امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

150 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

کاهش ناگهانی قیمت محصولات فولادی در بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۹ آذر ۱۳۹۷ ۱
کاهش ناگهانی قیمت محصولات فولادی

افزایش عرضه محصولات فولادی در بازار آهن‌آلات بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مسئله‌ای که در روزهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر آن بودیم، عرضه محصولات فولادی در بازار آهن بوده‌است. در این روزها برخی از مقاطع سبک مانند میلگرد آجدار با وزن سبک باعث شده شاخه‌فروشی به عنوان مشکلی برای بازار آهن تلقی شود.در سال‌های اخیر شاهد واردات…

افزایش عرضه محصولات فولادی در بازار آهن‌آلات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مسئله‌ای که در روزهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر آن بودیم، عرضه محصولات فولادی در بازار آهن بوده‌است. در این روزها برخی از مقاطع سبک مانند میلگرد آجدار با وزن سبک باعث شده شاخه‌فروشی به عنوان مشکلی برای بازار آهن تلقی شود.
در سال‌های اخیر شاهد واردات محصولات فولادی از کشور چین همزمان با احداث مسکن‌های مهر و افزایش تقاضا در بازار آهن داخلی بوده‌ایم. فولادسازان به دلیل افت کیفیت پایین محصولات چینی تصمیم گرفتند تا تولید داخلی کشور را افزایش دهند.

ناهماهنگی عرضه و تقاضا و افزایش کارخانه‌های تولیدی

در یک برهه زمانی میزان حجم تولیدات داخل کشور افزایش پیدا کرد، اما مسئله‌ای که قابل توجه است کمرنگ شدن استانداردها است. کارخانه‌های تولیدی زیادی به دلیل این موضوع وارد صنعت فولاد شدند، اما اکنون با مشکل کمبود تقاضا مواجه هستند.
در طی ماه‌های گذشته به دلیل بالا رفتن تصاعدی نرخ دلار، قیمت‌ها به طور بی‌رویه افزایش پیدا کرد و همزمان با آن تقاضا افت کرد. این مسئله باعث شد که اکثر مصرف‌کنندگان از بازار کناره‌گیری کنند. کناره‌گیری فعالان بازار فولاد باعث شد که مسیر برای سوداگران و دلالان در بازار هموار شود. با این حال، هم اکنون شاهد روند دیگری در بازار آهن هستیم.

افت مرحله به مرحله‌ای قیمت آهن

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، در این دو هفته اخیر شاهد کاهش قیمت آهن به صورت مرحله‌ای بودیم. یکی از محصولاتی که با کاهش قیمت رو‌به‌رو بوده‌است، میلگرد سیادن ابهر می‌باشد. قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ این کارخانه، کیلویی ۴۱۶۰ تومان به فروش می‌رسیده‌است. پس از گذشت چند روز میلگرد این کارخانه کاهش یافت و به قیمت ۳۹۴۰ تومان رسید.

قیمت نبشی و ناودانی

بر اساس گزارش آهن ملل اصفهان، قیمت نبشی و قیمت ناودانی کارخانه‌ها نیز کاهش پیدا کردند. قیمت نبشی نسبت به هفته قبل کیلویی ۲۰۰ تومان کاهش یافت و در حال حاضر با نرخ پایه کیلویی ۴۱۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
به طور کل هر چقدر در بازار با افزایش عرضه و کاهش تقاضا مواجه شویم، بازار سیری کاهشی را طی می‌کند که در حال حاضر نیز با آن رو‌به‌رو هستیم.

نظرات

  • باباشاهی

    کاهش قیمت ها موقعیت را برای انبوه سازان فراهم میکنه که با قیمت پایین خرید خود را انجام بدند.