزارش‌ها نزدیک به ۲۲ درصد نسبت به روزهای اخیر کاهش پیدا کرده‌است.

نظرات

  • مصلحی

    سلام. دلیل این که در خاورمیانه و شمال آفریقا افزایش فروش داشتیم ولی در برزیل کاهش فروش داشته ایم نسبت به سال گذشته چی میتونه باشه؟