روند بازار آهن در اولین روز هفته جاری

در مبادلات فولادی اولین روز هفته جاری، بازار آهن در ارامشی نسبی بوده است بطوری که بخش میلگرد آجدار , نبشی و ناودانی نوسان قیمتی را ثبت نکرده اند. تنها بخشی که برخلاف روند بازار رقم خورد، قوطی و پروفیل است که با نوسان قیمت همراه بوده است.

کارخانه هایی از قبیل پروفیل صدرا، نورد میلاد یزد، و کارخانه پروفیل یزد قیمت های خود را افزایشی اعلام کردند. میزان افزایش قیمت قوطی آهن در بازه ۵۰ تا ۷۰ اعلام شده است.

گزارشات بدست آمده از وضعیت بازار آهن حاکی از کاهش قیمت کارخانه های پروفیل سازی تهران شرق و جهان پروفیل می باشد.

قوطی پروفیل تهران شرق پس از ۱۵۰ تومان کاهش، قیمت قوطی ضخامت ۲,۵ خود را ۶۵۰۰ تومان اعلام نمود. در همین راستا شاهد کاهش ۵۰ تومانی قیمت های جهان پروفیل نیز بوده ایم. در حال حاضر قیمت قوطی آهن ۲.۵ جهان ۶۵۵۰ تومان می باشد.

توقف صادرات آهن آلات ایران صحت دارد ؟

به گزارش آهن ملل در بخش اخبار بازار آهن، با وجود ثبات قیمت ها پس از تحریم های جدید، خبر هایی مبنی بر توقف صادرات آهن آلات ایران به دیگر کشور ها شنیده می شود که صحت و سقم آن باید مورد بررسی قرار گیرد.

بسیاری از کارشناسان فولادی عنوان کرده اند که کشور امارات دیگر از کشور های تحریم شده از جمله ایران و کره شمالی هیچگونه محصولاتی اعم از اهن الات دریافت نخواهد کرد.

در این میان تولید کنندگان داخلی در صادرات محدود خواهند شد چرا که پس از تحریم ها کشور ها و خریداران شورای همکاری خلیج فارس و اروپا دیگر تمایلی برای کسب محصولات ایران را ندارند.

حمل و نقل بزرگترین مشکل صادرات فولاد ایران

بسیاری از کارشناسان و تاجران در خاورمیانه عقیده دارند که مشکل بزرگ ایران مسائل بانکی نمی باشد و حمل و نقل بزرگترین مشکل این کشور شده است چرا که هیچ یک از کشور ها حاضر نیستند کشتی های خود را در بنادر ایران بارگیری کنند در نتیجه با وجود تولید در این کشور هیچگونه بارگیری برای صادرات محصولات صورت نخواهد گرفت.

در شرایط فعلی درست است که تحریم های یک طرفه کشور آمریکا در حضور ایران در بازارهای بین المللی تاثیر گذار بوده است؛ اما وضعیت به این وخیمی هم که رسانه های تحت سلطه آمریکا می گویند نیست و هموطنان باتجربه ی ما کار خودشان را انجام می دهند و خیلی نگران این مانورهای رسانه ای نیستند.