امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

بازار میلگرد ترکیه در ثبات قیمت

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/12 0
بازار میلگرد ترکیه در ثبات قیمت - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ثبات قیمت میلگرد ترکیه، با اینکه در بازارهای داخلی و صادراتی ترکیه تقاضا برای میلگرد در رکود است، اما تولیدکننده‌ها در این کشور حاضر به فروش محصولاتشان با تخفیف نمی‌باشند. با توجه به شرایط بازار ارز در ترکیه، احتمال می‌رود که قیمت‌های صادراتی افت کنند. در حال حاضر در بازار…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ثبات قیمت میلگرد ترکیه، با اینکه در بازارهای داخلی و صادراتی ترکیه تقاضا برای میلگرد در رکود است، اما تولیدکننده‌ها در این کشور حاضر به فروش محصولاتشان با تخفیف نمی‌باشند. با توجه به شرایط بازار ارز در ترکیه، احتمال می‌رود که قیمت‌های صادراتی افت کنند.
در حال حاضر در بازار داخلی، قیمت میلگرد در بازه 440 تا 450 دلار برای هر تن فوب درب کارخانه می‎باشد. این رنج قیمت نشان از ثبات قیمت بازار میلگرد در ترکیه دارد. با این حال، به دلیل وجود ابهاماتی در بازار قراضه، تقاضا برای میلگرد به شدت کاهش یافته‌است.
قیمت‌ها در بازار صادرات نیز در بازه 435 تا 445 دلار هر تن فوب حمل آوریل می‌باشد. این در حالی است که در یک هفته قبل، قیمت‌ها در بازه 440 تا 450 دلار برای هر تن فوب درب کارخانه بود. مفتول صادراتی ترکیه نیز در حدود 5 دلار افزایش یافته و در نهایت با قیمت 460 تا 475 دلار برای هر تن فوب معامله می‌شود.
بازار کشور چین به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوتی دارد. در این هفته تولیدکنندگان ورق گرم در این کشور تلاش کردند که قیمت‌ها را رشد دهند. با این حال، آن‌ها نتوانستند در بازار صادرات محصولات فولادی سفارشات جدیدی را بگیرند. قیمت‌ها در این بازار هم اکنون نزولی می‌باشد.
ورق گرم صادراتی در حدود 5 دلار ارزان‌تر شده و در نهایت در بازه 460 تا 490 دلار برای هر تن فوب پیشنهاد می‌شود. یک کارخانه بین تولید‌کننده‌های بزرگ، قیمت خود را در حدود 5 دلار کاهش داده و در نهایت به 460 دلار رسانده‌است. با این حال، سایر کارخانه‌جات، قیمت‌ها را بالا بردند. برخی از تولیدکنندگان قیمت محصولات خود را در بازه 470 یا 480 دلار برای هر تن فوب پیشنهاد می‌‎دادند.
بنکسی استیل تا 490 دلار نیز قیمت دادف چون هفته قبل در تناژ بالا فروش داشت. در هر حال اغلب کارخانه‌ها در واقعیت به دنبال صادرات در 460 دلار هر تن فوب هستند و شاید معاملات جدید در 450 تا 455 دلار یا ارزان‌تر نهایی شوند. اغلب خریداران خارجی انتظار دارند قیمت ورق چین نزولی باشد، چون بازار داخلی آن هنوز تحت فشار است.


برچسب‌ها: