امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

تحریم صادرات صنعت فولاد ترکیه و تاثیر آن بر فولاد ایران

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/24 1
تحریم صادرات فولاد صنعت ترکیه

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، صنعت فولاد ترکیه در سال ۲۰۱۳ توانست به رتبه هشتم دنیا دست پیدا کند. در پی مذاکرات اخیر، آمریکا تحریم آنکارا را با استفاده از افزایش تعرفه صادرات فولاد آغاز کرد. آمریکا تعرفه وارداتی صنعت فولاد این کشور را افزایش داد و برخی از مقامات ارشد را نیز تحریم کرد. مایک پنس،…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، صنعت فولاد ترکیه در سال ۲۰۱۳ توانست به رتبه هشتم دنیا دست پیدا کند. در پی مذاکرات اخیر، آمریکا تحریم آنکارا را با استفاده از افزایش تعرفه صادرات فولاد آغاز کرد. آمریکا تعرفه وارداتی صنعت فولاد این کشور را افزایش داد و برخی از مقامات ارشد را نیز تحریم کرد. مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا افزود: دونالد ترامپ در طی گفت و گو با رئیس جمهور ترکیه از او خواسته تا دست از خشونت‌های خود بردارد و با او وارد مذاکره شود.

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رئیس جمهور آمریکا تعرفه واردات آلومینیوم را به 50 درصد افزایش داد. برخی از محققان اظهار کردند که این تغییرات، تاثیر شگرفی بر صادرات این کشور نخواهد گذاشت.

علاوه بر تحریم صادرات آنکارا، آمریکا از برخی از سران اروپایی خواست تا با او متحد شوند. چندی پیش وزیر دفاع آمریکا به جهت شرکت در نشست ناتو به بروکسل رفت. وی همچنین از کشورهای اروپایی خواست تا علیه کشور ترکیه همه اقدامات دیپلماتیک خود را به کار ببندند.

طی اقدامات صورت گرفته و کشمکش‌های تجاری و مالی که بین این دو کشور رخ داد، برخی از افراد مشغول در صنعت فولاد معتقدند که این عوامل نخواهد توانست بر اقتصاد فولاد و آهن ایران تاثیر زیادی بگذارد، زیرا قیمت‌ اقلام مهمی مانند قیمت ورق روغنی، ورق سیاه که همواره از این اقدامات تاثیر می‌گرفتند با تغییر قیمت مختصری در بازار به فروش می‌رسند.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.