امروز : جمعه 7 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و ورق رنگی فولاد مبارکه 500 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

1000 تا 1500 تومان

کاهش

قیمت قوطی آهن:  

1000 تا 1300 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

اعلام شد

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

100تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

اعلام شد

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

چاره‌اندیشی برای رسیدن بازار آهن به آرامش

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/11/27 0
چاره اندیشی برای رسیدن بازار آهن به آرامش

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای دستیابی به آرامش بازار آهن، مدت زیادی است که پیشنهادات قیمت برای محصولات فولادی از عواملی مختلفی مثل بازار آشفته ورق آهن، از حالت عادی خارج شده و هاله‌ای غبارآلود به خود گرفته‌است. با این وجود، برخی از شنیده حاکی از آن هستند که کالای پرمصرفی مثل ورق فولادی با…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای دستیابی به آرامش بازار آهن، مدت زیادی است که پیشنهادات قیمت برای محصولات فولادی از عواملی مختلفی مثل بازار آشفته ورق آهن، از حالت عادی خارج شده و هاله‌ای غبارآلود به خود گرفته‌است. با این وجود، برخی از شنیده حاکی از آن هستند که کالای پرمصرفی مثل ورق فولادی با ضخامت 2 میلی‌متر با قیمتی معادل 8900 تا 9000 در برخی از مبادی به فروش می‌رسد. این نرخ نشان‌دهنده آن است این کالا حداقل کیلویی 100 تومان نسبت به روزهای اخیر افزایش قیمت داشته‌است.
بررسی‌ها حاکی از آن هستند که نظم موجود در بازار داخلی چند ماهی است که از دست رفته‌ و بازار دچار هرج و مرج شده‌است. به نظر می‌رسد که تولیدکننده انحصاری ورق در این روزها توانایی کنترل و نظارت بازار را از دست داده‌‌است. شنیده‌ها در بازار ناشی از سطوح غیرقابل باور و غیرمنطقی قیمت‌ها دارند و این روند تا امروز نیز ادامه یافته‌است.
به عقیده برخی از کارشناسان و فعالان بازار به دلیل اینکه کنترل قیمت‌ها از دست ناظرین و تولیدکنندگان از دست رفته و قادر به تامین نیاز داخلی نیستند، تنها راه و سریع‌ترین راه ممکن متوسل شدن به واردات به ویژه از کشور چین است.
راه دیگری که می‌توان با استفاده از آن به آرامش بازار کمک کرد، تامین مواد اولیه تولیدکنندگان بخش خصوصی و یا همان تختال است. البته با وجود چنین بی‌نظمی و التهاباتی که در بازار وجود دارد، بعید به نظر می‌رسد که به زودی شرایط بهبود یابد.
در حال حاضر تزریق انبوه ورق وارداتی، بهترین و سریع‌ترین راه‌حل موثر ممکن برای کمک به آرامش بازار است. پیش از این هم که کشور ما در تحریم بود، با اینکه ارزش پول ایران بالاتر از سطوح فعلی بود، تولید داخلی قادر به تامین نیاز داخلی نبود. بنابراین، واردات کالا در شرایط کنونی می‌تواند در رسیدن بازار آهن و فولاد به آرامش به میزان زیادی اثربخش باشد.