امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

انتظارات کاهشی فعالان بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/12/03 0
توقع کاهش قیمت در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز گذشته نرخ دلار در بازار آزاد روند نزولی را با شیب نسبتا تندی طی کرد و این موضوع سبب شد بار دیگر فعالان بازار آهن دچار بلاتکلیفی شوند و این بازار همچنان در وضعیت رکود باقی مانده است. از سوی دیگر بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا بیان کرده است که با شرکای…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز گذشته نرخ دلار در بازار آزاد روند نزولی را با شیب نسبتا تندی طی کرد و این موضوع سبب شد بار دیگر فعالان بازار آهن دچار بلاتکلیفی شوند و این بازار همچنان در وضعیت رکود باقی مانده است. از سوی دیگر بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا بیان کرده است که با شرکای اروپایی خود در رابطه با بازگشت به برجام و مذاکره با ایران گفت و گو خواهد کرد و همچنین مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز ذکر کرده که باید بهتر است جلسه اول مذاکرات برجامی پیش از این که ایران از پروتکل الحاقی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خارج شود، برگزار گردد. با اینکه در روز گذشته علی اکبر صالحی گفت فعلا بر خروج از نظارت‌های پادمانی آژانس تمرکز کرده‌ایم. 

از سوی دیگر، وزیر خارجه آمریکا نیز در قالب بیانیه مشترک ایالات متحده و تروئیکای اروپایی ضمن هشدار به ایران درباره کاهش تعهدات هسته‌ ای خود، تلویحا گفته است که آمریکا به میز مذاکره بازخواهد گشت و نماینده آمریکا در سازمان ملل هم نامه درخواست اجرای مکانسیم ماشه علیه ایران را از دبیرکل این سازمان پس گرفته است. البته باید در نظر گرفت که این صحبت ها هنوز با درخواست های ایران در رابطه با این که اول آمریکا از برجام خارج شده و اروپا که چند سال از اجرای تعهدات برجامی غفلت کرده است، باید تحریم ها را لغو کنند که ایران هم به تعهدات برجامی خود بازگردد و در این میان سخنگوی دولت وعده داده است که نوروز ۱۴۰۰ با غلبه بر تحریم‌ها آغاز خواهد شد، می ‌توان نشان‌ دهنده این باشد که احتمالا به ‌زودی مذاکرات مجددی انجام می ‌شود.