امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : با نوسانات قیمت متغیر اعلام شد

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 20 تا 100 هزار تومان تنها در برخی سایزها افزایش

قیمت قوطی آهن : 700 تا 800 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 70 تومان افزایش

نوسانات بازار فولاد

1398/09/04 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در حال حاضر فولادسازان بازار پر رونقی را تجربه نمی‌کنند. علاه بر این، با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال جاری هچنان شاهد بازار داغی نیستیم. شواهد حاکی از آن است که بازار این شش ماه اخیر در ثباتی نسبی بوده‌است. در مواردی نیز میزان عرضه جلوتر از تقاضا بوده‌است. بنابراین، لازم…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در حال حاضر فولادسازان بازار پر رونقی را تجربه نمی‌کنند. علاه بر این، با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال جاری هچنان شاهد بازار داغی نیستیم. شواهد حاکی از آن است که بازار این شش ماه اخیر در ثباتی نسبی بوده‌است. در مواردی نیز میزان عرضه جلوتر از تقاضا بوده‌است. بنابراین، لازم است که تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان فعال در صنعت فولاد برای دپو نشدن محصولاتشان به بازار صادرات روی بیاورند. بسیاری از محققان بر این باروند که نیمه دوم سال جاری تفاوت چندانی با نیمه اول برای بازار فولاد ندارد. در واقع می‌توان گفت که تا پایان امسال بازار روند ثابتی را دنبال خواهد کرد.

آمارها نشان می‌دهند که میزان صادرات در سه ماه اول سال جاری میزان صادرات به مراتب بالاتر از سه ماه دوم بوده‌است. در سه ماهه دوم امسال روند صادراتی با سیر کندی پیش رفت. علت این مسئله را می‌توان در قانونی که دولت تصویب کرد، جست و جو کرد. طبق آیین‌نامه‌ دولتی، عرضه در بورس کالا با شرط صادرات فولاد باید انجام می‌شد. البته این قانون در این روزها از سمت وزارت صمت تعدیل شد.
مسئله‌ای دیگری که در رونق کسب و کار فولادسازان اختلال ایجاد کرد، تحریم‌ها بود. همانطور که اطلاع دارید، در نیمه اول سال تحریم فلزات از سوی دولت آمریکا شدت گرفت. موضوعی که با اعمال تحریم‌ها مشکل‌ساز شد، انتقال و جابجایی پول بود. همین مسئله باعث می‌شود صادرات ایران به کشورهایی مثل تایلند، تایوان و به ویژه چین با مشکل مواجه شود. پیش از این به این کشورها و برخی از کشورهای شرق آسیا اسلب صادر می‌شد که هم اکنون میزان صادرات کاهش یافته‌است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در نیمه دوم امسال شرایط به مراتب سختگیرانه‌تر نسبت به نیمه اول سال شد. دلیل این امر عدم تمایل کشورهای دیگر به تهاتر بود. موضوع تهاتر، راه‌کاری صادراتی بود که پیش از این مطرح شد، اما بسیاری از کشورهای هدف برای بازار صادراتی حاضر به پذیرش آن نشدند.


برچسب‌ها:

نظرات

  • امین مهرابی

    ایران به دلیل تحریم بودن بیشتر کشورها حاضر به تهاتر با آن نیستند، به همین مراتب صادرات هم امری مشکل ساز است. باید به حال این ملت گریست!