امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

کاهش ناگهانی قیمت محصولات فولادی در بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1397/09/09 1
کاهش ناگهانی قیمت محصولات فولادی

افزایش عرضه محصولات فولادی در بازار آهن‌آلات بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مسئله‌ای که در روزهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر آن بودیم، عرضه محصولات فولادی در بازار آهن بوده‌است. در این روزها برخی از مقاطع سبک مانند میلگرد آجدار با وزن سبک باعث شده شاخه‌فروشی به عنوان مشکلی برای بازار آهن تلقی شود.در سال‌های اخیر شاهد واردات…

افزایش عرضه محصولات فولادی در بازار آهن‌آلات

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، مسئله‌ای که در روزهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر آن بودیم، عرضه محصولات فولادی در بازار آهن بوده‌است. در این روزها برخی از مقاطع سبک مانند میلگرد آجدار با وزن سبک باعث شده شاخه‌فروشی به عنوان مشکلی برای بازار آهن تلقی شود.
در سال‌های اخیر شاهد واردات محصولات فولادی از کشور چین همزمان با احداث مسکن‌های مهر و افزایش تقاضا در بازار آهن داخلی بوده‌ایم. فولادسازان به دلیل افت کیفیت پایین محصولات چینی تصمیم گرفتند تا تولید داخلی کشور را افزایش دهند.

ناهماهنگی عرضه و تقاضا و افزایش کارخانه‌های تولیدی

در یک برهه زمانی میزان حجم تولیدات داخل کشور افزایش پیدا کرد، اما مسئله‌ای که قابل توجه است کمرنگ شدن استانداردها است. کارخانه‌های تولیدی زیادی به دلیل این موضوع وارد صنعت فولاد شدند، اما اکنون با مشکل کمبود تقاضا مواجه هستند.
در طی ماه‌های گذشته به دلیل بالا رفتن تصاعدی نرخ دلار، قیمت‌ها به طور بی‌رویه افزایش پیدا کرد و همزمان با آن تقاضا افت کرد. این مسئله باعث شد که اکثر مصرف‌کنندگان از بازار کناره‌گیری کنند. کناره‌گیری فعالان بازار فولاد باعث شد که مسیر برای سوداگران و دلالان در بازار هموار شود. با این حال، هم اکنون شاهد روند دیگری در بازار آهن هستیم.

افت مرحله به مرحله‌ای قیمت آهن

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، در این دو هفته اخیر شاهد کاهش قیمت آهن به صورت مرحله‌ای بودیم. یکی از محصولاتی که با کاهش قیمت رو‌به‌رو بوده‌است، میلگرد سیادن ابهر می‌باشد. قیمت میلگرد آجدار سایز 14 این کارخانه، کیلویی 4160 تومان به فروش می‌رسیده‌است. پس از گذشت چند روز میلگرد این کارخانه کاهش یافت و به قیمت 3940 تومان رسید.

قیمت نبشی و ناودانی

بر اساس گزارش آهن ملل اصفهان، قیمت نبشی و قیمت ناودانی کارخانه‌ها نیز کاهش پیدا کردند. قیمت نبشی نسبت به هفته قبل کیلویی 200 تومان کاهش یافت و در حال حاضر با نرخ پایه کیلویی 4100 تومان به فروش می‌رسد.
به طور کل هر چقدر در بازار با افزایش عرضه و کاهش تقاضا مواجه شویم، بازار سیری کاهشی را طی می‌کند که در حال حاضر نیز با آن رو‌به‌رو هستیم.

نظرات

  • باباشاهی

    کاهش قیمت ها موقعیت را برای انبوه سازان فراهم میکنه که با قیمت پایین خرید خود را انجام بدند.