امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

افزایش قیمت ورق گرم ترکیه

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/06 1
افزایش قیمت ورق گرم ترکیه

بازار ورق ترکیه در هفته پایانی اکتبر سال جاری روند رو به رشدی را طی کرده‌، که این مسئله به دلیل بهبود بازار مواد اولیه و تاثیر آن بر بازار مقاطع فولادی بوده‌است. کارخانه‌ها تصمیم گرفتند قیمت‌ محصولات خود را در بازار داخلی افزایش دهند و می‌توان گفت به طور کلی هم اکنون میزان تقاضا در سطحی متوسط است. قیمت‌ها…

بازار ورق ترکیه در هفته پایانی اکتبر سال جاری روند رو به رشدی را طی کرده‌، که این مسئله به دلیل بهبود بازار مواد اولیه و تاثیر آن بر بازار مقاطع فولادی بوده‌است. کارخانه‌ها تصمیم گرفتند قیمت‌ محصولات خود را در بازار داخلی افزایش دهند و می‌توان گفت به طور کلی هم اکنون میزان تقاضا در سطحی متوسط است. قیمت‌ها بین 430 تا 435 دلار اعلام شده‌است، اما برخی تا حدود 440 دلار نیز پیشنهاد داده‌اند. به دلیل کاهش تقاضا در بازار داخلی، بعید است که پیشنهاد قیمت 440 دلار از طرف خریداران پذیرفته شود. طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون در ترکیه قیمت ورق گرم صادراتی از 410 به 415 دلار هر تن فوب رسیده‌است.

بر اساس گزارش آهن ملل اصفهان، در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر سال جاری حدود 21.53 میلیون تن آهن اسفنجی در داخل کشور تولید شده که این میزان نسبت به سال گذشته ارتقا یافته‌است. در خاورمیانه و شمال آفریقا نیز در این 9 ماه میزان تولید آهن اسفنجی افزایش داشته‌است که این مسئله به دلیل رشد افزایش صنایع فولادی ایران بوده‌است. میزان تولید آهن اسفنجی در خاورمیانه و شمال آفریقا حدود 33.81 میلیون اعلام شده‌ که رشدی 6.8 درصدی داشته‌است.

طبق بررسی واحد خبر آهن ملل اصفهان، شرکت معدنی واله برزیل در سال جاری حدود 85.11 میلیون تن سنگ آهن را به فروش رسانده‌است. این حجم از سنگ آهن نسبت به سال قبل در حدود 13 درصد کاهش داشته‌است. از این حجم فروش حدود 73.61 میلیون تن سنگ آهن فاین بوده که 13 درصد نسبت به قبل کاهش یافته‌است. آخرین مقدار فروش گندله 11.07 اعلام شده‌ که با توجه به گزارش‌ها نزدیک به 22 درصد نسبت به روزهای اخیر کاهش پیدا کرده‌است.

نظرات

  • مصلحی

    سلام. دلیل این که در خاورمیانه و شمال آفریقا افزایش فروش داشتیم ولی در برزیل کاهش فروش داشته ایم نسبت به سال گذشته چی میتونه باشه؟