امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

بازار میلگرد چین همچنان غرق در سکوتی بی‌سابقه

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/11/29 0
بازار میلگرد چین همچنان غرق در سکوتی بی سابقه

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای سکوت بازار میلگرد چین ، در کارخانه شرق کشور چین، قیمت میلگرد در بازار داخلی در بازه 483 تا 487 دلار برای هر تن فوب درب کارخانه در ثبات می‌باشد. به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور، اغلب پروژه‌های ساختمانی فعالیت خود را به تعویق انداختند که همین موضوع…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای سکوت بازار میلگرد چین ، در کارخانه شرق کشور چین، قیمت میلگرد در بازار داخلی در بازه 483 تا 487 دلار برای هر تن فوب درب کارخانه در ثبات می‌باشد. به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور، اغلب پروژه‌های ساختمانی فعالیت خود را به تعویق انداختند که همین موضوع باعث مشاهده روندی منفی در بازار آهن و فولاد شده‌است.
در حال حاضر، بالغ بر ده استان و شهر برای رونق بازار مسکن و حمایت از آن راه‌حل‌هایی ارائه دادند که از جمله این راه‌کارها را می‌توان تاخیر در پرداخت‌ها برای انتقال پول خرید زمین و بازپرداخت وام‌ها دانست.
بعید به نظر می‌رسد که این راه‌کارها بتواند در کوتاه مدت اثر قابل قبولی بر بازار آهن و فولاد بگذارد. بیشتر شرکت‌های ساختمانی هنوز هم در انتظار بازگشت کارگران خود به سرکار هستند. احتمال می‌رود که این روند در یکی دو هفته آتی نیز ادامه داشته‌باشد.
بازار صادرات میلگرد نیز وضعیت مناسبی ندارد، به طوری که سکوت بازار میلگرد چین باعث شده است، حدود 11 دلار ارزان‌تر شده و با قیمت 430 دلار برای هر تن فوب فروخته می‌شود.
بازار قراضه ترکیه شرایط متفاوتی دارد. طبق بررسی‌های ما، قیمت قراضه آهن در ژاپن در هفته‌ای که گذشت روندی نزولی داشت. بسیاری از عرضه‌کنندگان ژاپنی با وجود رشد بازار ترکیه، قیمت‌‍‌های خود را کاهش دادند. میانگین قیمت قراضه سنگین کلاس 2 ژاپن در حدود 199 دلار برای هر تن فوب ثبت شده‌‌است. این نرخ نشان می‌دهد که قراضه سنگین ژاپن در حدود 10 دلار افت قیمت داشته‌است.
قیمت پیشنهادی به کره‌ای‌ها 200 دلار هر تن فوب ثبت شد که 9 دلار افت هفتگی داشت. این در حالی است که قیمت درخواستی خریداران نیز در حدود 195 دلار بود.
بر اساس گزارشات وزارت صمت، در حال حاضر بازار آسیا از روند صعودی بازار ترکیه پیروی نکرده و برخی معتقدند رشد قیمت‌های قراضه در ترکیه موقتی است. دلیل این موضوع را می‌توان وضعیت مطلوب بازار میلگرد دانست.
از دسامبر 2016 که قیمت قراضه صادراتی ژاپن نزدیک به 188 دلار رسیده‌بود. این نرخ قیمت در پایین‌ترین سطح بوده و تاکنون سابقه نداشته‌است.