امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

بازار میلگرد ترکیه در ثبات قیمت

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰
بازار میلگرد ترکیه در ثبات قیمت

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ثبات قیمت میلگرد ترکیه، با اینکه در بازارهای داخلی و صادراتی ترکیه تقاضا برای میلگرد در رکود است، اما تولیدکننده‌ها در این کشور حاضر به فروش محصولاتشان با تخفیف نمی‌باشند. با توجه به شرایط بازار ارز در ترکیه، احتمال می‌رود که قیمت‌های صادراتی افت کنند. در حال حاضر در بازار…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ثبات قیمت میلگرد ترکیه، با اینکه در بازارهای داخلی و صادراتی ترکیه تقاضا برای میلگرد در رکود است، اما تولیدکننده‌ها در این کشور حاضر به فروش محصولاتشان با تخفیف نمی‌باشند. با توجه به شرایط بازار ارز در ترکیه، احتمال می‌رود که قیمت‌های صادراتی افت کنند.
در حال حاضر در بازار داخلی، قیمت میلگرد در بازه ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار برای هر تن فوب درب کارخانه می‎باشد. این رنج قیمت نشان از ثبات قیمت بازار میلگرد در ترکیه دارد. با این حال، به دلیل وجود ابهاماتی در بازار قراضه، تقاضا برای میلگرد به شدت کاهش یافته‌است.
قیمت‌ها در بازار صادرات نیز در بازه ۴۳۵ تا ۴۴۵ دلار هر تن فوب حمل آوریل می‌باشد. این در حالی است که در یک هفته قبل، قیمت‌ها در بازه ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار برای هر تن فوب درب کارخانه بود. مفتول صادراتی ترکیه نیز در حدود ۵ دلار افزایش یافته و در نهایت با قیمت ۴۶۰ تا ۴۷۵ دلار برای هر تن فوب معامله می‌شود.
بازار کشور چین به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوتی دارد. در این هفته تولیدکنندگان ورق گرم در این کشور تلاش کردند که قیمت‌ها را رشد دهند. با این حال، آن‌ها نتوانستند در بازار صادرات محصولات فولادی سفارشات جدیدی را بگیرند. قیمت‌ها در این بازار هم اکنون نزولی می‌باشد.
ورق گرم صادراتی در حدود ۵ دلار ارزان‌تر شده و در نهایت در بازه ۴۶۰ تا ۴۹۰ دلار برای هر تن فوب پیشنهاد می‌شود. یک کارخانه بین تولید‌کننده‌های بزرگ، قیمت خود را در حدود ۵ دلار کاهش داده و در نهایت به ۴۶۰ دلار رسانده‌است. با این حال، سایر کارخانه‌جات، قیمت‌ها را بالا بردند. برخی از تولیدکنندگان قیمت محصولات خود را در بازه ۴۷۰ یا ۴۸۰ دلار برای هر تن فوب پیشنهاد می‌‎دادند.
بنکسی استیل تا ۴۹۰ دلار نیز قیمت دادف چون هفته قبل در تناژ بالا فروش داشت. در هر حال اغلب کارخانه‌ها در واقعیت به دنبال صادرات در ۴۶۰ دلار هر تن فوب هستند و شاید معاملات جدید در ۴۵۰ تا ۴۵۵ دلار یا ارزان‌تر نهایی شوند. اغلب خریداران خارجی انتظار دارند قیمت ورق چین نزولی باشد، چون بازار داخلی آن هنوز تحت فشار است.